Στο ρελαντί η Ηράκλεια, πήρε διπλό στον Βώλακα

ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ 43-71 ΗΡΑΚΛΕΙΑ

Ένα εύκολο απόγευμα είχε η Ηράκλεια, η οποία δεν δυσκολεύτηκε καθόλου να κάμψει την αντίσταση της Δόξας Βώλακα και πέτυχε την δεύτερη εκτός έδρας νίκη της στο πρωτάθλημα στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής. Η ομάδα του Νίκου Μάντζιου όντας τρομερά εύστοχη από την περιφέρεια στο πρώτο δεκάλεπτο (πέτυχε 5 ! τρίποντα) πήρε σημαντικό προβάδισμα (10-21).

Στην 2η περίοδο η Ηράκλεια ανέβασε ακόμη περισσότερο την διαφορά (18-38 ημίχρονο) με τους γηπεδούχους να μην μπορούν να ακολουθήσουν και να γνωρίζουν άλλη μια ήττα. Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε κάτι και οι φιλοξενούμενοι απέδρασαν με το διπλό με τον προπονητή των «κόκκινων» να χρησιμοποιεί για πολλή ώρα τους 3 παίδες που είχε στην αποστολή.

Τα δεκάλεπτα: 10-21,18-38,33-60,43-71.

Ηράκλεια (Μάντζιος): Ατλάσης 5,Λαζαρίδης 2,Αποστολάκης,Μέσσας 8,Παναγιωτίδης 19(3),Καραγιαννίδης 10(1),Κουτλής 19(2),Βάκας 8.