ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Day 3rd (Πανσερραϊκος-ΑΟΣ-Ρούπελ-Ηράκλεια)

Α.Ο.Σ. – Προσοτσάνη: 67-40

Εύκολη νίκη για τον ΑΟΣ απέναντι στους Δραμινούς, στο κλειστό της Ομόνοιας. Ο αγώνας δεν χρίζει κριτικής ειδικότερα, μετά το β΄ ημίχρονο.

Διαιτητές: Στεφάνου Π. – Αλευράς

Δεκάλεπτα: 15-11, 32-15 (ημ.), 47-29, 67-40

Α.Ο.Σ. (Σιουσιουλούδης): Κυριακόπουλος 1, Χατζηστεφάνου 6, Αναστασιάδης 5, Μπουτάκογλου 15 (1), Τερζής 6 (1), Μπεντούλης 14, Τζουμαϊλής 2, Καρακώστας 4, Στόικος 2, Παπαδόπουλος 9, Κούτσας, Χορτομάρης Γ.

Πανσερραϊκός – Δοξάτο Δράμας: 95-48

Ακόμα μια σημαντική νίκη για τον Πανσερραϊκό, επί του Δοξάτου αυτή την φόρα στην έδρα του.

Ρούπελ Σιδηροκάστρου – Απολλων Δράμας: 68-74

Προσπάθησαν πολύ και κατέθεσαν ψυχή στο παρκέ, οι παίκτες του Ρουπελ προκειμένου να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα αλλά στο φινάλε δεν τα κατάφεραν.

Παρά το 59-59, 3’ λεπτά πριν τη λήξη του ντέρμπι, οι Δραμινοί με εύστοχα σουτ από την περιφέρεια, βγήκαν νικητές με 74-68 σε ένα ωραίο παιχνίδι με σασπένς και αρκετές διακυμάνσεις στο σκορ.

Διαιτητές: Νέδογλου Α. – Οικονόμου

Δεκάλεπτα: 16-19, 27-33 (ημ.), 46-55, 68-74

Ρούπελ (Ιωαννίδης): Σκαλιστής 17(1),Ζωηρός 3(1),Ντούντος 2,Δαλαγκόζης 11(2),Τοπολίγκας 2, Μάντζιος 6(2),Βεντούζης,Δαμιανάκος 4,Παπαδόπουλος 3,Παρίσης 4,Καρνάβας 15.

Απόλλων Δράμας (Θεοδωρίδης): Θεοδωρίδης Α. 3(1),Μασάδης 6(1),Ντιμπ,Κιοσσές 18(3), Αμπελακιώτης 8(1),Χριστοφορίδης 2,Τοσουνίδης 8,Μπογασιάνος 19(1),Χρυσαφούδης 10.

Ηράκλεια – Μακεδόνες Κρηνίδων: 51-62

Η έλλειψη συγκέντρωσης αποτέλεσε το κύριο χαρακτηριστικό της ήττας της Ηράκλειας από τις Κρηνιδες. Η Σερραϊκή ομάδα, αν και είχε σημαντικό προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, στο τέλος η αμυντική ολιγωρία της στοίχησε την ήττα.