Έπεσε μαχόμενος ο Πανσερραϊκός στην Λάρισα !

Ολύμπια Λάρισας  55-50  Πανσερραϊκός

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Πανσερραϊκού,αλλά ηττήθηκε στις λεπτομέρειες στην Λάρισα από την Ολύμπια στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας. Οι “λιονταρίνες” προσπάθησαν πολύ για την νίκη,αλλά οι πολλές χαμένες βολές και ορισμένες λανθασμένες επιθετικές επιλογές δεν επέτρεψαν στον Πανσερραϊκό την πρώτη του νίκη.

Στο καθαρά αγωνιστικό μέρος, οι Σερραίες μπήκαν εξαιρετικά στο παρκε και παίζοντας σεμιναριακή άμυνα προηγήθηκαν με 5-17 με την λήξη του πρώτου δεκαλέπτου. Στην 2η περίοδο, όμως η γηπεδούχος ομάδα αφυπνίστηκε και με όπλο της την επίθεση έφερε το παιχνίδι στα ίσα (31-31 ημίχρονο).

Στην συνέχεια το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο με τις δυο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ. Η Ολύμπια όσο περνούσε η ώρα απέκτησε μια μικρή διαφορά της τάξεως των 3-5 πόντων και έτσι οδηγήθηκε μέχρι τέλους η αναμέτρηση, ικανοποιώντας τις παίκτριες του Λόφτι.

Διαιτητές: Γιαννούλης-Μπουγλος
Δεκάλεπτα:  5-17, 31-31, 44-41, 55-50
Ολύμπια (Λόφτι): Μιχαηλίδου 3, Μοδέα 2, Σολωμού (1), Σουλιώτη 14(1), Γαϊτάνη Ε.10, Λιάσκου 4, Σκαρλή 2, Πατούνη, Μπενέκη Μ.1,Μπενέκη Χ. 10

Πανσερραϊκός (Τσάντα): Χωλοπούλου 8, Χύσα 5(1), Τσάντα 11(1), Δαμιανάκου, Βάννα, Πελτέκη 10, Θανοπούλου 3, Πιτσιάβα, Γκανάτσιου  9, Μίχου 4.