Σπουδαία «διπλά» από Πανσουλιακό,Θρακικό, Ά.Πορρόϊα, Κ.Καμήλα – 1ο το Βαλτοτόπι

Σπουδαία "διπλά" από Πανσουλιακό,Θρακικό, Ά.Πορρόϊα, Κ.Καμήλα - 1ο το Βαλτοτόπι

Σπουδαία ματς περιελάμβανε η αγωνιστική δράση της Κυριακής στην Ε.Π.Σ.Σερρών, με τα αποτελέσματα σε κάποια από αυτά να… ανατρέπουν τις ισορροπίες.

Στην Επίλεκτη Κατηγορία ο Πανσουλιακός με κεκτημένη ταχύτητα από την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου, κράτησε για ακόμη μία αγωνιστική τον Π.Σ Σέρρες στο μηδέν, απέδρασε με νίκη με 0-2 από την Ομόνοια με τα γκολ των Σακκά και Τσακμάκη και μπήκε σε τροχιά… play off, εκεί όπου όπως φαίνεται θα δοθεί μάχη ποιοι δύο θα μείνουν εκτός. Λευκή ισοπαλία είχαμε στην μάχη ανάμεσα στον Ολυμπιακό Λευκώνα και την Α.Ε Χρυσού, καθώς καμία από τις δύο ομάδες δεν βρήκε τον τρόπο να πάρει το ματς με τους γηπεδούχους να είναι ουσιαστικά οι «κερδισμένοι».

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
122511732551837
222461372532627
322401246491930
422371147383018
522371147402416
62236113847398
72236106637307
82231108736315

Στην Ανώτερη Κατηγορία και στον α΄ όμιλο o Θρακικός Άνω Μητρουσίου πήρε σπουδαίο διπλό στην έδρα του Μεγαλοχωρίου με 1-2 με τα γκολ των Δίγκα και Γκαϊτατζή και παρότι βρέθηκε να χάνει από νωρίς και έκανε δώρο, πέρα από τον εαυτό του στην μάχη για την τετράδα, τόσο στην Σκοτούσα που ξέφυγε με +5 στην 1η θέση όσο και στα Άνω Πορόϊα. Ο Διγενής πέρασε και αυτός με νίκη από την έδρα του Προβατά με 0-2 με το 18ο γκολ του Ατανάσοφ και ακόμη ένα από τον Καλαή και έπιασε στην 2η θέση το Μεγαλοχώρι σε μία σπουδαία μάχη. Στα άλλα ματς η Κερκίνη με γκολ του Μαντζιάρη κέρδισε με 1-0 στο Καπνόφυτο και παραμένςει στο κυνήγι της 4ης θέσης, το Άγκιστρο κέρδισε με 2-1 την Τριανταφυλλιά και το Χριστός 2-0 στο Παλαιόκαστρο.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
126581844641846
226551817551953
326551745802951
426551745762343
526531655672542
626491619532825
726411259573819

Στην Ανώτερη Κατηγορία και στον β΄ όμιλο η Δόξα Κάτω Καμήλας πήρε μεγάλη νίκη με 1-2 στην έδρα της Ορεινής και την άφησε αρκετά πίσω στην μάχη για το πλεονέκτημα έδρας μέσα στην τετράδα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 1-0, με έναν πρώην παίκτη της Δόξας, τον Κωνσταντινίδη, ωστόσο οι λύσεις για την ομάδα του Σάκη Τερζή ήρθαν από τον πρώτο σκόρερ Κολοκοτρώνη, που έφτασε τα 19 γκολ και από τον πολύπειρο Μουτίδη και έτσι η ομάδα παρέμεινε στην 2η θέση.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
126662132581444
226642114671552
326581844652540
426471529443816
5263811510483513

