«Το βιολί του» ο Εθνικός, εντυπωσιακά ο Π.Σ Σέρρες | Εύκολες νίκες στην Ανώτερη

"Το βιολί του" ο Εθνικός, εντυπωσιακά ο Π.Σ Σέρρες | Εύκολες νίκες στην Ανώτερη

Διαβάστε αναλυτικά για όσα έγιναν την Κυριακή στα γήπεδα της Ε.Π.Σ.Σερρών:

Στην Επίλεκτη Κατηγορία ο Εθνικός Σιδηροκάστρου συνέχισε το νικηφόρο σερί του και κέρδισε με 3-0 τον Πανσουλιακό, με τους… σχεδόν μόνιμους σκόρερ του Μαλετσκάνοφ(2) και Τσεμπερίδη να βρίσκουν και πάλι δίχτυα και έτσι διατήρησε το +8 από την 2η θέση. Μία υπερπολύτιμη νίκη που την κρατά στην 4αδα πέτυχε και η F.C Serres, η οποία έδωσε ακόμη μία παράσταση με γκολ στο φίλαθλο κοινό, καθώς κέρδισε με το εντυπωσιακό 5-4 τον Ολυμπιακό Ροδόπολης και μάλιστα παρότι οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορές, με 0-2 και 2-4. Η νεανική ομάδα του Λεωνίδα Μεταλλίδη αντέδρασε και στις δύο περιπτώσεις, αρχικά ισοφάρισε σε 2-2 και στην συνέχεια από το 70΄ μέχρι το φινάλε έκανε την εντυπωσιακή ανατροπή με τον Καδή να σημειώνει το γκολ της νίκης και τον Κώστα Σιψή να δείχνει ότι παραμένει «καυτός» στο γκολ πετυχαίνοντας χατ τρικ και φτάνοντας τα 13 φέτος. Σημαντική νίκη στη Νιγρίτα και για το Ν.Σκοπό που με γκολ των Βουβούκη και Κουταντώνη επικράτησε με 0-2.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓ
1174314124614
2173510523922
3173210254316
417309354134
517299262917

Στην Ανώτερη Κατηγορία και στον α΄ όμιλο οι πρωτοπόροι είχαν εύκολο έργο. Το Μεγαλοχώρι κέρδισε με 4-0 την Τριανταφυλλιά με τον Τάσο Παπαδόπουλο να σημειώνει χατ-τρικ και η Σκοτούσα κέρδισε με 4-1 στο Καπνόφυτο με δύο γκολ από τον Σταύρο Παπαδόπουλο, ένα από τον Μεσιούρη και ένα από τον Ξενοφών. Στα ντέρμπι των ομάδων που ακολουθούν με ευκολία τα Άνω Πορόϊα κέρδισαν με 0-3 στο Άνω Μητρούσι με δύο γκολ του Κωτούλα και ένα του Γκούλα, ενώ με το ίδιο σκορ επιβλήθηκε και ο Προβατάς του Χαρωπού και έμεινε μόνος στην 4η θέση. Τέλος, το Παλαιόκαστρο κέρδισε με 3-1 το Άγκιστρο.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
117421331471136
21741132240931
317361133462224
417341115371225
51731944511734

Στην Ανώτερη Κατηγορία και στον β΄ όμιλο η Ορεινή κέρδισε με 4-1 την Μεσολακκιά και παρέμεινε στο -2 από το πρωτοπόρο Νεοχώρι, ενώ η Κάτω Καμήλα με τον Κολοκοτρώνη να σημειώνει χατ-τρικ, να φτάνει τα 16 γκολ και να ανεβαίνει ξανά στην 1η θέση των σκόρερς κέρδισε με 4-1 το Άγιο Πνεύμα, ενώ λογαριασμό άνοιξε και ο Αντωνογλούδης. Στο άλλο ματς ο ΑΟΝ διέλυσε με 6-0 εκτός έδρας του Επταμύλους με τους Πώπτσιο και Στεφανίδη να σημειώνουν από δύο γκολ.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
117411322341024
217391304321517
317381223391920
417371214361224
51726683301911

