Είδαν στα “μάτια” την Πυλαία οι γυναίκες του Πανσερραϊκού!

Είδαν στα "μάτια" την Πυλαία οι γυναίκες του Πανσερραϊκού!

ΠΥΛΑΙΑ 71-63 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

Είχαν εξ αρχής πολύ δύσκολη αποστολή οι γυναίκες του Πανσερραϊκού,ωστόσο όχι μόνο έκαναν μια αξιοπρεπή εμφάνιση κόντρα στην 2η της βαθμολογίας,Πυλαία, αλλά λίγο έλειψε και να φύγουν νικήτριες παίζοντας εξαιρετικό μπάσκετ.

Η ομάδα του Νίκου Τατιτζικίδη έπαιξε χωρίς άγχος και με εξαιρετικό ξεκίνημα έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο στο +10 (14-24). Η γηπεδούχος ομάδα ανέβασε την πίεση της και κατάφερε να μειώσει,με τις “λιονταρίνες” όμως να έχουν ισχνό προβάδισμα με την λήξη του πρώτου μέρους (30-31). Στην επανάληψη η Πυλαία μπήκε αποφασισμένη να χτίσει μια καλή διαφορά με τις “κόκκινες” να έχουν τις απαντήσεις και να μην αφήνουν το σκορ να ξεφύγει. Η 3η περίοδος ολοκληρώθηκε στο +3 (49-46). Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Πανσερραϊκός δεν άντεξε και ηττήθηκε κερδίζοντας ωστόσο τις εντυπώσεις. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Πανσερραϊκός αγωνίστηκε χωρίς τις ψηλές του,Κουτούση και Μπακιρτζίδου.

Διαιτητές: Γκέκας – Γιατρόπουλος

Δεκάλεπτα: 14-24, 30-31 (ημιχ.), 49-46, 71-63.

AE ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Σταμπή 11(2), Αρσένογλου,Τσαμπούρη 15(2), Καραμπατζάκη 18(1),Παπαρδέλα 9, Τζήμου 2, Φλώρου 16, Πλουμπή, Τσιανάκα.

Πανσερραϊκός (Τατιτζικίδης): Χωλοπούλου 16, Χύσα 1, Τσάντα 11 (3), Πελτέκη 9 (1), Πιτσιάβα 5 (1), Γκανάτσιου 10, Μίχου 2, Θανοπούλου 9 (1).