“Διπλό” σωτηρίας το Ψωμοτόπι στην Ροδόπολη! Βλέπει άνοδο κι η Ν.Ζίχνη!

"Διπλό" σωτηρίας το Ψωμοτόπι στην Ροδόπολη! Βλέπει άνοδο κι η Ν.Ζίχνη!


Μία τεράστια νίκη που ισοδυναμεί με την παραμονή του στην Επίλεκτη πανηγύρισε ο Α.Ο Ψωμοτοπίου στην Ροδόπολη, καθώς μετά τα σημερινά ματς έφυγε στο +4 από τις θέσεις που οδηγούν σε υποβιβασμό και σε μπαράζ παραμονής αντίστοιχα και με δεδομένο πως την τελευταία αγωνιστική θα πάρει 3 βαθμούς άνευ αγώνος από τον Οδυσσέα Αναγέννησης δεν προλαβαίνει να μπει και πάλι σε περιπέτειες.

Ο ΑΟΨ σε ένα συναρπαστικό ματς, ντέρμπι με τα όλα του, κέρδισε με 2-3 τον Ολυμπιακό και αν και σκόραρε πέντε(!) φορές, βρέθηκε να χάνει με 2-0, καθώς τα δύο γκολ του ήταν αυτογκόλ(!) και έκανε μία τεράστια προσπάθεια από το 40΄ και μετά για την ανατροπή, με τους Χουρουζίδη, Καρυοφύλλη Ι. και Καρυοφύλλη Β. να πετυχαίνουν τα γκολ που ισοδυναμούν με την παραμονή της ομάδας.

Έτσι η Ροδόπολη πλέον θα κοντραριστεί με την Α.Ε Νιγρίτας για το ποιος θα αποφύγει τον απευθείας υποβιβασμό, έχοντας ως μοναδικό πλεονέκτημα τρεις δεδομένους βαθμούς από το ματς με την Αναγέννηση την επόμενη αγωνιστική και ενώ την τελευταία υποδέχεται τον Λευκώνα, την ώρα που η ΑΕΝ έχει να παίξει σε Λευκώνα και εντός έδρας με τον Χείμαρρο.

Στον άλλο αγώνα, Ηρακλής Χειμάρρου και Ολυμπιακός Λευκώνα αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 3-3 σε ένα χορταστικό ματς με πολλά γκολ και ανατροπές.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
1103161328199
21028622211011
3102842418153
41026703231310
510234151619-3
61000010030-30

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-PLAY OFFS

Από εκεί και πέρα στα ματς της Β΄ Κατηγορίας, στον α΄ όμιλο οι πρωτοπόροι είχαν εύκολο έργο. Η πρωτοπόρος Αμμουδιά κέρδισε με 0-2 στον Ιωνικό και συνεχίζει για την άνοδο, ενώ το ίδιο ισχύει και για το Ν.Πετρίτσι που υνέτριψε με 8-0 στο γειτονικό “ντέρμπι” την Βυρώνεια. Τέλος στον β΄ όμιλο η Ν.Ζίχνη πήρε μία πολύτιμη νίκη κόντρα στο Βαλτοτόπι με 2-0, με γκολ των Αβραμίδη και Λιαούρη και μπήκε δυναμικά στο κόλπο για την άνοδο, καθώς έπιασε την Παλαιοκώμη στην 2η θέση με 15 βαθμούς, με την Δόξα βέβαια να έχει ματς λιγότερο.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
1103381126323
2103173032824
3102562230822
ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
1102553214113
21022712261610
3101841513121

 

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΚΟΡΕΡΣ…

Ημίχρονο     –   τελικό αποτέλεσμα  **

Σάββατο 28 / 04 / 2018        ώρα  17.00

 

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  PLAY  OUT  8η αγωνιστική

ΡΟΔΟΠΟΛΗ – ΨΩΜΟΤΟΠΙ                          2 – 3 **

ΣΚΟΡΕΡ: 17΄(αυτ) Καμτσικλής, 37΄ (αυτ) Πεχλιβανίδης    /  42΄ Χουρουζίδης, 65΄ Καρυοφύλλης Ι., 82΄ Καρυοφύλλης Β.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τρακαλιάνης – Μαλλίδης  – Δημητριάδης

ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ – ΛΕΥΚΩΝΑΣ                          3 – 3 **

ΣΚΟΡΕΡ: 3΄ Κοσμόπουλος ,44΄ Βασιλειάδης Κυρ., 75΄ Λεκκάκης     /   10΄(πεν)  Φιλιππίδης, 65΄ Πεχλιβανίδης, 85΄ Σαμαρτζίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρυωνάς – Καμπαρντίνας – Παυλίδου

Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ   ΡΕΠΟ

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  PLΑY OFFS

ΝΕΟΧΩΡΙ ΣΕΡ. – ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ           4 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 19΄ Κίτσιος, 67΄ Ρόλαντ Σένια, 70΄ Βόγκλι, 90΄ Κιοφεντζής

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χαψάς – Γεωργίου – Αναγνωστίδης

SERRES 1800 – ΑΝΩ ΠΟΡΡΟΪΑ                4 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 30΄ – 45΄ – 70΄ Αγγελακάς, 50΄ Κουκούτσης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δαουλτζής – Πούλιος Ι. – Σώμης

 

PLAY OFFS  Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  αγωνιστική

ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ – ΒΥΡΩΝΕΙΑ                   8 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 9΄ (Πεν) – 30΄- 68΄  Τάτσιος, 24΄ Αραμπατζής Εμμ., 37΄ – 90΄  Γκούπε, 68΄ Γάδος, 85΄ Μπέτας

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαγής – Κωνσταντινίδης – Πούλιος Α.

ΙΩΝΙΚΟΣ – ΑΜΜΟΥΔΙΑ                            0 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 20΄ Αλαμπανάκης, 27΄ Πλατνάρης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φράγκαλας Ρ.  – Μπάρκας – Παπαδόπουλος Δ,

PLAY OFFS  Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  αγωνιστική

ΝΕΑ  ΖΙΧΝΗ – ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ                    2 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 50΄ Αβραμίδης, 85΄ Λιαούρης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αχτσής – Κιοσσές Κ. – Μπαντή

Ημίχρονο *      –   τελικό αποτέλεσμα  **

Κυριακή  29 / 04 / 2018        ώρα  17.00

 

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  PLAY OFSS  7η αγωνιστική

ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ – ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Απιδόπουλος – Σεβοσλίδης – Κιοσσές Κ.

ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ – Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τρακαλιάνης – Καμπούρης – Κρυωνάς

ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ – Π.Σ. ΣΕΡΡΕΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κεφαλάς – Βακουφτσής – Παπαδόπουλος Χ. (ν)

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  PLAY OFFS

ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ – ΟΡΕΙΝΗ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Δουλγέρης – Παπαποστόλου

ΠΡΟΒΑΤΑΣ  – ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Φραγκάκης – Βογιατζή

 

PLAY OFFS  Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  αγωνιστική

ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ – ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πετρίδης – Τούτκας – Τατούδης

 

PLAY OFF  Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  αγωνιστική

ΟΙΝΟΥΣΑ – ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γαβριήλ – Λεοντής – Βασάκης

ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ – ΠΕΠΟΝΙΑ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρομμύδας- Αχιλλεύς – Κιοσσές Ι.

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο www.serressport.gr