Νίκη στο φινάλε για τον Πανσερραϊκό κόντρα στην Δόξα Καμήλας

Με ένα γκολ στην αρχή του αγώνα και ένα στο τέλος, ο Πανσερραϊκός πήρε την νίκη κόντρα στην Δόξα Καμήλας με 2-1 σκορ, συνεχίζοντας νικηφόρα την πορεία του, παραμένοντας σταθερά στην πρώτη θέση!

Με όρεξη ξεκίνησε τον αγώνα ο Πανσερραϊκός κόντρα στην Δόξα Καμήλας, καθώς δημιούργησε ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ. Μόλις στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης, τα«Λιοντάρια» άνοιξαν το σκορ με τον Σιρίλ Καλί με κεφαλιά. Οι παίκτες του Άγγελου Διγκόζη δεν έμειναν στο γκολ και πίεσαν για να πετύχουν ένα δεύτερο τέρμα που θα «κλείδωνε» την νίκη. Παπαβασιλείου και Γκούρτσας έχασαν δύο καλές ευκαιρίες για να πετύχουν ένα δεύτερο γκολ, όμως το σουτ και η κεφαλιά αντίστοιχα δεν είχαν δύναμη για να απειλήσουν τον πορτιέρε της Δόξας Καμήλας. Η μεγαλύτερη ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο για ένα δεύτερο γκολ από μεριάς Πασερραϊκού, χάθηκε με τον Κόνσι, που βγήκε μόνος του απέναντι από τον Σαββίδη, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να μετουσιώσει σε γκολ την ευκαιρία. Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με τον Πανσερραϊκό να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και να είναι μπροστά στο σκορ με 1-0.

Το δεύτερο μέρος, ξεκίνησε με τον Πανσερραϊκό να έχει και πάλι την πρωτοβουλία των κινήσεων, δημιουργώντας ευκαιρίες για ένα δεύτερο γκολ. Στο 68ο λεπτό ο Γεωργιάδης έκανε ωραία κεφαλιά, με τον Σαββίδη να πραγματοποιεί δύσκολη απόκρουση, ενώ 2 λεπτά αργότερα ο Πτηνόπουλος κοντρόλαρε άψογα την μπάλα μέσα στην περιοχή από πλάγια θέση το δυνατό σουτ που επιχείρησε, πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του πορτιέρε της Δόξας Καμήλας. Ο Πανσερραϊκός «πλήρωσε» την αστοχία του στην τελική προσπάθεια, καθώς η Δόξα Καμήλας πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης στο 71ο λεπτό με τον Κωνσταντίνου με ωραία κεφαλιά. Τα «λιοντάρια» δεν το έβαλαν κάτω και πίεσαν για ένα δεύτερο γκολ που θα τους έδινε εκ νέου το προβάδισμα. Τελικά, ο Πανσερραϊκός βρήκε τον τρόπο να πετύχει ένα δεύτερο γκολ, με τον ακραίο του μπακ, Ζέρη, να είναι ο… χρυσός σκόρερ στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αυτό ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης, με τον Πανσερραϊκό να μένει σταθερά πρώτος στον βαθμολογικό πίνακα!

Συνθέσεις:

Δόξα Κ.Καμήλας: Σαββίδης, Παπανικολάου, Τσομαχασβίλι, Σιάκκας, Ζάντσιος, Καστριτσέας(51’ Παπαδόπουλος), Μπονέρης (65′ Μακουσης), Μπίλης, Γεράκης(73’ Τσουλχαι),Κεχαγιάς, Κωνσταντίνου(80′ Πολυχρονιδης).

Πανσερραϊκός (Διγκόζης): Σοϊλεμέζογλου, Ζέρης, Αποστολόπουλος, Κασμερίδης, Καλί, Ψάλτης, Τριανταφύλλου(63’ Όμο), Παπαβασιλείου(92’ Μπάρδας), Conci(59’ Γεωργιάδης), Πτηνόπουλος, Γκούρτσας.