Πρόκριση για την U20 του Ορφέα κόντρα στην Ηράκλεια

Στην επόμενη φάση του KυπέΛλου EKAΣΑΜΑΘ πέρασε η U20 του Ορφέα η οποία και επιβλήθηκε της Ηράκλειας με 49-46. Οι παίκτες του κ. Σίσκου είχαν ένα καλό 1ο ημίχρονο με τον Αξιαρλή να πετυχαίνει 14 πόντους στην 1η περίοδο και εξασφάλισαν μια διαφορά 10-12 πόντων.
Στην επανάληψη όμως η αστοχία έδωσε το δικαίωμα στην Ηράκλεια να αντιδράσει και να κάνει το ματς ντέρμπι.
Παρόλα αυτά με μια βολή του Αξιαρλή και δύο σουτ του Δρουμαλιά ο Ορφέας πήρε τη νίκη-πρόκριση και θα υποδεχτεί το Σαββατοκύριακο την ομάδα του Παγγαίου.

Διαιτητές: Δημάδης – Τσακιρίδης
Δεκάλεπτα: 21-11, 29-17 (ημ.), 38-30, 49-46
Ορφέας (Σίσκος): Κουτσιαντζής 2, Παρίσης 13 (1), Αξιαρλής 20 (2), Γάτος 2, Δρουμαλιάς 7 (1), Χαβαλές 3, Ταΐρης 3 (1), Ποδώνης.