Επιβλητικός μετά το 25′ ο Γ.Σ Σερρών, κέρδισε τον ανταγωνιστικό έως τότε Ορφέα !

Επιβλητικός μετά το 25' ο Γ.Σ Σερρών, κέρδισε τον ανταγωνιστικό έως τότε Ορφέα !

Γ.Σ ΣΕΡΡΕΣ  77-51  ΟΡΦΕΑΣ Ν.ΣΚΟΠΟΥ

Δικαίωσε τον τίτλο του φαβορί και πήρε την 10η του νίκη σε 12 αγώνες ο Γυμναστικός, ο οποίος τα βρήκε “σκούρα” για 25′ απέναντι στην νεανική και ανταγωνιστική ομάδα του Ορφέα, αλλά στην συνέχεια δεν βρήκε αντίσταση φτάνοντας στο ροζ φύλλο αγώνος.

Αρκετά ενδιαφέρον παιχνίδι παρακολούθησε όσος κόσμος βρέθηκε στο κλειστό της Ομόνοιας το απόγευμα του Σαββάτου με τις δυο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ στο πρώτο μέρος. Οι “ασπρόμαυροι” είχαν πολύ καλή εικόνα, αλλά οι “ταύροι” ήταν αυτοί, που είχαν το προβάδισμα των οχτώ πόντων (37-29) στην ανάπαυλα. Στην 3η περίοδο και μέχρι το 25′ οι παίχτες του Γκαβανόζη έδειχναν ικανοί να το πάνε μέχρι τέλους, αλλά οι γηπεδούχοι με ξέσπασμα ανέβασαν την διαφορά στους 13 και η τελευταία περίοδος ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα.

Τα δεκάλεπτα: 22-21,37-29,54-41,77-51.

Γ.Σ Σέρρες (Μπουτάκογλου): Δινάκης,Λαδιάς 3,Μποζουτζίδης,Ντίκογλου 4,Μητρούδης,Γκολογκίνας 2, Ντινούδης 17,Χατζηστεφάνου 10,Ιωαννίδης 7,Καρακώστας 11(2),Γιαβρόπουλος 6(1),Λαγός 17(2).

Ορφέας Ν.Σκοπού (Γκαβανόζης): Δούμας 3(1),Καραμπατζάκης,Παπαστεργίου 5(1),Δροσινός 14,Δάγκουλας 2, Επαμεινώνδας,Θεοδωρόπουλος, Λουλούδης 10(1),Καλαντίδης 11,Γιοβάνης 6,Κοτόπουλος,Κούρος.