“Εκκωφαντικός” στην Δράμα ο Πανσερραϊκός !

"Εκκωφαντικός" στην Δράμα ο Πανσερραϊκός !

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ  54-87  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

Χωρίς προβλήματα και με πατημένο το γκάζι από την αρχή ο πρωτοπόρος Πανσερραϊκός έκαμψε εύκολα την αντίσταση και των Τιτάνων διευρύνοντας το ρεκόρ του στο 19-1. Οι φιλοξενούμενοι είχαν εξ αρχής το πάνω χέρι και πήραν ακόμη ένα ροζ φύλλο αγώνος δυο στροφές πριν το φινάλε της κανονικής περιόδου.

Οι “κόκκινοι” για άλλο ένα παιχνίδι ξεκίνησαν εξαιρετικά και προηγήθηκαν με 7-22 στο τέλος του δεκαλέπτου. Οι γηπεδούχοι έδειξαν πολύ καλύτερη εικόνα στην δεύτερη περίοδο και μείωσαν σε 27-38 με το τέλος του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι παίχτες του Κοκολιού πίεσαν και βρίσκοντας εύκολα καλάθια τελείωσαν τον αγώνα,καθώς στο 30′ τα “λιοντάρια” είχαν ένα πολύ σημαντικό προβάδισμα 22 πόντων (38-60). Στην τελευταία περίοδο δεν άλλαξε κάτι με τους Δραμινούς να “υποκλίνονται” στην ανωτερότητα των φιλοξενουμένων.

Τα δεκάλεπτα: 7-22,27-38,38-60,54-87.

Τιτάνες Δράμας (Ρίζος): Γιαννόγλου,Υφαντόπουλος,Καραγιαννίδης 9,Καρακασίδης 15(1),Δημητρίου 5(1), Παπαδόπουλος 3,Κουταλίδης 20(1),Βιδάκης 2.

Πανσερραϊκός (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 19(5),Φραγκούλης 13(1),Κιρκινέζης 2,Αποστολίδης 4,Τράκας 12,Ιωσηφίδης, Συμεωνίδης 15,Χατζηστεφάνου 11(1),Σταματόπουλος 4,Παρχαρίδης 7(1),Πεχλιβάνος.