Στην Β΄ Κατηγορία, στον α΄ όμιλο και στο σκορ της ημέρας στα Πλατανάκια η τοπική ομάδα κέρδισε με 9-3(!) τους Λέοντες, με τον Χρυσουλάκη να σημειώνει 4 γκολ, τον Αγαπίδη 3, ενώ και τα 3 γκολ των Σερραίων τα πέτυχε ο Καλαϊτζής. Στο άλλο ματς η Βυρώνεια κέρδισε με 3-2 την Τυρολόη, παρότι βρέθηκε να χάνει με 0-2.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
114371211401327
214331031471334
31432950361026
41428914412813
5142062627261

Στον β΄ όμιλο το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στο Βαλτοτόπι και την Οινούσα έληξε ισόπαλο με 1-1, με τον Γιαμουρίδη στο 90΄ να «κλέβει» τη νίκη από τους γηπεδούχους που είχαν προηγηθεί με τον Μοσχοφύδη. Κερδισμένη η Παλαιοκώμη που κέρδισε με 3-0 στο Δημητρίτσι και μείωσε την διαφορά από την 1η θέση στους δύο πόντους. Στα άλλα ματς η Ν.Ζίχνη με τα γκολ των Ταρπινίδη και Τσακλιώτη κέρδισε με 1-2 και με ανατροπή στην Μαυροθάλασσα, Δραβήσκος και Εμμανουήλ Παππάς αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς σκορ, ενώ η Πεπονιά κέρδισε με 2-1 εκτός έδρας τον Ηρακλή.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
116391231421725
216371213421527
316341042372413
41631943432817
5162264627261

 

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΚΟΡΕΡΣ

 

Ημίχρονο      –   τελικό αποτέλεσμα  **

Κυριακή   14 / 01 / 2018         ώρα  15.00

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1ος ΟΜΙΛΟΣ 12η αγωνιστική

ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ – ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙ                                       2 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 35΄ Ναλμπάντης, 45΄ Μουτεσίδης  /   60΄ Μαυράκης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπαλάσας – Τασόπουλος – Χατζηβασιλείου (Μακεδονίας)

ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΣ – ΣΚΟΥΤΑΡΙ                                      1 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 52΄ Καραγκιοζίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δημητριάδης – Χρυσαϊδης – Σκουτάς (Χαλκιδικής)

 ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ – Μ. ΑΛΕΞ.  ΚΑΡΠΕΡΗΣ          5 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ:  17΄ Κάπατζης, 40΄ 2 – 2, 65΄ 3 – 2,  78,  4 – 2, 88΄ 5 – 2    /  10΄ Μαυρουδής, 14΄ Μπίντζης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ασβεστόπουλος – Παπαδόπουλος – Χαραλαμπόπουλος (Κιλκίς)

 

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   17η αγωνιστική

Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ – ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ                           0 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 48΄ Βουβούκης, 65΄ Κουταντώνης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τρακαλιάνης – Δημητριάδης – Σάκκος

ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ – ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ                             3 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 20΄ – 92΄  Μαλετσκάνωφ, 62΄ Τσεμπερίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Δουλγέρης – Αναγνωστίδης

 Π.Σ. ΣΕΡΡΕΣ – ΡΟΔΟΠΟΛΗ                                   5 – 4 **

ΣΚΟΡΕΡ: 36΄ Γιανναράκης , 38΄- 70΄ – 85΄  Σιψής Κ., 90΄ Καδής   /  14΄ – 55΄ Πανταζής, 20΄ – 64΄ Γιαννακόπουλος

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαγής – Καμπαρντίνας – Αρχοντογιάννης Γ.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ – ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ                           0 – 3 α.α.

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ……………………………………………………………….

