«Σεφτέ» στις νίκες με τεσσάρα το Παραλίμνιο!

Με το εντυπωσιακό 4-0 ο Απόλλων Παραλιμνίου πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής επί της Δόξας Προσκυνητών. Η ομάδα του Νίκου Κουζουτζίδη ήταν… χάρμα ιδέσθαι καταφέρνοντας από το πρώτο κιόλα ημίχρονο, ουσιαστικά να «τελειώσει» το ματς προηγούμενη ήδη με 3-0. Μια νίκη η οποία μετά τις δύο πρώτες ήττες, θα δώσει ψυχολογική τόνωση στους Σερραίους ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος αντιμετωπίζοντας την ερχόμενη αγωνιστική την Α.Π.Ε.Λ. στον Λαγκαδα.

Οι Σερραίοι ξεκίνησα… φουριόζοι το ματς και στο πρώτο τέταρτο άνοιξαν το σκορ με τον Μεντή, ενώ στο 23’ ο Ναλμπάντης μετά από ωραίο συνδυασμό των Ρούμπου και Τάκα, διπλασίασε τα γκολ για τον Απόλλωνα. Στο 30’ ο Καρακούτης εκμεταλλεύτηκε την πολύ καλή σέντρα του Μεντή και με κεφαλιά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ δέκα λεπτά πριν τη λήξη του ματς, ο Ρούμπος διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΤΕ LIVE ΑΠΟ ΤΟ SERRES SPORT NEWS ΤΗΝ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ, ΠΟΥ ΕΠΙΜΕΛΗΘΗΚΕ Ο Γ. ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ

LIVE… LIVE… LIVE…

5′ Σουτ Καρακούτη ελάχιστα αούτ.

16′ ΓΚΟΛ! 1-0!  Κόρνερ απο τον  Ναλμπάντη κερδίζει την μπάλλα ο Μεντής  που με κεφαλιά ανοίγει το σκορ.

19′ Ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους που χάνεται με τον Λειβαδιώτη ο οποίος επιχείρησε το σουτ για να φύγει η μπάλα αουτ.

23′ ΓΚΟΛ! 2-0! Εξοχη συνδυασμός των Ρούμπου – Τάκα με τελικό αποδέκτη της μπάλας τον Ναλμπάντης που με σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

30′ ΓΚΟΛ! 3-0! Σέντρα Μεντή μέσα στην περιοχή, ο Καρακούτης με κεφαλιά ανεβάζει τον δείκτη του σκορ.

32′ Σούτ του Ρούμπου από το ύψος της περιοχής, απόκρουει την μπάλα ο Πέρτσας.

50′ Σουτ απο τον Κλή πάνω στον Χατζηγιαννάκη.

52′ Σουτ Σιδηρόπουλου λίγο αουτ.

63′ Ευκαιρία με τον Καστριτσέα η κεφαλιά του οποίου κατέληξε άουτ.

77′ Νέα ευκαιρία για το Παραλίμνιο θα χαθεί με το Λιάρα.

80′ ΓΚΟΛ! 4-0! Σέντρα απο τον Ναλμπάντη, ο Ρούμπος με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα για τέταρτη φορά στα δίχτυα της Δόξας.

88′ Πάσα του Ρούμπου, κεφαλιά του Κωνσταντινίδη από κοντινή απόσταση φεύγει άουτ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ (Ν. Κουζουτζίδης): Χατζηγιαννάκης, Κοσμίδης, Τάκας (71′ Γεωργιάδης), Μηντιούρης, Καστριτσέας, Κ. Τριανταφύλλου, Λιάρας, Γ. Ρούμπος, Καρακούτης (62′ Ζυγκερίδης), Ναλμπάντης, Μεντής (71′ Κωνσταντινίδης)

ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ (Γ. Κλειτσιώτης): Πέρτσας, Σιδηρόπουλος (75′ Μόσχος), Κελεσίδης, Λειβαδιώτης, Λέφης, Τρίχας, Μεμέτ (77′ Κίτσος), Δραγανίδης, Θωμάς (38′ Πανουργιάς), Κλης, Γιαννακιτσίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σ. Σιδηρόπουλος (Εβρου)

ΒΟΗΘΟΙ: Καμπερίδης (Καβάλας) –  Βερνέζης (Καβάλας)