Ας περάσει ο επόμενος… Νέα νίκη για την Α.Ε.Σ !

Ας περάσει ο επόμενος... Νέα νίκη για την Α.Ε.Σ !

Α.Ε.Σ  65-59  ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ

Δεν σταματάει πουθενά η Α.Ε.Σ, η οποία παρά την σημαντική απουσία του Θολιώτη κατάφερε να κερδίσει και την Προσοτσάνη και να πετύχει το 3/3 συνεχίζοντας την εξαιρετική πορεία της στο πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΑΜΑΘ. Οι παίχτες των Ιωσηφίδη-Κοκολιού ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και έφτασαν στο νικηφόρο αποτέλεσμα.

Μετά το πολύ καλό πρώτο δεκάλεπτο (19-9), οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν κατευθείαν με σερί 0-10, αλλά οι γηπεδούχοι βρήκαν και πάλι τα πατήματα τους και είχαν διαφορά 8 πόντων με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου (34-26). Η τρίτη περίοδος ήταν εξίσου καλή για την Α.Ε.Σ, που είχε σημαντικό προβάδισμα, με τους φιλοξενούμενους να το παλεύουν στην τέταρτη περίοδο αλλά να φεύγουν ηττημένοι από το κλειστό της Ομόνοιας.

Εξαιρετικός ο νεαρός Θεοδοσιάδης, που ξεχώρισε από τους “γαλάζιους” μαζί με τους Τράκα,Κούτλη. Δύσκολη εκτός έδρας αναμέτρηση έχει την ερχόμενη αγωνιστική η Α.Ε.Σ , η οποία ταξιδεύει στην Καβάλα για να αντιμετωπίσει τον τοπικό Ηρακλή.

Δεκάλεπτα: 19-9, 34-26 (ημ.), 50-40, 65-59

Α.Ε.Σ. (Ιωσηφίδης): Σαρρής 3, Γιαννούλης 5, Σκαπής, Τσέλιος 2, Τράκας 18 (2), Θεοδοσιάδης 19, Χατζηδήμος 6 (2), Χατζηπασχάλης, Κούτλης 12 (1), Πεχλιβανίδης.

Προσοτσάνη (Πολυμένης-Ζήσης): Νυμφόπουλος 1, Ασλαμαζίδης 7 (1), Καρατσομπάνης 7 (1), Παλτόγλου 5 (1), Κουτσίδης 19, Γελκόβανης 2, Δεληγιαννίδης, Δουλκέρογλου 4, Παπαδόπουλος, Ρέντος, Καραϊσκάκης 14 (1).