Δεν τον σταματάει κανείς τον Πανσερραϊκό, που πέρασε άνετα από τον Μέγα !

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ  62-82  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

Τις τρεις σερί νίκες έφτασε ο Πανσερραϊκός, ο οποίος διανύει εξαιρετική περίοδο και εκμεταλλευόμενος το ρεπό των Ικάρων ανέβηκε στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Τα “λιοντάρια” με καλή δεύτερη περίοδο και εξαιρετική τρίτη, έκαμψαν πολύ εύκολα την αντίσταση του αδύναμου Μέγα και συνέχισαν στον δρόμο των επιτυχιών διευρύνοντας το ρεκόρ τους στο 10-5. Ακολουθεί το προγραμματισμένο ρεπό της αγωνιστικής, όπου οι παίχτες του Ραδή Θεοδωρίδη θα έχουν την ευκαιρία να γεμίσουν τις μπαταρίες τους, ώστε να παρουσιαστούν πανέτοιμοι για το ντέρμπι με τον Λεύκιππο αλλά και την δύσκολη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Στο αγωνιστικό σκέλος της Κυριακάτικης αναμέτρησης, ο Πανσερραϊκός μετά το πρώτο δεκάλεπτο εμφανίστηκε πολύ σοβαρός σε άμυνα και επίθεση και δεν συνάντησε δυσκολίες. Με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται στο 37-46, οι φιλοξενούμενοι αύξησαν την διαφορά στην συνέχεια και έκαναν διαχείριση στο τελευταίο δεκάλεπτο. Ιδανικό ξεκίνημα στον β’γύρο έχουν πραγματοποιήσει οι “κόκκινοι” (3/3), εν αντιθέσει με τον α’ γύρο όπου στο ίδιο διάστημα είχαν μια νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 21-21,37-46,45-68,62-82.

Μέγας Αλέξανδρος (Γαλής): Γκολέμας 16,Μαδεμλής 8,Γιαχανατζής 7,Μακούλης 7(1),Ορφανίδης,Ζαγάνας, Καραβασίλης,Τσιαουσίδης 4,Μέλλιος 4,Πισιώτης 9,Χατζηβούρκογλου 3(1),Πολυμένης 4.

Πανσερραϊκός (Θεοδωρίδης): Συμεωνίδης 6,Γρίψιος 15,Γεωργιανός Ν.,Γεωργιανός Π. 12(1),Τράκας 6,Δημητρακάς 8(1),Δατσιάδης,Χατζηανδρέου,Ντίνος 18(4),Σταματόπουλος 5,Κάτος 9(1),Χορτομάρης 3(1).