Βραβεύσεις κορυφαίων του 2017 στην ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Αν. Μακεδονίας & Θράκης

Βραβεύσεις κορυφαίων του 2017 στην ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Αν. Μακεδονίας & Θράκης

Την Κυριακή 21/1 πραγματοποιήθηκε η ετήσια κοπή πίτας της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Αν. Μακεδονίας & Θράκης στην κατάμεστη από κόσμο, αίθουσα δεξιώσεων του Ξενοδοχείου «PHILIPOS XENIA» στις Σέρρες. Στην εκδήλωση τιμήθηκαν περισσότεροι από 40 αθλητές – τριες των αθλητικών συλλόγων που ανήκουν στην ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ανατολικής Μακεδονίας & Θράκης, που διακρίθηκαν στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα Στίβου το 2017.

Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία του ο αντιπεριφερειάρχης Σερρών κ. Γιάννης Μωϋσιάδης, ο οποίος βράβευσε και τον πρωταθλητή Ελλάδας στα 110μ εμπόδια Κώστα Δουβαλίδη (ΣΚΑΔ), ο Πρύτανης του ΤΕΙ Κεντρικής Μακεδονίας κ.Δημήτριος Χασάπης, επρόσωπος του 10ου Συντάγματος Πεζικου Ι.Δελής, ο Αστυνομικός Διευθυντης, ο Πρόεδρος της ΚΕΔΗ Σερρών Βασίλης Τερζής και ο Πρόεδρος του ΟΠΑΚΠΑ Μαργαρίτης Χατζημαργαρίτης.

Μεταξύ των αθλητών που βραβεύτηκαν ήταν και εννέα Σερραίοι.

Αναλυτικά οι αθλητές και αθλήτριες που βραβεύτηκαν ήταν:
ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1.ΜΠΑΝΙΩΤΗΣ ΚΩΝ/ΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ) ΥΨΟΣ
2.ΔΟΥΒΑΛΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (ΣΚΑΔ) 110M
3.ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΑΣΩΝ (ΠΑΣ ΠΡΩΤ.ΚΟΜ) ΔΙΣΚΟΣ
4.ΤΕΣΣΑΡΟΜΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ) ΥΨΟΣ
5.ΔΟΥΛΓΕΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΠΑΣ ΠΡΩΤ. ΚΟΜ) 200μ
6.ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ (ΟΚΑΚ) ΜΑΡΑΘΩΝ
ΝΕΩΝ
1.ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΘΕΟΔΩΡΑ (Γ.Σ. ΣΕΡΡΕΣ 93) ΑΚΟΝΤΙΟ
2.ΨΑΛΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ) 400μ. ΕΜΠ
3.ΝΑΖΙΡΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ (ΕΘΝΙΚΟΣ) ΤΡΙΠΛΟΥΝ
4.ΓΚΟΥΡΛΙΑΣ ΜΑΡΚΟΣ (ΕΘΝΙΚΟΣ) 5000M
5.ΖΑΧΑΡΟΥΔΗ ΜΑΡΙΑ (ΟΚΑΚ) 4Χ100
6.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΘΑΛΙΑ (ΟΚΑΚ) 4Χ100
7.ΙΩΣΗΦΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ (ΟΚΑΚ) 4Χ100
8.ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗ (ΟΚΑΚ) 4Χ100
9.ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΛΚΗΣΤΙΣ (ΠΑΣ ΠΡΩΤ. ΚΟΜ) 100 ΕΜΠ
10.ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΣ 93) 110 ΕΜΠ
11.ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ (ΣΚΑΔ) ΣΦΑΙΡΑ
12.ΣΑΒΒΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΣ 93) 100 ΕΜΠ
13.ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΑΟ ΔΡΑΜΑΣ) 3000 Φ.Ε
14.ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΔΙΟΜΗΔΗΣ) ΣΦΑΙΡΑ
ΕΦΗΒΩΝ – ΝΕΑΝΙΔΩΝ
1.ΚΙΟΡΟΓΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΣΚΑΔ) 3000 Φ.Ε
2.ΛΑΦΤΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΦΙΛΙΠΠΟΣ) 200M
3.ΑΝΔΡΕΟΓΛΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (ΣΚΑΔ) ΔΕΚΑΘΛΟ
4.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΟΚ) ΤΡΙΠΛΟΥΝ
5.ΠΟΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ (Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΣ) 1500M
6.ΟΥΝΤΟΤΟΛΑ ΜΕΛΙΝΑ (ΣΚΑΔ) 400 ΕΜΠ
7.ΑΝΔΡΕΟΓΛΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ-ΤΖΑΝΗΣ (ΣΚΑΔ) ΔΕΚΑΘΛΟ
8.ΛΙΟΥΜΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΟΚΑΚ) 400M
9.ΣΙΤΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΕΘΝΙΚΟΣ) 110 ΕΜΠ
10.ΚΥΝΑΤΙΔΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ (ΣΚΑΔ) 4Χ400
11.ΙΓΝΑΤΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΣΚΑΔ) 4Χ400
12.ΓΕΝΝΙΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ-ΗΛΙΑΣ (ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ) ΔΙΣΚΟΣ

ΠΑΙΔΩΝ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

1.ΓΕΝΝΙΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ (ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ) ΔΙΣΚΟΣ
2.ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ (ΣΚΑΔ) ΥΨΟΣ
3.ΟΥΡΟΥΜΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ (ΣΚΑΔ) ΔΙΣΚΟΣ
4.ΜΟΥΡΟΥΖΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΣΚΑΔ) 2000 Φ.Ε
5.ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΜΕΛΠΟΜΕΝΗ (ΣΚΑΔ) ΑΚΟΝΤΙΟ
6.ΠΑΠΟΥΤΣΟΓΛΟΥ ΜΙΧΑΗΛ (ΔΙΟΜΗΔΗΣ) 200M
7.ΜΠΟΥΤΖΙΟΥΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕ) ΔΕΚΑΘΛΟ
8.ΤΣΑΓΚΟΥΡΙΔΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΣΚΑΔ) 2000 Φ.Ε
9.ΤΣΑΝΤΙΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (ΣΚΑΔ) ΑΚΟΝΤΙΟ

 

πηγή:anexartitos.gr και ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΔΩ

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο www.serressport.gr