Το Παραλίμνιο τις ευκαιρίες, οι Προσκυνητές τη νίκη!

Για ακόμη ένα ματς, όπως έγινε κόντρα στον Καμπανιακό, ο Απόλλων Παραλιμνίου «πλήρωσε» την αστοχία και τις χαμένες ευκαιρίες και ενώ ήταν καλύτερος κόντρα στην Δόξα Προσκυνητών… κατάφερε να ηττηθεί με 2-1, δεχόμενος το καθοριστικό γκολ στο 90΄ με τον Κατσαρό που ήρθε από τον πάγκο στο δεύτερο ημίχρονο να πετυχαίνει και τα δύο γκολ για την ομάδα της Ροδόπης.

Οι παίκτες του Παύλου Δημητρίου ήταν καταιγιστικοί στο πρώτο ημίχρονο και από καθαρή τύχη οι γηπεδούχοι δεν βρισκόταν πίσω στο σκορ, αφού δύο φορές η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Περτσά, σε προσπάθειες των Τσομαχασβίλι και Ναλμπάντη, ενώ χρειάστηκε ακόμη περισσότερες φορές η επέμβαση του τερματοφύλακα των γηπεδούχων για να διατηρηθεί το μηδέν.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα μπήκε πιο αποφασιστικά, κατάφερε να προηγηθεί με έναν «κεραυνό» του Κατσαρού στο 56΄, στην πρώτη της φάση στο παιχνίδι, ενώ έχοντας ψυχολογία έκανε και ακόμη δύο καλές ευκαιρίες στην συνέχεια. Το Παραλίμνιο βέβαια κατάφερε και ισοφάρισε με τον Γαϊδαρτζή στο 76΄, αλλά το ΣΟΚ ήρθε στο 90΄ με τον Κατσαρό και πάλι να πιάνει στον ύπνο την άμυνα και να πετυχαίνει το νικητήριο γκολ!

AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Μακεδονικός Φούφα-ΑΟ Καρδίας 3-0
Αλμωπός Αριδαίας-ΑΕΠ Βατόλακκου 3-0 α.α.

ANANEΩΣΗ ΜΕ F5

ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ: Περτσάς, Κελεσίδης, Δημητριάδης, Λειβαδιώτης, Λεφής, Τρίχας, Ιωαννίδης(46΄ Κατσαρός), Δραγανίδης, Κεϊτά, Καλής, Βάσκος.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ: Χατζηγιαννάκης, Κοσμίδης, Γαλακτερός, Μερεσιώτης, Παναγιωτίδης, Ρούμπος, Τριανταφύλλου Κ(86΄ Δέντσας), Λιάρας(76΄ Σελαλματζίδης), Γαϊδαρτζής, Ναλμπάντης(77΄ Καρακούτης), Τσομασχαβίλι.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Τσοπουλίδης(ΕΠΣ Ξάνθης)

ΒΟΗΘΟΙ: Βαμβακίδης, Ζαφειρίου(Ξάνθης)

live…live…live

-ΤΕΛΙΚΟ!

-90΄ ΓΚΟΛ! 2-1! Ο Βάσκος κάνει την μπαλιά στον κενό χώρο, ο Κατσαρός πλασάρει τον Χατζηγιαννάκη και σκοράρει!

-76΄ ΓΚΟΟΟΛΛΛ! 1-1! Ισοφαρίζει ο Δημήτρης Γαϊδαρτζής. Σέντρα του Κοσμίδη, καρφωτή κεφαλιά του Γαϊδαρτζή και η μπάλα στα δίχτυα.

-72΄ Καλό σουτ του Λειβαδιώτη, η μπάλα λίγο πάνω από την συμβολή των δοκών.

-57΄ Προβολή του Κεϊτά μέσα από την περιοχή, η μπάλα μόλις άουτ.

-56΄ ΓΚΟΛ! 1-0! Ο Κατσαρός με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή στέλνει την μπάλα πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και μετά στα δίχτυα του Χατζηγιαννάκη. Στην πρώτη ευκαιρία τους!

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος…

-Τέλος ημιχρόνου…

-44΄ ΔΟΚΑΡΙ!  Δεύτερο στο ματς… Ο Γαϊδαρτζής πάσαρε στον Ναλμπάντη, αυτός σούταρε, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Πέρτσα.

-Καταιγιστικό το Παραλίμνιο, αγγίζει το γκολ, αλλά το μηδέν παραμένει.

-28΄ Ο Λιάρας φεύγει στην πλάτη της άμυνας, προσπαθεί να κρεμάσει τον Πέρτσα που προλαβαίνει και διώχνει με τα ακροδάχτυλα.

-24΄ Σέντρα του Γαλακτερού, κεφαλιά του Λιάρα, λίγο άουτ.

-16΄ Μεγάλη ευκαιρία για το Παραλίμνιο. Ο Γαϊδαρτζής πέρασε και τον τερματοφύλακα, πλάσαρε στην κενή εστία,  όμως ο Λειβαδιώτης πρόλαβε και έσωσε πάνω στη γραμμή απομακρύνοντας σωτήρια!

5΄ ΔΟΚΑΡΙ! Γύρισμα του Τσομασχαβίλι, η μπάλα κάπου κοντράρει και βρίσκει το δεξί κάθετο δοκάρι του Περτσά.

-Στο Ενωσιακό της ΕΠΣ Θράκης διεξάγεται το ματς…