Ακάθεκτος ο Ορφέας…Λύγισε και τους Τιτάνες !

Ακάθεκτος ο Ορφέας...Λύγισε και τους Τιτάνες !

ΟΡΦΕΑΣ Ν.ΣΚΟΠΟΥ  77-66  ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ

Από νίκη σε νίκη πηγαίνει ο Ορφέας, ο οποίος έφτασε τις 3 νίκες σε 4 αγωνιστικές. Το σύνολο του Χρήστου Γκαβανόζη με εξαίρεση την πρώτη περίοδο έκανε μια αρκετά καλή εμφάνιση και με κορυφαίο σημείο της το τέλος της 3ης περιόδου,πήρε μια σημαντική νίκη.

Οι γηπεδούχοι δεν ξεκίνησαν καλά την αναμέτρηση αντιμετωπίζοντας πολλά προβλήματα από τους Τιτάνες. Η εναρκτήρια περίοδος ολοκληρώθηκε στο +3 για την φιλοξενούμενη ομάδα (20-23). Οι γηπεδούχοι ανέβασαν την άμυνα τους και σκοράροντας και πάλι 20 πόντους, βρέθηκαν στο +3 (40-37) με την λήξη του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Ορφέας προσπάθησε να τελειώσει οριστικά το παιχνίδι, όμως οι Δραμινοί προέβαλαν αντίσταση με αποτέλεσμα η περίοδος να ολοκληρωθεί με σκορ 58-51. Στο κρίσιμο τέταρτο δεκάλεπτο ο Σκοπός είχε τις απαντήσεις και έφτασε σε μια ακόμη νίκη. Γάτος,Λουλούδης,Λαγός και Θεοδωρόπουλος διακρίθηκαν για τους γηπεδούχους,ενώ η τριάδα Καρακασίδη-Βιδάκη-Μπακάλη έκανε “ζημιά” στους “ασπρόμαυρους”.

Τα δεκάλεπτα: 20-23,40-37,58-51,77-66.

Ορφέας Ν.Σκοπού(Γκαβανόζης): Καραμπατζάκης,Γεωργόπουλος 7(1),Δροσινός 5(1),Λαγός 13,Αχτσής 4, Θεοδωρόπουλος 9(1),Καρακάσης,Γάτος 19(1),Γιοβάνης 2,Λουλούδης 16(2),Χαβαλές 2,Δούμας.

Τιτάνες Δράμας(Ρίζος): Κουταλίδης 2,Καραγιαννίδης 9(1),Γουδούτσης 9,Γαϊτανίδης 2,Καρακασίδης 17, Δημητρίου, Παπαδόπουλος,Σπυριδόπουλος,Βιδάκης 13(1),Γιαννόγλου,Μπακάλης 14.