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  17η αγωνιστική

ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ – ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ                           1 – 4 **

ΣΚΟΡΕΡ: 83΄ Μελαδίνης   /  23΄ – 35΄  Παπαδόπουλος Σταυρ., 52΄ Μεσιούρης, 60΄ Ξενοφών Σαβ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πούλιος Αλ. – Κιοσσές Ι. – Ντεμάϊ

ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ – ΑΝΩ ΠΟΡΡΟΪΑ              0 – 3 **

ΣΚΟΡΕΡ: 37΄- 43΄ Κωτούλας, 80΄ Γκούλα

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Πούλιος Ι. – Μπομπόγιας

ΚΕΡΚΙΝΗ – ΧΡΙΣΤΟΣ                                        2 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 30΄ Τραγιανός, 56΄ Μανόλεφ  /  85΄ (πεν) Κυριακίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπουτσής – Μπαμπασίκας – Τσίκου

ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ – ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ            4 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 23΄ – 38΄ – 88΄ Παπαδόπουλος Τασ., 32΄ Γκότσικας Πασχ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρομμύδας – Κωνσταντινίδης – Κουρουζίδης

ΠΡΟΒΑΤΑΣ – ΧΑΡΩΠΟ                                  3 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 10΄ Τσάτσος, 75΄ (αυτ), 85΄ Αρβανιτίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πετρίδης – Τρανούδης – Βακουφτσής

ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ – ΑΓΚΙΣΤΡΟ                 3 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 12΄(αυτ) Κωνσταντινίδης Γρ. , 54΄ Χατζηκώτσιος, 57΄ Τσιντσάρης   /    50΄ Κωνσταντινίδης Χαρ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ευθυμιάδης – Φράγκαλας δ. – Λεοντής

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  17η αγωνιστική

ΟΡΕΙΝΗ – ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ                        4 – 1 ** 

ΣΚΟΡΕΡ:  62΄ Γκατέκας, 67΄- 84΄  Χάρτιος,  70΄ Παπαπασχάλης   /   23΄ Παπαδόπουλος Τασ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δαουλτζής – Χολάνης – Τούτκας

ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ – ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ    4 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 24΄ Αντωνογλούδης , 58΄ – 74΄(πεν) – 85΄  Κολοκοτρώνης   /   38΄ Στόϊκος Παν.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Στόλης – Σολάκης – Βογιατζή

ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ – Α.Ο ΝΙΓΡΙΤΑΣ           0 – 6 **

ΣΚΟΡΕΡ: 32΄ (πεν) – 45΄  Στεφανίδης, 56΄- 85΄ Πώπτσιος, 70΄ Σαββίδης, 82΄ Φίτσιος

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κεφαλάς – Παυλίδης – Αχιλλεύς

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  14η αγωνιστική

ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ – ΛΕΟΝΤΕΣ ΣΕΡ.      9 – 3 **

ΣΚΟΡΕΡ: 12΄ Ηλιάδης , 34΄- 36΄- 40΄ Αγαπίδης Χ., 60΄ – 70΄- 74΄- 80΄ Χρυσουλάκης Στ., 87΄ Καραγιαννίδης   / 10΄ – 55΄- 63΄ Καλαϊτζής

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βασάκης – Μπάρμπας – Τάλιου

ΒΥΡΩΝΕΙΑ – ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ           3 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 42΄ – 45΄  Κωνσταντινίδης Αβρ. , 52΄ Τρυφηνόπουλος  /  8΄ Χατζηανδρέου, 14΄ Χερχελετζής

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπίμπη – Μαυρίδης – Καρασάββας

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  16η αγωνιστική

ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙ – ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ       0 – 3 **

ΣΚΟΡΕΡ: 15΄ Πετρίδης Γ., 65΄ (πεν)  Μελίτος, 76΄ Καρύπογλου

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαδόπουλος Χ. (ν) – Παπαδόπουλος Χ.(π) – Βαρκάκη

ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΕΡ. – ΠΕΠΟΝΙΑ            1 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 20΄ Κοτσαμπασίδης Ανδρ.   /  48΄ 1 – 1, 85΄ 1 – 2

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γεωργίου – Πασχαλίδης – Τζαχειλής

ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ – ΕΜΜ. ΠΑΠΑΣ          0 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φράγκαλας Ρ. – Παγωνάς – Μενέξης

ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ – ΟΙΝΟΥΣΑ                  1 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 75΄΄ Μοσχοφίδης   /  90΄ Γιαμουρίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπαντή – Καπρινιώτης – Τρικάζης

ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ – ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ   1 – 2**

ΣΚΟΡΕΡ: 35΄ Μασλουμίδης   /  78΄  Ταρπινίδης,  87΄ Τσακλιώτης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γαβριήλ – Μπάρκας – Μαργαριτόπουλος

Σάββατο  13/ 01 / 2018         ώρα  15.00

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   17η αγωνιστική

ΨΩΜΟΤΟΠΙ – Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ                         1 – 4 **

ΣΚΟΡΕΡ: 90΄ Καρυοφύλλης Ι.   /   15΄ – 68΄ Μπογιατζής, 55΄ Εφραιμίδης, 64΄ Ζέττας

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Σάββας – Αναγνωστίδης

ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ – ΛΕΥΚΩΝΑΣ                            1 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 78′ Λεκκάκης   /  43΄ Τσιφτελίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δαουλτζής – Σώμης – Μαλλίδης

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  17η αγωνιστική

ΒΑΛΤΕΡΟ – ΔΑΣΟΧΩΡΙ                               0 – 6 **

ΣΚΟΡΕΡ: 05΄ – 54΄ Μπούρας, 43΄ – 45΄ Κουντίνοφ, 57΄ Ξαφάκος, 78΄ Αθανασούλης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φραγκάκης – Παπαδόπουλος Δ. – Τάλιου

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  17η αγωνιστική

ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ – ΠΟΣ 2000                        1 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 15΄ Τσιακμάκης   /   50΄ – 70΄  Πύρτσιος

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καρασάββας – Καραμανίδης Σ. – Καραμανίδης Ι.

ΚΟΡΜΙΣΤΑ – ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΣ              0 – 3 **

ΣΚΟΡΕΡ: 40΄ Λιντζερινός, 45΄ Ράσκοφ, 85 ΄ Αϊβάτογλου

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρομμύδας – Καμπαρντίνας – Παπαποστόλου

ΠΗΓΑΣΟΣ – ΠΡΩΤΗ                               1 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 38΄ Παπαρίζος  /  7΄ Πανταζής

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κεφαλάς – Αρχοντογιάννης Γ. – Βογιατζή

ΝΕΟΧΩΡΙ – SERRES 1800                 2 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 14΄ –  43΄ Βόγκλι

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τρακαλιάνης – Παπαδόπουλος Ε. – Πετρίδης

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  14η αγωνιστική

ΑΧΛΑΔΟΧΩΡΙ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ        1 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ:  14΄ Κότσαλος   /  04΄ (πεν) Κυριακίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πούλιος Α. – Βακουφτσής – Κιοσσές Κ.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΕΡ. – ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ       1 – 3 **

ΣΚΟΡΕΡ: 88΄ Τσακιρίδης   /   20΄ Γκόγκος, 32΄Μπακάλης Π. Μαρ., 65΄ Δραγουμάνης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπίμπη – Μαυρίδης – Κωνσταντινίδης

ΑΜΜΟΥΔΙΑ – ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ         0 – 3 **

ΣΚΟΡΕΡ: 15΄ Μαυρέλης, 75΄ Γκούπε, 85΄ Αραμπατζής

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Στόλης – Δουλγέρης – Παπαδόπουλος Ι.

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  16η αγωνιστική

ΨΥΧΙΚΟ – ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ                   1 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 10΄ Μάλαμας

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φράγκαλας Ρ. – Βασίλογλου – Σαββάτης

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο serressport.gr