Επαγγελματική νίκη για τον Γ.Σ Σερρών χωρίς να “φορτσάρει” !

Επαγγελματική νίκη για τον Γ.Σ Σερρών χωρίς να "φορτσάρει" !

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ  59-79  Γ.Σ ΣΕΡΡΕΣ

Πραγματοποιώντας ιδανικό ξεκίνημα ο Γυμναστικός δεν δυσκολεύτηκε να διαχειριστεί την διαφορά που “έχτισε” και έφτασε εύκολα στην 4η του νίκη σε 5 αγώνες. Οι παίχτες του Γιάννη Μπουτάκογλου μπήκαν “ζεστοί” και δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα με την ζώνη, που έπαιζαν οι γηπεδούχοι σχεδόν καθ’όλη την διάρκεια του παιχνιδιού.

Οι “πράσινοι” πήραν από το ξεκίνημα μια σημαντική διαφορά,καθώς στο δεκάλεπτο προηγήθηκαν με 17-27 και στην δεύτερη περίοδο αύξησαν ακόμη περισσότερο την απόσταση, με αποτέλεσμα το πρώτο μέρος να ολοκληρωθεί στο +20 (28-48).

Στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι με τους “ταύρους” να μην χρειάζεται να ανεβάσουν παραπάνω την απόδοση τους και να φτάνουν “σβηστά” σε άλλη μια νίκη. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι παίχτες μοιράστηκαν τον χρόνο συμμετοχής και ότι ο νεαρός Πλακανδάρας έκανε το ντεμπούτο του με την φανέλα του Γ.Σ Σερρών.

Τα δεκάλεπτα: 17-27,28-48,47-61,59-79.

Τιτάνες Δράμας(Ρίζος): Υφαντόπουλος,Δεϊρμετζόγλου,Καραγιαννίδης 12(1),Γουδούτσης 8,Καρακασίδης 10(1),Δημητρίου 13(3),Σπυριδόπουλος 12,Γιαννόγλου, Κουταλίδης 4.

Γ.Σ Σερρών(Μπουτάκογλου): Ιακωβίδης 9(1),Ντίκογλου 4,Χατζής 12,Ντινούδης 3(1),Γκολογκίνας 3,Ασημάκης 25(4), Καρακώστας 10(2),Γιαβρόπουλος 9,Ιωαννίδης 4,Λαδιάς,Μποζουτσίδης,Πλακανδάρας.