Το ρεκόρ ανεβαίνει & στην βαθμολογία κατεβαίνει! 0-0 στο Αιγίνιο

O Πανσερραϊκός… κατάφερε να μην σκοράρει και επομένως να μην κερδίσει ούτε και στο Αιγίνιο, όπου και αναδείχθηκε ισόπαλος με 0-0 κόντρα στην τοπική ομάδα, ανεβάζοντας το ρεκόρ χωρίς γκολ στα 606΄, την ώρα που η… ελεύθερη πτώση στην βαθμολογία της Football League συνεχίζεται.

Οι «κόκκινοι» προσπάθησαν, είχαν ευκαιρίες, έφτασαν τουλάχιστον τέσσερις φορές πολύ κοντά στο να λύσουν τον γρίφο του σκοραρίσματος με τους Γκούρτσα, Κάκκο, Στέβιτς και Ρούτση, ωστόσο ο αντίπαλος τερματοφύλακας, τα κακά τελειώματα και η ατυχία συνεργάστηκαν για να κρατήσουν την επίθεση για ακόμη ένα ματς… στο μηδέν.

Στην αναμέτρηση στην οποία πρωταγωνιστές ήταν οι δύο τερματοφύλακας, καθώς όπως ο Καραγκιόζης των γηπεδούχων, έτσι και ο Ρίστιτς όποτε χρειάστηκε είχε σωτήριες αποκρούσεις, είχε καλό ρυθμό, λαχτάρα από τις δύο ομάδες για γκολ που επέτρεπε ανοιχτούς χώρους για να δημιουργηθούν ευκαιρίες, αλλά το δίχτυ δεν κουνήθηκε.

Ο Πανσερραϊκός ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο και ειδικά στο πρώτο 20λεπτο μπαίνοντας δυνατά στο ματς, χάνοντας ευκαιρίες, ενώ είχε και δοκάρι με τον Στέβιτς στο 14΄, ωστόσο στην συνέχεια ο Αιγινιακός ισορρόπησε και ήταν αυτός που μπήκε δραστήριος στο δεύτερο μέρος χάνοντας τις δικές του καλές ευκαιρίες με πρωταγωνιστή τον δανεικό από τον ΠΑΟΚ Τσολακίδη. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν μία… αντεπίθεση στα τελευταία λεπτά για να κλέψουν το ματς, χωρίς όμως και πάλι να τα καταφέρουν.

(φωτό:anexartitos.gr)

| ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΤΕ LIVE ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ |

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ(Γ.ΒΛΑΧΟΣ): Καραγκιόζης, Παπουτσογιαννόπουλος, Γιαζιτζόγλου, Πασαλίδης, Λιόλιος, Πατράλης, Ζούρκος, Ζγκούρη(46΄ Σκραπάρας), Γκατζολάρι, Μπουρντουτζάν, Τσολακίδης

Στον πάγκο: Παπαδόπουλος, Τοπαλίδης, Αντωνιάδης, Καρακώστας, Ρανγκέλοφ, Γιοσανγκουίμ

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Π.ΔΙΛΜΠΕΡΗΣ): Ρίστιτς, Στέβιτς, Ιωαννίδης, Καψάλης, Βοσκόπουλος, Φουσού, Γαβριηλίδης, Ρούτσης(62΄ Τσούτσης), Τσιμίκας, Κάκκο(72΄ Κανούλας), Γκούρτσας

Στον πάγκο: Μέλκας, Τσελεπίδης, Σιάκκας, Παπατζίκος, Άντριτς

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αγγελάκης(Μακεδονίας)

ΒΟΗΘΟΙ: Παρασίου(Ημαθίας), Παπαδόπουλος(Μακεδονίας)

Κίτρινες: Τσολακίδης, Πασαλίδης-Bοσκόπουλος, Tσιμίκας

Κόκκινες:-

live…live…live…

-ΤΕΛΟΣ! Ακόμη ένα… μηδέν στην επίθεση για τον Πανσερραϊκό, ακόμη μία ισοπαλία.

-90΄ Ο Ρανγκέλοφ βγαίνει απέναντι από τον Ρίστιτς, αλλά ο τερματοφύλακας του

-82΄ Μεγάλη ευκαιρία με τον Γκούρτσα, βγαίνει τετ α τετ με τον Καραγκιόζη, αλλά ούτε αυτός βρίσκει δίχτυα, αποκρούει ο τερματοφύλακας του Αιγινιακού!

-79΄ Σουτ του Γκούρτσα, αποκρούει ο Καραγκιόζης.

-Χωρίς ευκαιρία ο Πανσερραϊκός…

-Βάζει τον Τσούτση στο ματς ο Διλμπέρης στην θέση του Ρούτση και ο Τσιμίκας πάει στην θέση «1ο».

-Ανώτερος ο Αιγινιακός σε αυτό το διάστημα.

-55΄ Ωραία μπαλιά του Σκραπάρα προς τον Τσολακίδη, αυτός βγαίνει απέναντι από τον Ρίστιτς, κάνει το ψηλοκρεμαστό πλασέ, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι. Καλή ευκαιρία.

-53΄ Σέντρα του Σκραπάρα, κεφαλιά του Τσολακίδη, μπλοκάρει ο Ρίστιτς.

-Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο…

————————————————————————————————————————————-

-Ημίχρονο στο Αιγίνιο, 0-0, με το no goal να φτάνει τα 561 λεπτά για τον Πανσερραϊκό!

-41΄ Ο Κάκκο εκμεταλλευόμενος τα λάθη της άμυνας του Αιγνιακού βρέθηκε τετ α τετ με τον Καραγκιόζη, αλλά το πλασέ του κατέληξε πάνω από την εστία. Κακό τελείωμα.

-35΄ Ο Πατράλης πάσαρε για τον Γκατζολάρι, αυτός βρέθηκε απέναντι από τον Ρίστιτς, αλλά το τελείωμα του ήταν πολύ κακό και έστειλε την μπάλα μακριά από την εστία.

-Έχει ισορροπήσει μετά το 20λεπτο ο Αιγινιακός.

-27΄ Δυνατό σουτ του Γιαζιτζόγλου έξω από την περιοχή, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Ρίστιτς.

-24΄ Καλό σουτ του Ζούρκου από το ύψος της μεγαλής περιοχής, η μπάλα άουτ.

-Είναι καλύτερος ο Πανσερραϊκός, δεν έχει απειληθεί και είναι επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις.

-18΄ Καλή κίνηση και σουτ του Κάκκο, η μπάλα μόλις άουτ.

-14΄ ΔΟΚΑΡΙ! Ο Στέβιτς… Σέντρα-σουτ από τον Σέρβο, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά, χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι, επέστρεψε στο ματς, αλλά απομακρύνθηκε από τους αμυντικούς.

-Έχει τον έλεγχο ο Πανσερραϊκός σε αυτό το αναγνωριστικό πρώτο δεκάλεπτο.

-3΄ Πρώτη προσπάθεια για τον Πανσερραϊκό, ο Κάκκο πασάρει στον Ρούτση, αυτός πατάει περιοχή, πλασάρει, αποκρούει ο Καραγκιόζης.