Αγνώριστη η Ηράκλεια, έχασε εύκολα στην Προσοτσάνη

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ  74-57  ΗΡΑΚΛΕΙΑ

Κακή εμφάνιση πραγματοποίησε η Ηράκλεια το απόγευμα της Κυριακής στο γήπεδο της Προσοτσάνης γνωρίζοντας την ήττα με 74-57 από την δυνατή στην έδρα της,τοπική ομάδα. Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που επέβαλαν τον ρυθμό τους από το τζάμπολ και έφτασαν στην πρώτη τους φετινή νίκη. Από την άλλη πλευρά, η ομάδα του Νίκου Μάντζιου δεν μπόρεσε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού να δείξει το καλό της πρόσωπο και μοιραία γνώρισε την 2η της ήττα σε 3 αναμετρήσεις.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο συγκεντρωμένα και πήραν γρήγορα κεφάλι στο σκορ με το πρώτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται στο 18-10. Στην 2η περίοδο, η Προσοτσάνη συνέχισε στο ίδιο τέμπο και με καλή επιθετική και αμυντική λειτουργία αύξησαν ακόμη περισσότερο την διαφορά (41-23). Στο δεύτερο μέρος και με βάση την εικόνα του παιχνιδιού ήταν αδύνατο να αλλάξει κάτι και πλέον οι “κόκκινοι” ήδη επικεντρώνονται στο εντός έδρας παιχνίδι της ερχόμενης αγωνιστικής με τον Α.Ο Καβάλας (26/10).

Προσοτσάνη (Τόσκας): Νυμφόπουλος 20(4),Οικονόμου 2,Ασλαμασίδης,Καρακασίδης 18(1),Μαυρομάτης 2,Ντιπ 1,Πατεντάλης 9, Στάικος 3,Βουβαλίδης 13(3),Τόσκας,Θεοδωρίδης 4.

Ηράκλεια (Μάντζιος): Κουρτίδης 9,Μπαμπαχμίδης,Αποστολάκης 2,Μέσσας 2,Παναγιωτίδης 6,Ράμναλης 3,Βαφείδης, Μπαμπαχμίδης Ν. 6,Νιφορίδης 11(1),Κούτλης 13(2),Τοπολίγκας 5.