Αντίσταση ενός 10λεπτο για τον Ορφέα Ν.Σκοπού

Μόνο για μια περίοδο μπόρεσε να αντέξει η ομάδα του Ορφέα στο Κυριακάτικο παιχνίδι κόντρα στον Μαντουλίδη, ο οποίος από το δεύτερο δεκάλεπτο ανέβασε αισθητά την απόδοση του εν αντιθέσει με τους “ασπρόμαυρους” και έφτασε σε μια εύκολη νίκη με 57-95. Οι γηπεδούχοι συνεχίζουν να αγνοούν το ροζ φύλλο αγώνος,καθώς έπειτα από 23 αγωνιστικές μετρούν μόνο ήττες και στα εναπομείναντα τρία παιχνίδια αναζητούν την πρώτη τους νίκη.

Απόντες από την χθεσινή αναμέτρηση ήταν οι Χαβαλές και Δρουμαλιάς. Στον Αίαντα Ευόσμου θα αγωνιστεί την ερχόμενη αγωνιστική η ομάδα του Κώστα Σίσκου.

Διαιτητές: Χρυσάφης – Χατζημπαλίδης

Δεκάλεπτα: 21-22, 30-46 (ημ.), 42-77, 57-95

Ορφέας (Σίσκος): Καραμπατζάκης 6, Καντζουρίδης, Δροσινός 11 (2), Χατζής 16, Αχτσής 5 (1), Θεοδωρόπουλος 2, Καρακάσης, Γάτος 8, Φραντζέσκος, Σίμος 7, Σουρίδης 2.

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Γεωργίου 7 (1) Ρόπουττης 11 (1), Τάκης 4, Καλόγερος 9 (1), Μπέλος, Τσιριλάκης 6, Γιαννακός 9 (1), Ρεφατλάρι 5 (1), Γκίζης 14, Σίμογλου 6, Γραβάνης 15 (1), Γάκης 9 (1).