2η νίκη για την Ροδόπολη στα play out – Σημαντικά «τρίποντα» για 1800 & Αμμουδιά

2η νίκη για την Ροδόπολη στα play out - Σημαντικά "τρίποντα" για 1800 & Αμμουδιά

Λίγα ήταν τα ματς του Σαββάτου στην Ε.Π.Σ.Σερρών με δράση και στις τρεις κατηγορίες και πρεμιέρα για τα play off της Β΄ Κατηγορίας.

Αναλυτικά στα play out της Επίλεκτης ο Ολυμπιακός Ροδόπολης πήρε 2η σερί νίκη κερδίζοντας με 1-0 την Α.Ε Νιγρίτας με γκολ του Γιαννακόπουλου από νωρίς και… προσπέρασε στην βαθμολογία το Ψωμοτόπι, το οποίο με την σειρά του ηττήθηκε με 1-2 από τον Ολυμπιακό Λευκώνα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Μπαλτζή, αλλά το αυτογκόλ του Φιλιππίδη έφερε το ματς στα ίσα, με τον Μεσέρδη στις καθυστερήσεις να δίνει τη νίκη στην ομάδα και την χαρά στην Ροδόπολη.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
1103161328199
21028622211011
3102842418153
41026703231310
510234151619-3
61000010030-30

Στην Ανώτερη Κατηγορία και στον α΄ όμιλο στο μοναδικό ματς, το Χαρωπό βρήκε… και έκανε κόντρα στο Βαλτερό, κερδίζοντας με 8-0 με τον Παπαπέτρου να πετυχαίνει χατ-τρικ και τους Πάνκο, Ασλανίδη από δύο γκολ, ενώ σκόραρε και ο Ζαφειρίδης. Βαθμολογικά πάντως ελπίζει για την 4η θέση και την κυνηγάει.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
126581844641846
226551817551953
326551745802951
426551745762343
526531655672542
626491619532825
726411259573819

Στην Ανώτερη Κατηγορία και στον β΄ όμιλο η Serres 1800 με δύο γκολ του Τάντιτς και από ένα των Αγγελακά και Πάντσιου, κέρδισε με 4-0 τους υποβιβασμένους Επταμύλους και πέρασε προσωρινά στην 1η θέση, περιμένοντας το ντέρμπι του Νεοχωρίου στην Ορεινή. Από εκεί και πέρα η Κορμίστα κέρδισε μέσα στην Πρώτη με 1-4, με τον Βατίτση να σημειώνει δύο γκολ, ενώ η Μεσολακκιά κέρδισε με 0-2 μέσα στον ΠΟΣ.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
126662132581444
226642114671552
326581844652540
426471529443816
5263811510483513

Στα play off της Β΄ Κατηγορίας ο Ηρακλής Αμμουδιάς πήρε την πρώτη νίκη κερδίζοντας με 0-2 στα Πλατανάκια με τους Πλατνάρη και Μητκώνη και ήδη πήρε μία διαφορά δύο βαθμών, καθώς το ντέρμπι Ν.Πετρίτσι-Ποντισμένο έληξε ισόπαλο με 2-2. Μάλιστα ήταν συναρπαστικό καθώς ο Άρης προηγήθηκε με τον Δελή, η Αναγέννηση το γύρισε με τους Τάτσιο και Γκεόργκι(πέναλτι), αλλά ο Γκόγκος ισοφάρισε και όλα αυτά στο πρώτο μέρος.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
1103381126323
2103173032824
3102562230822
41082261230-18
5107118630-24
6106118831-23

 

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΚΟΡΕΡΣ…

Ημίχρονο *      –   τελικό αποτέλεσμα  **

Σάββατο 10 / 03 / 2018        ώρα  16.00

 

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  PLAY OUT  αγωνιστική

ΨΩΜΟΤΟΠΙ – ΛΕΥΚΩΝΑΣ                         1 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 80΄(αυτ) Φιλιππίδης   /  60΄ Μπαλτζής, 90+ Μεσέρδης Θ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Σάββας – Φράγκαλας Δ.

