Αποχαιρέτησε τον θεσμό του Κυπέλλου με άσχημη εμφάνιση ο Γ.Σ Σερρών !

Γ.Σ ΣΕΡΡΕΣ  57-65  ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ

Τον αποκλεισμό από την επόμενη φάση του Κυπέλλου γνώρισε ο Γυμναστικός, ο οποίος πραγματοποιώντας κακή εμφάνιση δεν μπόρεσε να υπερασπισθεί την έδρα του. Οι Καβαλιώτες εμφανίστηκαν καλύτεροι και με όπλο τους την περιφέρεια έφτασαν στην πρόκριση.

Καλύτερα μπήκαν στο παρκέ της Ομόνοιας οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι με εύστοχα τρίποντα έδειξαν με το “καλημέρα” τις διαθέσεις τους. Οι γηπεδούχοι αντεπιτέθηκαν και προηγήθηκαν τελικά με 17-16 στο δεκάλεπτο. Στην 2η περίοδο, οι Καβαλιώτες ήταν καλύτεροι με το πρώτο μέρος να ολοκληρώνεται στο 30-35.

Οι παίχτες του Γιάννη Μπουτάκογλου ισοφάρισαν σύντομα, αλλά βγήκαν πάλι εκτός ρυθμού και έδωσαν την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να αυξήσουν την διαφορά. Στην απέλπιδα προσπάθεια, η Αγία Βαρβάρα είχε τις λύσεις και κάπως έτσι ήρθε ο αποκλεισμούς για τους “ταύρους”. Πλέον οι “πράσινοι” στρέφουν την προσοχή τους στην έναρξη του πρωταθλήματος την επόμενη εβδομάδα.

Τα δεκάλεπτα: 17-16,30-35,43-53,57-65.

Γ.Σ Σέρρες (Μπουτάκογλου): Λαδιάς 2,Ρίζος 18(1),Σαϊνίδης,Γκολογκίνας 3,Χατζηανδρέου 18,Σταματόπουλος 6, Χορτομάρης 10(2).

Αγία Βαρβάρα (Μυτικόπουλος): Μπαλαμπουγιούκης Δ. 11(2),Κωνσταντάρας 2,Μητρούδης 15(5),Ζωτίδης, Μπαλαμπουγιούκης Π. 11(1),Φερδερίκος 2,Παπακωνσταντίνου 12(4),Ντάτσης,Στεφανίδης  12(1),Φιλινκαρίδης.