Παρά την καλή εμφάνιση νέα ήττα για τον Ηρακλή Αμμουδιάς με 2-1 στην Προσοτσάνη

Πίκρα και στεναχώρια σήμερα για όλους στην οικογένεια του Ηρακλή Αμμουδιάς μετά την άδικη ήττα με 2-1 μέσα στην Προσοτσάνη.
Στην καλύτερη της εμφάνιση μέχρι τώρα στα μπαράζ η ομάδα μας δεν μπόρεσε να πάρει την νίκη και δέχθηκε μια σκληρή ήττα που μας αφήνει εκτός προνομιούχος 3αδας που οδηγεί στην Γ’ Εθνική 2 αγωνιστικες πριν το τέλος των play off .
Η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά και αποφασισμένη να κερδίσει το σημερινό παιχνίδι, κατάφερε πολύ γρήγορα με τον Λαδόπουλο να πετύχει το 0-1 και στο 13 λεπτό να χάνει μεγάλη ευκαιρία για το 0-2..
Στο 15 λεπτό ένα σουτ από πολύ μακριά από τον παίκτη της Προσοτσάνης λάθος εκτίμηση της φάσης από τον τερματοφύλακα μας και γίνεται το 1-1..
Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου η ομάδα μας θα δημιουργήσει άλλες 4 πολύ καλές στιγμές να πάρει κεφάλι στο σκορ αλλά για μια ακόμη φορά οι παίκτες μας έχαναν αυτά που δεν χάνονται…
Στο δεύτερο ημίχρονο κύλησε με τον ίδιο ρυθμό όπως και το πρώτο με την ομάδα μας να δημιουργεί και να χάνει ευκαιρίες αλλά και πάλι να μην μπορεί κάποιος παίκτης μας να πετύχει το γκολ της νίκης ,και όταν χάνεις τεράστιες ευκαιρίες όλοι ξέρουμε ότι η μπάλα είναι πόρνη και θα σε τιμωρήσει, και αυτό ακριβώς έγινε στο 84 λεπτό όταν μια λάθος έξοδο του τερματοφύλακα μας το εκμεταλλεύτηκε ο παίκτης της Προσοτσάνης πλάσαρε από πολύ με την μπάλα να καταλήγει αργά αργά στα δίχτυα της εστίας μας με τους παίκτες μας να μην μπορούν να πιστέψουν πως γύρισε αυτό το παιχνίδι…
Στα επόμενα λεπτά μέχρι το τέλος του αγώνα η ομάδα μας προσπάθησε να πάρει έστω και τον βαθμό της ισοπαλίας έχασε μεγάλες ευκαιρίες με Ζυγκεριδης Μπάμπη,με Γκάλιο Ηλία και Γεωργιάδη με την μπάλα να μην μας κάνει το χατίρι ούτε αυτή την φορά..
Και έτσι άδικα να έρχεται η ήττα στην καλύτερη εμφάνιση της ομάδα μας.
Μια ήττα που μας πόνεσε όλους με τον τρόπο που ήρθε .
Ο Ηρακλής Αμμουδιάς έχει τεράστια ιστορία και στα επόμενα 2 παιχνίδια θα παίξει για την ιστορία του και τους υπεροχους φιλάθλους του που σήμερα έδωσαν τα πάντα με φωνές και τραγούδια για να βοηθήσουν τους παίκτες μας όσο περισσότερο να φτάσουν στην νίκη και μετά το τέλος του αγώνα οι παίκτες μας πήγαν και χειροκρότησαν τους 70-80 φίλους της ομάδας μας που την ακολούθησαν.
Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας την Κυριακή στις 17:00 με αντίπαλο τον πρωταθλητή Καβάλας και πρωτοπόρο στον βαθμολογικό πίνακα Βύρων Καβάλας.
Στο ταξίδι αυτό φτάνει σιγά σιγά στο τέλος του και σας θέλουμε όλους δίπλα μας, γιατί ο Ηρακλής δεν κτίστηκε για μια χρονιά, οδό και να το θέλουν κάποιοι, θα είναι εδώ και του χρόνου και για πάντα.
Ευχόμαστε στην ομάδα της Προσοτσάνης να πετύχει τον στόχος της ,δεν υπάρχει κανένα παράπονο για την φιλοξενία προς την ομάδα μας, έχουμε όμως τεράστιο παράπονο για την συμπεριφορά προς τους φιλάθλους μας καθώς θα μπορούσαν να αποτραπούν αυτά που έγιναν καθώς δεν σεβάστηκαν τίποτα βρίζοντας τους πάντες.
ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ: Αβραάμ. Καλαϊτζής, Γεωργιάδης, Παπαμιχαήλ, Αστερίου, Ντόλκε, Περσιανλής, Ρούσσος, Ευακαρπίδης, Γουνατίδης, Μάριους
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΜΟΥΔΙΑΣ: Κουτογλίδης, Μούστα, Γκάλιος Ν., Ζάντσιος, Γκάλιος Ηλ., Δαγκούλης, Τοπάλι, Σπανίδης, Ζιγκερίδης, Χρ., Ζιγκερίδης Χαρ., Λαδόπουλος
Ρεπορταζ: Μούδιος Μάκης