Ήττα για τον ΑΟΣ στην Πολίχνη

Στην μάχη μεταξύ υιού και πατέρα Κομητούδη, στο ντέρμπι της αγωνιστικής ανάμεσα στον Πήγασο Πολίχνης και τον ΑΟΣ, αποδείχθηκε πως το… αλεπουδάκι μπορεί να κερδίσει την αλεπού! Οι Σερραίοι ηττήθηκαν με 3-1, με την ομάδα της Θεσσαλονίκης να αυξάνει την διαφορά από την 3η θέση.

Ο ΑΟΣ μπήκε δυνατά, χάλασε την  αντίπαλη υποδοχή στο πρώτο σετ, πιέζοντας στο σερβίς και έφτασε στην επικράτηση με 21-25.  Στο δεύτερο ο κόουτς της Πολίχνης ανακάτεψε την τράπουλα, έκανε αλλαγές και το σετ χάθηκε στις λεπτομέρειες με 25-22. Με παρόμοιο τρόπο κύλυσαν και τα δύο επόμενα σετ χαρίζοντας τη νίκη στους γηπεδούχους.
*Ο ΑΟΣ δίνει συγχαρητήρια στην ομάδα του Πήγασου για την άψογη φιλοξενία και την εξαιρετική δουλειά που κάνει.