Εύκολη νίκη για Ηράκλεια και ευκαιρίες στους “μικρούς” !

Εύκολη νίκη για Ηράκλεια και ευκαιρίες στους "μικρούς" !

ΗΡΑΚΛΕΙΑ  57-45  ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ

Χωρίς να φορτσάρει σε κανένα σημείο του παιχνιδιού η Ηράκλεια κατέκτησε την 3η της νίκη σε σύνολο 7 αγώνων επικρατώντας εντός έδρας με το χαμηλό σκορ,57-45. Ο Νίκος Μάντζιος έδωσε πάρα πολύ χρόνο συμμετοχής στους μικρούς, που ούτως ή άλλως παίρνουν πολλές ευκαιρίες.

Οι “κόκκινοι” είχαν τον έλεγχο σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται στο 33-17 και την διαφορά να ξεπερνάει και τους 20 πόντους στην συνέχεια. Οι φιλοξενούμενοι αρκέστηκαν να ρίξουν την διαφορά στην τελευταία περίοδο,παραμένοντας στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Διαιτητές: Πελτέκη-Ορφανόπουλος

Τα δεκάλεπτα: 18-07,33-17,53-32,57-45.

Ηράκλεια(Μάντζιος Νίκος): Κουτσάκης 2,Ατλάσης 8,Αποστολάκης 4,Μέσσας 9(1),Κουντουράς 6,Κούτλης 10(1), Μπαμπαχμίδης Φ. 6(2),Παπαδόπουλος 5,Μιντσώκης 4,Τοπολίγκας 2,Κουρτίδης,Παναγιωτίδης.