Έχασε,αλλά κέρδισε τις εντυπώσεις η Ηράκλεια κόντρα στον ΚΑΟΔ !

ΗΡΑΚΛΕΙΑ  51-62  ΚΑΟΔ

Αρκετά καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η Ηράκλεια, αλλά κάτι τέτοιο δεν στάθηκε αρκετό ώστε να εξασφαλίσουν οι “κόκκινοι” το ροζ φύλλο αγώνος απέναντι στην ιστορική ομάδα του ΚΑΟΔ, που φέτος δείχνει ικανή να διεκδικήσει την άνοδο. Οι παίχτες του Νίκου Μάντζιου παρά το κακό πρώτο δεκάλεπτο (10-24), έφτασαν το παιχνίδι στους 5 (49-54) 3′ πριν το τέλος. Δυο άστοχα τρίποντα των γηπεδούχων και ένα τρίποντο-μαχαιριά των Δραμινών έγειραν οριστικά την πλάστιγγα υπέρ των φιλοξενουμένων.

Το 27-35 του ημιχρόνου έδειχνε ότι η Ηράκλεια δεν θα παρατήσει το παιχνίδι και αυτό συνέβη, παρότι ο ΚΑΟΔ βρέθηκε και στο + 13 (37-50) στο 30′. Οι γηπεδούχοι αντεπιτέθηκαν και τα έδωσαν όλα για το ροζ φύλλο αγώνος και την δεύτερη τους νίκη, όμως οι παίχτες του Γρηγοριάδη ήταν αυτοί που χαμογέλασαν στο τέλος.

Τα δεκάλεπτα: 10-24,27-35,37-50,51-62.

Ηράκλεια (Μάντζιος): Κουρτίδης,Λαζαρίδης,Αποστολάκης 11,Μπαμπαχμίδης 8,Παναγιωτίδης 2,Ράμναλης 7(1), Βεζύρης 3,Ατλάσης, Νιφορίδης 2,Κούτλης 11(2),Κουντουράς 3,Τοπολίγκας 4.

ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης): Κουταλίδης,Γαϊτανίδης Β. 10(1),Γαϊτανίδης 2,Αμπελακιώτης 12(1),Μελιάδης 2,Λαζαρίδης 15(2),Θεοδωρίδης 4,Χαρισμίδης 13(1),Σαββόγλου.