ΕΠΣΣ: Τα τελικά αποτελέσματα και η βαθμολογία των αγώνων του Σαββατοκύριακου 18-19 / 09 / 2021

Σέντρα στο τοπικό πρωτάθλημα μετά από 11 μήνες απραξίας. Ξεκίνησε λοιπόν η αγωνιστική δράση στην Α1  κατηγορία.  Την νίκη της αγωνιστικής σημείωσε η Αμμουδιά που συνέτριψε με 5 -1 στην έδρα της τον Εθνικό Σιδηροκάστρου, σημαντικές νίκες πήραν εκτός έδρας η Serres 1800 με 1-2 στον Λιθότοπο και το Νεοχώρι 0-2 στο Χρυσό, νίκη επίσης  για την Πρώτη με 2-0 επί του Δραβήσκου και του Θρακικού Ανω Μητρουσίου με 1-0 την Σκοτούσσα, όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια  τελείωσαν ισόπαλα.

Όσο για τον τρόπο που θα διεξαχθεί  το πρωτάθλημα αυτό δείτε την απόφαση της ΕΠΣΣ.

Το Δ.Σ της Ε.Π.Σ.Σερρών στην συνεδρίαση του την Τρίτη 14/09/2021 και σε εφαρμογή της πρότασης του Προέδρου Αθανάσιου Χατζηπαντελή στη Γ.Σ, αποφάσισε κατ’ εξαίρεση για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022 την τροποποίηση της Προκήρυξης των πρωταθλημάτων ως προς τα παρακάτω άρθρα της.

ΤΡΟΠΟΣ ΤΕΛΕΣΗΣ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

Στην Α1΄ Κατηγορία και κατ’ εξαίρεση για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022, οι αγώνες θα είναι μονοί(α΄ γύρος) και η διάρκειά τους θα είναι 90΄λεπτά της ώρας, σε δύο ημίχρονα από 45΄λεπτά το καθένα και όπως κατά τα άλλα ορίζει το άρθρο 11 του Κ.Α.Π.. Στην Α2΄ Κατηγορία οι αγώνες θα είναι διπλοί και η διάρκειά τους θα είναι 90΄λεπτά της ώρας, σε δύο ημίχρονα από 45΄λεπτά το καθένα και όπως κατά τα άλλα ορίζει το άρθρο 11 του Κ.Α.Π.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΟΜΑΔΩΝ – ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΜΑΔΩΝ

Για κάθε αποτέλεσμα αγώνα οι διαγωνιζόμενες ομάδες βαθμολογούνται σύμφωνα με το άρθρο 20 του Κ.Α.Π. Η κατάταξη των ομάδων στον βαθμολογικό πίνακα και η επικύρωσή τους από το Δ.Σ της Ένωσης θα γίνει σύμφωνα με το ίδιο άρθρο (20 του Κ.Α.Π) Η Ένωση θα προβεί στην συμπλήρωση της παρούσας προκήρυξης μετά τη Γενική Συνέλευση Αρχαιρεσιών και εν ευθαίτω χρόνο.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΜΑΔΩΝ – ΠΡΟΒΙΒΑΣΜΟΣ – ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ ΟΜΑΔΩΝ

Θα συμπληρωθεί μετά τη Γενική Συνέλευση Aρχαιρεσιών και εν ευθαίτω χρόνο με συμπληρωματική προκήρυξη.

ΑΜΜΟΥΔΙΑ – ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ                     5 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 5΄ Ζιγκερίδης Χ., 20΄Γκάλιος η., 25΄Γεωργιάδης Σ., 30΄Κωνσταντίνου Φ., 75΄ Λαδόπουλος   /    85΄ Ελευθεριάδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Αναστασιάδης – Βακουφτσής

ΠΡΩΤΗ – ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ         2 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 65΄ Κορώνης, 80΄ Γεράκης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ευθυμιάδης – Αναγνωστίδης – Σαββάτης

ΑΝΩ ΠΟΡΡΟΪΑ – ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ            1 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 25΄ Βεζυρόπουλος    /  85΄(αυτ) Κελίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χαψάς – Χολάνης – Λυγερίδης

Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ – ΝΕΟΧΩΡΙ         0 – 2 **