Σαν σε… προπόνηση ο Πανσερραϊκός στο Παγγαίο

Σαν σε... προπόνηση ο Πανσερραϊκός στο Παγγαίο

ΠΑΓΓΑΙΟ 39-88 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

Με το ευρύ +49 κέρδισε ο Πανσερραϊκός, ο οποίος πέρασε ίσως πιο εύκολα και από ότι περίμενε από το Παγγαίο (από την Ελευθερούπολη για την ακρίβεια). Η ομάδα του Φ.Κοκολιού όντας φανερά ανώτερη έκανε ότι ήθελε στο παρκέ και κατέκτησε την 13η της νίκη σε 14 αναμετρήσεις.

Οι φιλοξενούμενοι παρά την αστοχία τους στην πρώτη περίοδο, πήραν πολλές βοήθειες από την αμυντική λειτουργία τους και προηγήθηκαν με 5-14 στο 10′. Στο δεύτερο δεκάλεπτο τα «λιοντάρια» ήταν εξαιρετικά επιθετικά και έκλεισαν το ημίχρονο με διαφορά 18 πόντων (20-38). Στην 3η και στην 4η περίοδο ο Πανσερραϊκός συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και διέλυσε τους γηπεδούχους, οι οποίοι περιορίστηκαν σε ρόλο κομπάρσου.

Τα δεκάλεπτα: 5-14,20-38,32-63,39-88.

Πανσερραϊκός (Κοκολιός): Φραγκούλης 20(3),Ιακωβίδης 9(1),Γεωργιανός 2,Αποστολίδης 6,Καρασαββίδης 9,Κοπίλης 11,Τσανάκας,Χατζηστεφάνου 6,Σταματόπουλος 9, Παρχαρίδης 11(1),Γιοβάνης,Γρίψιος 5.