Στην Β΄ Κατηγορία και στον β΄ όμιλο είχαμε και πάλι εναλλαγή στην κορυφή. Η πρωτοπόρος μέχρι χθες Παλαιοκώμη υποχρεώθηκε σε ισοπαλία με 2-2 στην Οινούσα και ενώ μάλιστα βρέθηκε από νωρίς να χάνει με 2-0 και έτσι το Βαλτοτόπι που κέρδισε με 2-0 την Μαυροθάλλασα με τα γκολ των Μάνιμου και Μηλάρη πέρασε και πάλι στην 1η θέση. Ο Πεθελινός ισοφαρίστηκε στο 93΄ σε 2-2 από τον Εμμανουήλ Παππά και έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει στην πρώτη τριάδα, ενώ νίκες πέτυχαν η Πεπονιά με 1-3 στο Δημητρίτσι και η Ν.Ζίχνη με το ίδιο σκορ στον Δραβήσκο.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
122541732522131
222481534562531
322471553542925
422371075524111
522331237633726

 

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΚΟΡΕΡΣ…

 

Ημίχρονο      –   τελικό αποτέλεσμα  **

Σάββατο  04 / 02 / 2018        ώρα  15.30

 

 

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   19η αγωνιστική

Π,Σ. ΣΕΡΡΕΣ – ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ                               0 – 2 **      

ΣΚΟΡΕΡ: 72΄ Σακκάς, 85΄ Τσιακμάκης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Μαλλίδης – Χολάνης

ΛΕΥΚΩΝΑΣ – Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ                             0 – 0 ** 

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χαψάς – Παπαδόπουλος Ι. – Σεβοσλίδης

Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ                3 – 0 αα

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:…………………………………………………………

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  19η αγωνιστική

ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ – ΚΕΡΚΙΝΗ                            0 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ:  69΄ Μαντζιάρης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Απιδόπουλος – Μπομπόγιας – Ντεμαϊ

ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ – ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ           1 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 11΄ Γκότσικας     /     26΄ Δίγκας, 70΄ Γκαϊταντζής

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπουτσής – Σάββας – Πούλιος Ι.

ΠΡΟΒΑΤΑΣ – ΑΝΩ ΠΟΡΡΟΪΑ                   0 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 44΄ Ατανάσοφ, 72΄  Καλαής

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δαουλτζής – Γαβριήλ – Μαυρίδης

ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ – ΧΡΙΣΤΟΣ                    0 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 65΄ Μαλαματένιος, 85΄ Γουναρίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φράγκαλας Ρ. – Κιοσσές Ι. – Τρανούδης

ΑΓΚΙΣΤΡΟ -ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ               2 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 24΄ Κωνσταντινίδης Γ., 45΄ Κωνσταντινίδης Χ.   /   54΄ Βεζυρόπουλος

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πούλιος Α. – Αχιλλεύς – Μπάρμπας

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  19η αγωνιστική

ΟΡΕΙΝΗ – ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ                1 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 27΄ Κωνσταντινίδης     /    42΄ Κολοκοτρώνης, 82΄ Μουτίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρομμύδας – Δουλγέρης – Καμπαρντίνας

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  18η αγωνιστική

ΟΙΝΟΥΣΑ – ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ              2 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 24΄ Ραδόπουλος, 28΄ Χιντζίδης / 33΄ Κεραμυδάς Π. , 88΄ Θεοχάρης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ευθυμιάδης- Βακουφτσής – Παπαδόπουλος Δ.

ΕΜΜ. ΠΑΠΑΣ – ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ         2 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ:  40΄ Καρακασίδης, 93΄ Τσιάπος / 15΄ – 25΄ Ελέζι  Ρονάλντο 

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπαντή – Μπάρκας – Καραμανίδης Σ.

ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙ – ΠΕΠΟΝΙΑ             1 – 3 **

ΣΚΟΡΕΡ: 63΄ Γκάργκαλης   / 28΄ Φυλακτάκης, 44΄ Βαλούντος, 80΄ Τοπούζης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βασάκης – Κιοσσές Κ. -Τάλιου

ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ – ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ          1 – 3 **

ΣΚΟΡΕΡ: 25΄ Λαπούσι   /  56΄ Τόσκα, 60΄ Τσακλιώτης, 65΄ Κονακλής

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γεωργίου – Κουρουζίδης  Κωνσταντινίδης

ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ – ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ   2 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 5΄ Μάνιμος, 45΄ Μηλάρης   /  7΄ Ξουβερούδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαδόπουλος Χ. (ν) – Τσίκου – Λεοντής

Σάββατο  03 / 02 / 2018        ώρα  15.30

 

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   19η αγωνιστική

ΨΩΜΟΤΟΠΙ – ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ                                   1 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 20 ΄ Χουρουζίδης   /   27΄ Μπελίτος, 30΄ Παρούκας

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Παπαδόπουλος Ε. – Σεβοσλίδης

ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ – ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ                                   2 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 65΄ – 82΄  Λεκάκης    /  22΄ Κουταντώνης, 87΄ Μεσέρδης Χ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χαψάς – Σάββας – Δουλγέρης

ΡΟΔΟΠΟΛΗ – ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ                                        2 – 3 **

ΣΚΟΡΕΡ: 20΄ Πανταζής, 45΄ Γκλαγκόσκι    /    42΄ Ελευθεριάδης Γ., 52΄ Σιδηρόπουλος Σαβ., 65΄ Ελευθεριάδης Ν.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Στόλης – Μαλλίδης – Φραγκάκης

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  19η αγωνιστική

ΒΑΛΤΕΡΟ – ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ                                          1 – 9 **

ΣΚΟΡΕΡ:  5΄ Ξενοφώντος Σαβ., 20΄ – 26΄ Μάλαμας Φ., 37΄ – 85΄ – 88΄ Παρτάλης Πασχ.,  40΄ Μεσιούρης, 60΄ Κονσουλίδης, 70′ Κιορπές Αντ.   /   68΄ ΄Γκόγκας Θ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παγωνάς – Παυλίδης – Μπομπόγιας

ΧΑΡΩΠΟ – ΔΑΣΟΧΩΡΙ                                              3 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 32΄ Τζούλιας , 55΄ Πάνκος Π. , 90΄ Καλίγκας Γ.  /    38΄ Πάνου Στ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρομμύδας – Πασχαλίδης – Μαυρίδης

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  19η αγωνιστική

ΚΟΡΜΙΣΤΑ – ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ                                    1 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 44΄ Γιαριτζίδης   / 30΄ Ανδρίκος

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δαουλτζής – Σώμης – Σαββάτης

ΠΗΓΑΣΟΣ – ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ                                 7 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 10΄ Βαλαβανίδης , 25΄ – 72΄  Χατζηπαυλίδης, 28΄ – 75΄  Κιουσεκτσίδης, 45΄- 60΄ Παπαρίζος     /   44΄ – 48΄ Γκούρτσας

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Απιδόπουλος – Αρχοντογιάννης Χ. – Ντεμάϊ

ΝΕΟΧΩΡΙ – ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ                             3 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 40΄ Βόγκλι, 48΄- 62΄ Τσονίδης   /   43΄ Αρβανίτης Θ., 52΄ (πεν) Γκόγκας

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φράγκαλας Ρ. – Καμπαρντίνας – Καπρινιώτης

SERRES 1800 –  ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΣ                    5 – 0 ** 

ΣΚΟΡΕΡ: 24΄ – 80΄ Μαλαδάκης, 52΄ Αρβανιτίδης, 57΄ Αναγνωστίδης, 85΄ Κουκούτσης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαγής – Μπάρκας – Παπαδόπουλος Δ.

Α.Ο. ΝΙΓΡΙΤΑΣ – ΠΡΩΤΗ                                  1 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 76΄ Παπαϊωάννου

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γεωργίου – Πούλιος Ι. – Τούτκας

ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ – ΠΟΣ 2000                              0 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπαντή – Αχιλλεύς – Βασιλόγλου

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  18η αγωνιστική

ΨΥΧΙΚΟ – ΗΡΑΚΛΗΣ                                    1 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ:  60΄ Μάλαμας    /    24΄- 88΄  Ανθουλάκης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καρασάββας – Αλεξίου – Τατούδης

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο serressport.gr