“Ανάσα” για τις γυναίκες του Πανσερραϊκού με μαγικό τέταρτο δεκάλεπτο !

"Ανάσα" για τις γυναίκες του Πανσερραϊκού με μαγικό τέταρτο δεκάλεπτο !

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ  62-49  ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

Σε ένα παιχνίδι,που δεν εξελισσόταν με τον καλύτερο τρόπο,για την ακρίβεια με τον χειρότερο,οι γυναίκες του Πανσερραϊκού με ένα ιδανικό τέταρτο δεκάλεπτο (17-04) έκαμψαν την αντίσταση του Πιερικού,κατέκτησαν την πρώτη τους φετινή νίκη και πήραν σημαντική διαφορά κόντρα σε μια ομάδα με παρόμοιους στόχους.

Η γηπεδούχος ομάδα ξεκίνησε νωθρά και η ομάδα της Κατερίνης πήρε ένα ισχνό προβάδισμα, το οποίο όμως διατηρούσε μέχρι το ημίχρονο (29-33). Στο δεύτερο μέρος οι παίκτριες του Χατζηιωάννου ανέβασαν την διαφορά στους 10,αλλά οι “λιονταρίνες” ισοφάρισαν αρχικά σε 45-45 με την λήξη της τρίτης περιόδου και παίζοντας εξαιρετικό μπάσκετ στην τελευταία περίοδο έφτασαν στο ροζ φύλλο αγώνος.

Διαιτητές: Μπαξεβανόπουλος – Τζεκάκης
Δεκάλεπτα: 13-16, 29-33 (ημ.), 45-45, 62-49
Πανσερραϊκός (Τατιτζικίδης): Χωλοπούλου 15, Χύσα 4, Τσάντα 14 (1), Θανοπούλου 5 (1), Πελτέκη 5, Κουτούση 11, Μίχου 8, Γκανάτσιου.
Πιερικός/Αρχέλαος Κατερίνης  (Χατζηιωάννου): Τελίδου 19 (1), Χρυσοστομίδου 5, Ζουγκουρίδου 4 (1), Ευσταθίου 7, Λάππα 3, Καρατάσιου 8 (2), Γκρίτζαλη 3, Μπουμπουλέντρα, Μπαγκλαρίδου, Κιολέογλου.