Άδικη ήττα για την Ανατολή Σερρών (Serres 1800) με 1- 0 από τον Πανθρακικό

Την ήττα και τον αποκλεισμό από την επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδος γνώρισε σήμερα η Ανατολή Σερρών (Serres 1800) μέσα στην Κομοτηνή από τον Πανθρακικό με 1-0.

Η σερραϊκή ομάδα είχε την υπεροχή στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα έχασε σημαντικές ευκαιρίες για να προηγηθεί στο σκορ με τους Αγγελακά στο 20΄να αστοχεί από κοντά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου χάθηκαν ευκαιρίες από τον Ρούτση στο 42΄και στο 44΄, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου είχε δοκάρι σε κεφαλιά του Παπίτσα. Την μεγαλύτερη ευκαιρία την έχασε στο δεύτερο ημίχρονο στο 55΄ όταν κέρδισε πέναλτι αλλά ο Ρούτσης δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα του Πανθρακικού Κεχαγιά.

Στο 70΄αποβλήθηκε ο Πατσιούρας με 2η κίτρινη κάρτα. Ενώ το γκολ νίκης πρόκριση πέτυχε ο Ρομπέρτ στο 88΄.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Παρχαρίδης από την ΕΠΣ Δράμας που είχε για βοηθούς τους Τερζόπουλο από την ΕΠΣ Έβρου και τον Αλμπάντη από την ΕΠΣ Μακεδονίας.

Πανθρακικός(Μπαχαρίδης): Κεχαγιάς, Παπαχρόνης, Ρομπέρ, Ζάγγουλος, Λειβαδιώτης, Καλογρανάς (89′ Σωτηρόπουλος), Γιαννακιτσίδης, Τοπάλι, Φουρλατάρας, Αντωνιάδης, Νικολαΐδης (60′ Σπηλιωτόπουλος).

Ανατολή Σερρών (Serres 1800) (Αποστολόπουλος): Καστανιώτης, Πατσιούρας, Μακούσης, Πανίδης, Μηντιούρης, Ρούτσης, Τριανταφύλλου, Παπίτσας (80′ Τάντιτς), Λαπούσι (90′ Βασιλειάδης), Στεφανίδης, Αγγελακάς (73′ Πούλιος).