Απολλωνάρα για τίτλο, 4-2 και τον Ορφέα Ξάνθης!

Απολλωνάρα για τίτλο, 4-2 και τον Ορφέα Ξάνθης!

Ακόμη ένα βήμα πιο κοντά στον τίτλο από τον Απόλλωνα Παραλιμνίου, ο οποίος κέρδισε εύκολα με 4-2 τον Ορφέα Ξάνθης και στην παρούσα φάση θέλει μόνο τρεις βαθμούς τις επόμενες τρεις αγωνιστικές για να πανηγυρίσει και μαθηματικά τον τίτλο του πρωταθλητή στον 1ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής, εξασφαλίζοντας παράλληλα και την συμμετοχή στα μπαράζ ανόδου προς την Football League.

Η ομάδα του Παύλου Δημητρίου έδειξε πόσο περισσότερο το ήθελε από τον αντίπαλο της, που δίνει την δική του μάχη για την παραμονή, έβγαλε… σφυγμό πρωταθλητή στον αγωνιστικό χώρο από τα πρώτα λεπτά και… απλοποίησε την διαδικασία του ματς φτάνοντας σε μία άνετη νίκη.

Μόλις στο 10΄ οι Σερραίοι προηγήθηκαν από το αυτογκόλ του Μπουνταγκίδη και λίγα λεπτά αργότερα, στο 13΄, ο Ναλμπάντης σημείωσε το 2-0 που έδωσε… μαξιλαράκι ασφαλείας για την συνέχεια του ματς. Στο 60΄ βέβαια ο Μπουνταγκίδης σκόραρε και πάλι, στην σωστή εστία αυτή την φορά και μείωσε, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να… αφυπνίσει τον πρώτο σκόρερ πλέον του πρωταθλήματος Δημήτρη Γαϊδαρτζή, ο οποίος στο 62΄ και στο 71΄ “σκότωσε” τον Ορφέα, διαμόρφωσε ένα σκορ 4-1 και έφτασε τα 16 γκολ! Νωρίτερα, στο 65΄ ο Ορφέας είχε δοκάρι σε εκτέλεση φάουλ του Μουμίνογλου και στο 92΄ ο νεαρός Ζιγκολάρι έγραψε το τελικό σκορ.

*Tα επόμενα τρία ματς του Απόλλωνα είναι με τον Ξηροπόταμο(εκτός, 11/3), τον Άρη Αβάτου(εντός, 18/3) και το Διδυμότειχο(εκτός, 1/4).

 

 

 

Διαιτητές: Χρήστος Κακουλίδης, Δανδανίδης, Καραγιάννης(ΕΠΣ Θράκης)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ: Γουναρίδης, Πολυζωΐδης(63ο Τσομαχασβίλι), Τάκας(71ο Τσαούσης), Κουτζαβασίλης, Δέντσας, Μερεσιώτης, Λιάρας, Ρούμπος(57ο Μεταλλίδης), Γαϊδαρτζής, Ναλμπάντης, Φιλέντας(40ο λ.τ.Τάντιτς).

ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ: Ρούφος, Τορομανίδης, Κατρανίτσας, Μακράκης, Μαλαδένης, Μαυρόπουλος, Καραγκιόζης Β., Μπουνταγκίδης, Ξαντινίδης(62ο Μουμίνογλου), Πασχαλάκης, Ιμέρ(76ο Ζιγκολάρι).

 

19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ-1ος όμιλος

Απόλλων Παραλιμνίου – Ορφέας Ξάνθης 4-2

 

ΑΕ Διδυμοτείχου – Δόξα Προσκυνητών  2-0

 

Γήπεδο Φελώνης: Άρης Αβάτου – Μ. Αλ. Ξηροποτάμου

Διαιτητής: Πασχάλης Τρακαλιάνης(ΕΠΣ Σερρών)

Βοηθοί: Λάζαρης, Μηναδάκης(ΕΠΣ Σερρών)

Γήπεδο Οφρυνίου: Αετός Ορφανού – Ελπίς Σκουτάρεως

Διαιτητής: Σάββας Σιδηρόπουλος(ΕΠΣ Έβρου)

Βοηθοί: Τερζόπουλος, Κίτσος(ΕΠΣ Έβρου)

Γήπεδο Χρυσούπολης:  Νέστος Χρυσούπολης – ΑΟ Καβάλα

Διαιτητής: Βασίλης Φωτίας(ΕΠΣ Πέλλας)

Βοηθοί: Κεσίσογλου, Δεμερτζής(ΕΠΣ Πέλλας)

Γήπεδο ΔΑΚ Κομοτηνής: Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου – Μ. Αλ. Καρπερής

Διαιτητής: Παναγιώτης Τσοπουλίδης(ΕΠΣ Ξάνθης)

Βοηθοί:  Γκοντολιας, Εμίν Κεχαγιά (ΕΠΣ Ξάνθης

 

Γ΄ Εθνικός-1ος Όμιλος

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
122481534381325
222421336342311
322411255351916
422391165311912
5223295823167
6223295830246
7223288621174
822318771723-6
9222163131532-17
10222055122336-13
11221954131838-20
12221024161439-25

 

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο serressport.gr