ΕΠΣΣ: Πέρασε από τον Χείμαρρο η Καρπερή – Όλα τα τελικά(1/10)

ΕΠΣΣ: Πέρασε από τον Χείμαρρο η Καρπερή - Όλα τα τελικά(1/10)

Συνεχίστηκε με την διεξαγωγή της 3ης αγωνιστικής το τοπικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου. Αναλυτικά στα σημερινά παιχνίδια είχαμε.

ΕΠΙΛΕΚΤΗ

Την 3η νίκη στο πρωτάθλημα πήρε έστω και δύσκολα η ομάδα της Καρπερής μέσα στον Χείμαρρο με 1 – 2 και παραμένει επικεφαλής του βαθμολογικού πίνακα στην Επίλεκτη με 9 Βαθμούς. Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι ο Ηρακλής Χειμάρρου προηγήθηκε με πέναλτι του Θεοδωρίδη στο τέλος του ημιχρόνου. Στην συνέχεια η Καρπερή έχασε πέναλτι με τον Νικολίτσα και ανέτρεψε το σε βάρος της σκορ με τέρματα των Γεράκη στο 70΄ και πέναλτι του Κούτλα στο 77΄.

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Σπουδαία νίκη πήρε ο Θρακικός μέσα στο Άγκιστρο με 1-3 που είναι και η πρώτη τους στον δύσκολο φετινό μαραθώνιο. Τα γκολ πέτυχαν οι Μυροφορίδης, Δημητρανόπουλος Απ., Σαρακατσάνης και Ευσταθιάδης.

Περίπατος για την Κεσσάνη το σημερινό παιχνίδι απέναντι στην Κερκίνη που την κέρδισε άνετα με 4-0, με σκόρερ (2) Μεσιούρης Αθ., Πάνου Στ. και Πάνου Κ.

Το 3χ3 έκανε το Γόνιμο κερδίζοντας στην δύσκολη έδρα του Χαρωπού με 1-2. Αν και οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ γρήγορα με πέναλτι του Τζούλια το Γόνιμο στο τελευταία 15 λεπτά του αγώνα πήρε την σπουδαία νίκη με τους Πουρλίδαλη και Σιμεόνοφ.

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Την πρώτη φετινή νίκη πέτυχε η Βέργη στην έδρα της κερδίζοντας την ομάδα του Αγίου Πνεύματος με 2-0 τα γκολ σημειώθηκαν στα τελευταία 10 λεπτά του αγώνα από τους Νάτσιας και Φίλλια.

Β  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Στον Α΄όμιλο το 3 στα 3 έκανε ο ΠΟΣ 2000 σημειώνοντας την δεύτερη συνεχόμενη εκτός έδρας νίκη με 1-2 στο Αχλαδοχώρι. Το Βαλτερό συνέτριψε με 4-1 το Λιμνοχώρι, το Παλαιόκαστρο πέρασε από την Νέα Τυρολόη με 2-3 και το Ποντισμένο έκανε την ολική ανατροπή κερδίζοντας στην έδρα του το Καπνόφυτο μες 2-1

Στον Β όμιλο σταματημό δεν έχει ο Άρης Πρώτης φέτος νέο του θύμα αυτή την φορά η Παλαιοκώμη που την κέρδισε στην έδρα της με 1-4. Η Τούμπα επικράτησε του Ροδολίβους με 2-0, ο Πήγασος αήττητός πέτυχε την 3η του με 3-0 επι της Οινούσας, οι Επτάμυλοι κέρδισαν με 4-2 τον Ηρακλή  και ο Εμμ. Παπάς σκόρπισε την Θύελλα στην έδρα της με 1-5.

Αναλυτικά οι αγώνες στον πίνακα παρακάτω.

Ημίχρονο *      –   τελικό αποτέλεσμα  **

Σάββατο  01/ 10 / 2016         ώρα  16.00

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   3η  αγωνιστική

ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ – ΚΑΡΠΕΡΗ               1 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 42΄ (πεν)  Θεοδωρίδης    /    70΄ Γεράκης,  77΄ (πεν)   Κούτλας 

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:  Τρακαλιάνης – Αναστασιάδης – Δουλγέρης

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ 3η αγωνιστική 

ΑΓΚΙΣΤΡΟ – ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ       1 – 3 **

ΣΚΟΡΕΡ: 80΄ Ευσταθιάδης   /  38΄  Μυροφορίδης,  85΄ Δημητρανόπουλος Απ., 90+  Σαρακατσάνης Χ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πετρίδης – Καμπούρης – Σάββας

ΚΕΣΣΑΝΗ – ΚΕΡΚΙΝΗ                     4 – 0 ** 

ΣΚΟΡΕΡ: 49΄ Πάνου Στ. –  54΄ – 82΄ Μεσιούρης Αθ., 90΄ Πάνου Κ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ευθυμιάδης – Δημητριάδης – Βότσης

ΧΑΡΩΠΟ – ΓΟΝΙΜΟ                        1 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 15΄(πεν) Τζούλιας   /   75΄ Πουρλίδαλης,  82΄  Σιμεόνοφ

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τζουμαλάκης – Τούτκας – Ζιγκερίδης

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ 3η αγωνιστική

ΒΕΡΓΗ – ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ                2 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 80΄ Νάτσιας, 89΄  Φίλλιας

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Στόλης – Κρυωνάς – Σάκκος

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  3η  αγωνιστική

ΑΧΛΑΔΟΧΩΡΙ – ΠΟΣ 2000              1 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 25΄ Βλάχος Απ.  /  40΄ Τυριακίδης, 85΄ Εφραιμίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καρασάββας – Μιχαηλίδου – Παπαδόπουλος Κ.

ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ – ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ  2 – 3 ** 

ΣΚΟΡΕΡ:  Σοφιανίδης, Κατρακούλης  /  (2) Κούδας Ν., Κιουτσιούκης Κ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αχτσής – Μανδαλαρίδης – Καραμανίδης

ΒΑΛΤΕΡΟ – ΛΙΜΝΟΧΩΡΙ               4 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 18΄ – 59΄ Νάτσιος, 28΄ Νταλθανασάρας, 78΄ Προσνικλής      /      23΄ Καρακόλιος

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κεφαλάς – Βαρώσης – Δουλακάκης Σ.

ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ – ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ      2 – 1 **  

ΣΚΟΡΕΡ: 60΄ Μεσιούρης Σταυρ. , 80΄ Χαριζανάκης    /   32΄  Σεφέρογλου Στ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαδόπουλος Δ. – Παπαποστόλου – Χουρίδης

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  3η  αγωνιστική

ΤΟΥΜΠΑ – ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ                2 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 4΄ Κίτσιος, 85΄ Κουμλής

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τσαπάρας – Κιοσσές – Μαγής

ΠΗΓΑΣΟΣ – ΟΙΝΟΥΣΑ                    3 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 41΄ Θεοχάρης, 58΄ Γρατζάκης ,  77΄ Μαντζιούρης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος- Βασάκης – Πούλιος Α.

ΘΥΕΛΛΑ ΣΕΡ.  – ΕΜΜ. ΠΑΠΑΣ         1 – 5 ** 

ΣΚΟΡΕΡ: 24΄ Χαραλαμπόπουλος   /  18΄ Τσίγκης, 55΄ – 75΄ – 80΄  Καρακασίδης, 71΄ Καρανάσιος

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αρχοντογιάννης Κ. – Καπρινιώτης – Βουρλιάκης

ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ – ΠΡΩΤΗ              1 – 4 **

ΣΚΟΡΕΡ: 75΄  Χατζηγεωργιάδης Δ.      / 35΄ Τσιάρας Περ., 42΄ Γεωργούλας Αθ., 49΄ Τάσσιος Αν, 90΄ Κεχαγιάς

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πενίρης – Μενέξης – Παγωνάς

ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΕΡ.     4 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 38΄ Βουγιουνδρούκας,  43΄(πεν) Βαρβέλης, 62΄ Πεχλιβανίδης Αγ. 75΄Δεστάνης  /   55΄ Μεντής, 80΄ Φυλακτάκης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Πατσιατζής – Παυλίδου

 

Ημίχρονο *      –   τελικό αποτέλεσμα  **

Κυριακή  02 / 10 / 2016          ώρα  16.00

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 3η αγωνιστική

ΔΑΣΟΧΩΡΙ  – ΛΕΥΚΩΝΑΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ευθυμιάδης – Αρχοντογιάννης Γ. – Δουλγέρης

ΣΚΟΥΤΑΡΙ – Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τρακαλιάνης – Αναστασιάδης – Ζιγκερίδης

ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ – ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πετρίδης – Καμπούρης – Τούτκας

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ – ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τσαπάρας – Χουρίδης – Παπαδόπουλος Κ.

ΝΕΑ ΣΟΥΛΙ – ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τζουμαλάκης – Σαπαρδάνης – Τσαουσίδης

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ 3η αγωνιστική

ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ – ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Παπαδόπουλος Ι. – Παυλίδης

ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ – ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Στόλης – Μπομπόγιας – Φραγκάκης

ΠΡΟΒΑΤΑΣ – ΨΩΜΟΤΟΠΙ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Τσούλκας – Μαλλίδης

ΑΝΩ ΚΑΜΗΛΑ – ΡΟΔΟΠΟΛΗ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παγωνάς – Κύρβεης – Γκιόκας

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ 2η αγωνιστική

Π.Σ. ΣΕΡΡΕΣ – Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: εφαλάς  – Μανδαλαρίδης – Τρικάζης

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ – SERRES 1800

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πατσιατζής – Δημητριάδης – Σάκκος

ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ – ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καρασάββας – Κιοσσές – Παπαδόπουλος Π.

ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ – ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Στεργάκης – Καραμανίδης – Βουρλιάκης

ΟΡΕΙΝΗ – ΝΕΟΧΩΡΙ ΣΕΡ.

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πούλιος Α. – Καπρινιώτης – Παυλίδου

Α.Ο. ΝΙΓΡΙΤΑΣ – ΙΒΗΡΑ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαγής – Πασχαλίδης – Βασάκης

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  Βη  αγωνιστική

ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ – ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αρχοντογιάννης Χ.

ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αχτσής – Παπαποστόλου

ΒΥΡΩΝΕΙΑ – ΧΡΙΣΤΟΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπίμπη – Μιχαηλίδου – Γαβριήλ

 Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  3η  αγωνιστική

ΝΙΚΟΚΛΕΙΑ – ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μενέξης – Δουλακάκης Σ,

ΛΕΟΝΤΕΣ ΣΕΡ. – ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΕΡ.

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαδόπουλος Δ. 

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο www.serressport.gr