Νίκη μετά από πολύ καιρό για την Ηράκλεια, την Τρίτη (01/02) το Ρούπελ – Α.Ε.Σ !

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ  47-64  ΗΡΑΚΛΕΙΑ

Την δεύτερη της νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε η Ηράκλεια επί του ίδιου αντιπάλου μάλιστα, αφού οι Ηρακλιώτες είχαν κερδίσει (54-50) και στο παιχνίδι του πρώτου γύρου. Οι παίχτες του Σπύρου Ιωαννίδη με εντυπωσιακό δεύτερο ημίχρονο απέδρασαν από την Δράμα κατακτώντας το ροζ φύλλο μετά από ένα διάστημα τριών μηνών.

Ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο έδειξε ότι προμηνύεται ντέρμπι μέχρι το φινάλε (24-20), αλλά η κατακόρυφη βελτίωση των “κόκκινων” στο β’ μέρος σε συνδυασμό με τον τραυματισμό του βασικού pg των γηπεδούχων, Τζήκα άλλαξε άρδην τις ισορροπίες και η Ηράκλεια με επιμέρους 23-44 έφτασε σε μια άνετη επικράτηση.

Τα δεκάλεπτα: 08-12,24-20,38-41,47-64.

Τιτάνες Δράμας : Χατζηθεοδωρίδης 5, Τζήκας 2,Υφαντόπουλος 4,Μπακάλης 9,Μαζαράκης 5,Δημητρίου 8, Νέδης 6,Κακατσίδης 5,Σαραφίδης 2,Γετερίδης 4.

Ηράκλεια (Ιωαννίδης): Κουντουράς 10 Καραγεωργάκης 12 Σουρέλης 24(5), Χαραλμπίδης 2,Τσιώνης 9(2), Κεχρής 1 Γκαιδατζης,Λαζαρίδης 3,Χορτομάρης 3(1).

ΤΡΙΤΗ 01/02 ΚΑΙ ΩΡΑ 21:00 ΤΟ ΡΟΥΠΕΛ – Α.Ε.Σ !

Την προσεχή Τρίτη 1 Φεβρουαρίου θα διεξαχθεί η αναμέτρηση ανάμεσα στο 1ο Ρούπελ (9-0) και την 3η Α.Ε.Σ (6-3) στο κλειστό γυμναστήριο Σιδηροκάστρου. Ο αγώνας του εφηβικού της Α.Ε.Σ το Σάββατο (29/01) σε συνδυασμό με την αδυναμία ορισμού διαιτητών την Τετάρτη (02/02) οδήγησε την ΕΚΑΣΑΜΑΘ στο να ορίσει το παιχνίδι την Τρίτη σε μια δύσκολη ώρα για την εποχή (21:00).

Ο Νίκος Κηρύκος αναμένεται να έχει ελλείψεις στην μεθαυριανή αναμέτρηση, ενώ και ο κόουτς της Α.Ε.Σ, Γιάννης Κακιούζης περιμένει μέχρι τελευταία στιγμή κάποιους αθλητές του. Οι γηπεδούχοι φαντάζουν το φαβορί για την επικράτηση, αλλά οι φιλοξενούμενοι έχουν δείξει και αυτοί πολύ καλό πρόσωπο και αναμένεται ένα ενδιαφέρον παιχνίδι.