ΕΠΣΣ: Μεγάλη Ανατροπή στο Χρυσό – Όλα τα αποτελέσματα

ΕΠΣΣ: Μεγάλη Ανατροπή στο Χρυσό - Όλα τα αποτελέσματα

Σπουδαία ματς, ανατροπές και πολλά γκολ έκρυβε η 2η δόση των αγώνων της 2ης αγωνιστικής στην Ε.Π.Σ.Σερρών, με πολλά παιχνίδια να κρύβουν συγκινήσεις και εκπλήξεις!

Στην Επίλεκτη Κατηγορία, στο ντέρμπι της αγωνιστικής, το Χρυσό παίζοντας στο “σπίτι” του… αν και φιλοξενούμενο στα χαρτιά, βρέθηκε να χάνει με 2-0 από την Serres 1800 με τα γκολ των Αγγελακά και Μπογιατζή, ωστόσο στο δεύτερο μέρος και εκμεταλλευόμενο και το αριθμητικό πλεονέκτημα, καθώς η ομάδα του Κουζουτζίδη έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Θεοχάρη, έκανε την επική ανατροπή στο τελευταίο 10λεπτο και με γκολ των Κλάϊντι, Ζέττα(αυτογκόλ) και του νεαποκτηθέντα Ζώβληκα πήρε τη νίκη με 2-3.

Τα άλλα ματς έμειναν στο μηδέν, με την Κάτω Καμήλα να μη κάνει το 2χ2 κόντρα στο Ν.Σκοπό, παίζοντας μάλιστα και με 10 από το 65΄ λόγω αποβολής του Γαλακτερού, ενώ χωρίς σκορ έληξε και το ματς Πανσουλιακός-Λιθότοπος.

Στην Ανώτερη Κατηγορία και στον α΄ όμιλο, σε ένα ντέρμπι που πέρυσι είδαμε στην Β΄ Κατηγορία, Ποντισμένο και Ν.Πετρίτσι αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 3-3, με τον Άρη να κάνει επικό come back, καθώς βρέθηκε να χάνει με 0-3, ωστόσο στο τελευταίο 10λεπτο με τα γκολ των Πάντσιου, Μεσιούρη και Μπακάλη πήρε τον βαθμό. Στα άλλα ματς Κερκίνη και Άνω Πορόϊα κέρδισαν με το ίδιο σκορ, 1-4, σε Καρπερή και Χριστός αντίστοιχα.

Στον β΄ όμιλο της Ανώτερης σε ένα επίσης εντυπωσιακό ματς το Άγιο Πνεύμα χάρη σε πέναλτι του Τσίκου στο 85΄ λύγισε με 3-2 την αντίσταση της Κορμίστας, ενώ η Πρώτη δε δυσκολεύτηκε στο Βαλτοτόπι και κέρδισε με 0-3. Ημίχρονο *      –   τελικό αποτέλεσμα  **

Κυριακή  16/ 09 / 2018        ώρα  17.00

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  2η αγωνιστική

ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ – ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ                      0 – 0

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δαουλτζής – Σώμης – Παπαδόπουλος Χ.

ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ – ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ                        0 – 0

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Χολάνης – Καμπαρντίνας

(Γηπ. Χρυσού) SERRES 1800 – Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ      2 – 3

ΣΚΟΡΕΡ: 7΄Αγγελακάς, 45΄ Μπογιατζής   /  77΄ Κλάϊντι  , 85΄Ζέττας (αυτ),  88΄ Ζόμπλικας

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χαψάς – Σάββας – Δουλγέρης

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  αγωνιστική

ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ – ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ                     3 – 3

ΣΚΟΡΕΡ: 83΄ Πάντσιος, 88΄  Μησιούρης, 90+  Μπακάλης  / 43΄ Μαλετσκάνοφ, 52΄ Αραμπατζής Πασχ., 70′   Καραμάνοφ

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Κρυωνάς – Αναγνωστίδης

ΚΑΡΠΕΡΗ – ΚΕΡΚΙΝΗ                                        1 – 4

ΣΚΟΡΕΡ: 13΄ Πλατνάρης Αθ.  /  9΄ Χουδιάκης, 27΄  Σαμουηλίδης, 39΄   Μούντζελος , 50΄ Τσαλής

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φράγκαλας Ρ. – Καρασάββας – Γεωργίου

ΧΡΙΣΤΟΣ – ΑΝΩ ΠΟΡΡΟΪΑ                             1 – 4

ΣΚΟΡΕΡ: 75΄ 1 – 3    /  25΄ – 35΄ 42΄ Παπαδόπουλος, 82΄ 1 – 4

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φωτιάδης – Μπάρκας – Παυλίδου

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  αγωνιστική

ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ – ΚΟΡΜΙΣΤΑ                     3 – 2

ΣΚΟΡΕΡ:  24΄ Κτίστου,61΄ Παππάς Αγ.,84΄ (πεν) Τσίκος  /  15΄Γκούτσε Πασχ, 59΄ Σωμάδης

ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ – ΠΡΟΒΑΤΑΣ                 3 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 45΄ Βασιλειάδης Κυρ., 73΄Βασιλειάδης Σ, 81΄ Κοσμόπουλος   /  10΄ Τσάτσος, 56΄ Μούστα

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Κρυωνάς – Μαλλίδης

ΝΕΟΧΩΡΙ – ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ          1 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 28΄ Σένια   /  57΄ Γιανναράκης ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:  Τζουμαλάκης – Σάββας – Βακουφτσής

ΡΟΔΟΠΟΛΗ – ΑΓΚΙΣΤΡΟ                 4 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 38΄(πεν) – 65΄- 75΄ Παπαδόπουλος, 45΄ Βακάλοφ   /  57΄ Αντωνιάδης Π. Αλ.

ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ – ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ     1 – 5 **

ΣΚΟΡΕΡ: 72΄ Τσιάτρης  /  35΄- 83΄ Παπαδόπουλος Ιωακ., 75΄ Τενεκετζής, 85΄ Λιαούρης, 90΄ Γκρέτσα

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γαβριήλ – Μπάρμπας – Αχιλλεύς

ΠΗΓΑΣΟΣ – Π.Σ. ΣΕΡΡΕΣ          1 – 4 **

ΣΚΟΡΕΡ: 13΄(πεν) Παπαρίζος  /  10΄- 71΄ Σιψής, 37΄ Θεοδωρίδης, 74΄ Καδής Δ

ΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κεφαλάς – Βασάκης – Βογιατζή