Έτρεχε με …100 ο Πανσερραϊκός BC !

Έτρεχε με ...100 ο Πανσερραϊκός BC !

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ  100-53  ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ

Υγιεινός περίπατος για τον Πανσερραϊκό, που έκανε το 5χ5 και σκέφτεται ήδη τον Αστέρα Καβάλας στο μεγάλο ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στις δυο αήττητες ομάδες του α’ομίλου. Οι παίχτες του Κοκολιού μπήκαν εξ αρχής αποφασισμένοι για την νίκη και δεν έδωσαν κανένα δικαίωμα στους φιλοξενούμενους.

Με τον Πεχλιβάνη να “βομβαρδίζει” από παντού και 10 από τους 12 παίχτες να σκοράρουν, οι “κόκκινοι” πήραν σημαντική διαφορά από το πρώτο δεκάλεπτο (27-16). Στην 2η περίοδο τα “λιοντάρια” έκαναν επίδειξη δύναμης και έκλεισαν το ημίχρονο στο 58-31.

Στο δεύτερο μέρος όπως ήταν φυσικό δεν μπορούσε να αλλάξει κάτι και έτσι ο Πανσερραϊκός έφτασε σε μια εύκολη και ευρεία νίκη πετυχαίνοντας μάλιστα και την πρώτη του φετινή “κατοστάρα”. Στα αξιοσημείωτα το ντεμπούτο του Χορτομάρη με την φανέλα του Πανσερραϊκού. Ο 23χρονος guard επέστρεψε στα παρκέ μετά τον σοβαρό τραυματισμό του και δηλώνει έτοιμος για την συνέχεια.

Τα δεκάλεπτα: 27-16,58-31,80-37,100-53

Πανσερραϊκός ΚΡΙ ΚΡΙ (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 28 (7), Γκουτίδης 4, Γεωργιανός 6, Καρασσαβίδης 8, Τράκας 9, Koπίλης 4, Συμεωνίδης 13 (1), Χατζηστεφάνου 4, Σταματόπουλος 16, Παρχαρίδης 8, Ιωσηφίδης, Χορτομάρης.

Α.Ο Προσοτσάνης:  Σταυριανίδης 13(1),Ζήσης 2,Νυμφόπουλος 9(1),Κονδής 6(1),Δουλκέρογλου 8(2),Γελκοβάνης 2, Ζαμπάς 13.