“Άδικη” ήττα για τους Νέους του Πανσερραϊκού στην Καλαμαριά

"Άδικη" ήττα για τους Νέους του Πανσερραϊκού στην Καλαμαριά

Στην Καλαμαριά σταμάτησε το αήττητο σερί της ομάδας Νέων του Πανσερραϊκού που για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football league γνώρισε την ήττα με σκορ 2-1 από τον Απόλλωνα Πόντου. Μια ήττα που αδικεί την εμφάνιση των Σερραίων παικτών στα ενενήντα λεπτά του αγώνα και το τελικό αποτέλεσμα δεν ανταποκρίνεται στην εικόνα της αναμέτρησης.

Ο Πανσερραϊκός προηγήθηκε στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με σουτ του Στέφανου Πέτρου (0-1) που έφτασε τα πέντε γκολ στο πρωτάθλημα. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν στο 70ο με εκτέλεση πέναλτι να ισοφαρίσουν σε 1-1. Οι Σερραίοι συνέχισαν να πιέζουν και είχε τρία τετ-α-τετ με τους Κρίτσκα, Πέτρου και Γουάλεϊ και κόντρα στη ροή του αγώνα σε μια αντεπίθεση ο Απόλλων Πόντου πέτυχε γκολ διαμορφώνοντας το τελικό 2-1. Την επόμενη αγωνιστική ο Πανσερραϊκός θα υποδεχθεί τα Τρίκαλα.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Μισιρλής, Τσαταλπασίδης, Μακούσης, Σαμαράς, Μπουτάκογλου, Γιαξής, Παπαδόπουλος, Μπομπότας, Γουάλεϊ, Καπτέλι, Πέτρου. Ως αλλαγές αγωνίστηκαν οι: Παράσχος, Τραπεζαλίδης, Θωμαϊδης, Τουρσίδης και Κρίτσκας.

φωτό:kostas tsomakos apollon larisas