Δεν έπιασαν τα στάνταρ τους και γνώρισαν εντός έδρας ήττα οι “λιονταρίνες” !

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ  52-58  Α.Ε ΠΥΛΑΙΑΣ

Παρά την προσπάθεια τους, οι γυναίκες του Πανσερραϊκού δεν κατάφεραν να πανηγυρίσουν την νίκη και γνώρισαν εντός έδρας ήττα από την Πυλαία για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Αδυνατώντας να βρουν ρυθμό επιθετικά και με την Μαρία Χωλοπούλου να τραυματίζεται στο δεύτερο ημίχρονο, ο Πανσερραϊκός το πάλεψε αλλά η Πυλαία κατέκτησε μια μεγάλη νίκη στις Σέρρες.

Αναφορικά με την εξέλιξη του παιχνιδιού, η ομάδα της Θεσσαλονίκης ξεκίνησε καλύτερα και προηγήθηκε με 17-20 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Στην 2η περίοδο, η ομάδα του Πασχάλη Ρούλη δεν μπόρεσε να ακολουθήσει και βρέθηκε να χάνει με 26-36 στο ημίχρονο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, ο Πανσερραϊκός έτρεξε το γήπεδο, βρήκε αντιδράσεις και μείωσε σε 43-45 στο 30′ με επιμέρους 17-9 έχοντας ωστόσο την ατυχία με τον τραυματισμό της Χωλοπούλου Μ. Οι “κόκκινες” συνέχισαν να αντιμετωπίζουν επιθετικό πρόβλημα και με 9 (!) πόντους στην τελευταία περίοδο ήταν αδύνατο να φτάσουν στο νικηφόρο αποτέλεσμα.

Στην ΑΓΕ Πιερίας πηγαίνει την επόμενη αγωνιστική το σύνολο του Πασχάλη Ρούλη, με στόχο να επιστρέψει στις νίκες.

Διαιτητές: Καραβάς-Μιχέλη Ευ.

Δεκάλεπτα: 17-20,26-36, 43-45, 52-58.

Πανσερραϊκός (Ρούλης):  Χωλοπούλου Σ. 12(1) , Μαραγκού 2, Μπακιρτζίδου 9 , Τζιαμπάζη 5(1), Χωλοπούλου Μ. 7, Μαμούδη , Θανοπούλου 2 , Σπάιτς 15(3) , Γκέγκα , Γκάλιου .

ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Σπανίδου 9, Στεφανάκη 2, Μαργέτη Μ., Κωστανάκη 14(4), Στυλιανού , Διαμαντοπούλου 7, Μαγδαλιανίδου 11(1), Κουράτορα 1, Καραμπατζάκη 14.