ΡΟΔΟΠΟΛΗ – Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ                   1 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 5΄ Γιαννακόπουλος

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δαουλτζής – Μαλλίδης – Χολάνης

ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ   ΡΕΠΟ

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  23η αγωνιστική

ΧΑΡΩΠΟ -ΒΑΛΤΕΡΟ                                    8 – 0**

ΣΚΟΡΕΡ: 5΄-55΄ Πάνκος, 10΄-15΄-47΄ Παπαπέτρου, 30΄-35΄ Ασλανίδης, 75΄ Ζαφειρίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γεωργίου – Αλεξιάδης – Τάλλιου

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  23η αγωνιστική

SERRES 1800 – ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ                   4 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 22΄- 42΄ Τάντιτς, 54΄ Πάντσιος, 56΄ Αγγελακάς

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρομμύδας – Δουλγέρης – Μπομπόγιας

ΠΡΩΤΗ – ΚΟΡΜΙΣΤΑ                                  1 – 4 **

ΣΚΟΡΕΡ: 80΄ Κονδυλίδης / 33΄ – 88΄ Βατίτσης, 45΄ Σωμάδης, 65΄ Χατζηιορδανίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Πούλιος Ι. – Βογιατζή

ΠΟΣ 2000 – ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ                      0 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 70΄ Πασιαλής Αλ, 80΄ Σεϊζης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παγωνάς – Αρχοντογιάννης Χ. – Σαββάτης

 

PLAY OFF  Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  αγωνιστική

ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ – ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ                   2 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 16΄ Τάτσιος, 29΄(πεν.) Γκιόργκι   /  4΄ Δελής, 40΄ Γκόγκος

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γκουγκούδης – Φράγκαλας Ρ. – Κιοσσές Ι,

ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ – ΑΜΜΟΥΔΙΑ                          0 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 49΄ Πλατνάρης, 80΄ Μητκώνης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γαβριήλ – Μπίμπη – Βακουφτσής

 

 

Ημίχρονο      –   τελικό αποτέλεσμα  **

Kυριακή  11 / 03 / 2018        ώρα  16.00

 

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  PALY OFFS  αγωνιστική

ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ – ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φωτιάδης – Μαλλίδης – Παπαδόπουλος Ε.

Α.Ε ΧΡΥΣΟΥ – ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρυωνάς – Αναγνωστίδης – Καμπαρντίνας

Π.Σ. ΣΕΡΡΕΣ – ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Καμπούρης – Δουλγέρης

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  23η αγωνιστική

ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ – ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καρασάββας – Τάλιου – Καπρινιώτης

ΑΓΚΙΣΤΡΟ – ΠΡΟΒΑΤΑΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαγής – Ντεμάϊ – Βογιατζή

ΔΑΣΟΧΩΡΙ – ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πετρίδης – Παπαποστόλου – Αχιλλεύς

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ – ΚΕΡΚΙΝΗ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ευθυμιάδης – Παυλίδης – Παυλίδου

ΧΡΙΣΤΟΣ – ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φράγκαλας – Ρ. – Σάββας – Παπαδόπουλος ι.

ΑΝΩ ΠΟΡΡΟΪΑ – ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπουτσής – Αναστασιάδης – Φραγκάκης

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  23η αγωνιστική

ΟΡΕΙΝΗ – ΝΕΟΧΩΡΙ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος- Λεοντής – Μπάρκας

Α.Ο. ΝΙΓΡΙΤΑΣ – ΠΗΓΑΣΟΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δαουλτζής – Πούλιος Ι. – Σώμης

ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΣ – ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπαντή – Παπαδόπουλος Δ. – Κουρουζίδης

ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ – ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπίμπη – Αλεξίου – Κιοσσές Κ.

 

PLAY OFF  Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  αγωνιστική

ΙΩΝΙΚΟΣ – ΒΥΡΩΝΕΙΑ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πούλιος Α. – Μαργαριτόπουλος – Κωνσταντινίδης

 

PLAY OFF  Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  αγωνιστική

ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ – ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρομμύδας – Βασίλογλου – Πετσιάνης

ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ – ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αχτσής – Τατούδης – Τσίκου

ΟΙΝΟΥΣΑ – ΠΕΠΟΝΙΑ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαδόπουλος Χ.(ν) – Αρχοντογιάννης Χ. – Μπάρμπας

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο serressport.gr