Εύκολη πρόκριση για την U20 των Ικάρων !

ΠΑΓΓΑΙΟ  54-78  ΊΚΑΡΟΙ U20

Χωρίς να συναντήσει το παραμικρό εμπόδιο η U20 των Ικάρων έφτασε σε ευρεία νίκη και αυτόματη πρόκριση στην Β’ Φάση του Κυπέλλου ΕΚΑΣΑΜΑΘ “Τάσος Χαραλαμπίδης”. Όντας σοβαρή και καλύτερη από την αρχή η ομάδα των Ικάρων έχτισε μια διαφορά και δεν απειλήθηκε ποτέ φτάνοντας στο ροζ φύλλο αγώνος.

Το πρώτο επίσημο παιχνίδι, λοιπόν του coach Κακιούζη συνοδεύτηκε με νίκη και καλή εμφάνιση. Με δεδομένο ότι το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε στο 9-20 και το ημίχρονο στο 18-35, οι φιλοξενούμενοι έδωσαν πολύ χρόνο συμμετοχής σε όλους τους αθλητές με τους εφήβους να εκμεταλλεύονται τον χρόνο τους και να αρπάζουν την ευκαιρία. Σε γενικές γραμμές ο χρόνος μοιράστηκε σε όλους τους αθλητές των “κυανοκίτρινων”.

Τα δεκάλεπτα: 9-20,18-35,36-60,54-78.

Παγγαίο (Δούλης): Καντιφούδης 1,Σιδέρας 9,Κούκος 18(1),Σιναπούδης,Βενέτης 1,Μακρής 4,Κάφαλης 4,Παλιάτσος, Κοιδάκης, Γουδούτσης 11,Τούμπας 6.

Ίκαροι U20 (Κακιούζης): Γεωργόπουλος 7(1),Φραγκούλης 12(2),Καμπέρης 8(2),Κεμανετζής 11,Δαλαγκόζης 14(2), Παντολέων,Ξανθόπουλος 4,Κουτσοκώστας 9(1),Δόξας 5(1), Ανδρικάκης,Αγγειοπλάστης 4,Σταμπουλής 4.