ΕΠΣΣ: Παραλίμνιο, Νεοχώρι, Σκοτούσσα & Α. Πορρόϊα πέρασαν στους 8 του κυπέλλου

Την πρόκριση στους 8 του κυπέλλου της ΕΠΣΣ εξασφάλισαν σήμερα ο Απόλλων Παραλιμνίου που κέρδισε στην έδρα του με 2-0 τον Εθνικό Σιδηροκάστρου με 2 γκολ του Ζιγκιρίδη στο 30΄και στο 45΄. Σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι που έγινε στην Κάτω Καμήλα η ομάδα της Σκοτούσσας προκρίθηκε στη διαδικασία των πέναλτι με 4 – 5, κανονικός αγώνας και παράταση 2 – 2. Τα γκολ για την Κάτω Καμήλα πέτυχαν ο Πασχαλούδης 40΄- 80΄και για την ομάδα της Σκοτούσσας ο Μήλιος στο   20΄- 75΄.   Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε και στα Γήπεδα της ΕΠΣΣ η φιλοξενούμενη ομάδα του Νεοχωρίου πήρε τη πρόκριση απο την Π.Σ. Σέρρες στην διαδικασία των πέναλτι με 1-3, κανονικός αγώνας και η παράταση έληξε με σκορ 3 – 3. Τα γκολ για την Π.Σ.Σέρρες πέτυχαν στο 35΄ο Καδής στο 70΄ο Χριστοφορίδης και στο 77΄ο Σιψής, για το Νεοχώρι τα γκολ σημείωσαν στο 15΄- 40΄ο Χατζηπέτρου και στο 20΄ο Κυριακάκης. Τέλος το Ανω Πορρόϊα πέρασαν νικηφόρα μέσα από την Πρώτη κερδίζοντας τον τοπικό Αρη με 0-3 με γκολ στ 20΄ο Νικόλοφ, στο 85΄Ατανάσοφ και στο 90΄ο Κωτούλας. Τα υπόλοιπα παιχνίδια θα διεξαχθούν στις παρακάτω ημερομηνίες.