Επίδειξη ανωτερότητας από τον Γυμναστικό στην Δράμα !

ΔΟΞΑΤΟ ΔΡΑΜΑΣ  46-85  Γ.Σ ΣΕΡΡΕΣ

Σε ένα παιχνίδι, που δεν αντέχει σε κριτική ο Γυμναστικός έκανε το χρέος του πετυχαίνοντας την 12η του νίκη σε 14 αγώνες κερδίζοντας από το πρώτο δεκάλεπτο την αναμέτρηση κόντρα στο Δοξάτο. Οι παίχτες του Γιάννη Μπουτάκογλου μπήκαν αποφασιστικά και με τον αέρα του φαβορί από την αρχή και με το δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται στο 9-31 δεν θα μπορούσε να υπάρξει διαφορετική εξέλιξη. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο 18-46 και πλέον όλα είχαν κριθεί. Το τελικό 46-85 αντικατοπτρίζει την εικόνα της αναμέτρησης και την διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των δυο ομάδων.

Τα δεκάλεπτα: 9-31,18-46,30-76,46-85.

Δοξάτο Δράμας (Μυλωνά): Ποιμενίδης 5,Μαζαράκης,Αθανασιάδης,Γκρίτσας,Αραβίδης 11(1),Κοπαράνης 17(1), Γετερίδης 3,Κυριακού 4,Βολτσάκης 6(2).

Γ.Σ Σέρρες (Μπουτάκογλου): Δινάκης,Λαδιάς,Μποζουτσίδης 3(1),Ντίκογλου 2,Χατζής 4,Γκολογκίνας 8,Ντινούδης 10,Χατζηστεφάνου 14(1),Ασημάκης 20(2),Γιαβρόπουλος 5(1),Λαγός 19(1).