Πρωταθλητής… και με τη βούλα ο Ν.Σκοπός – Όλα τα τελικά του Σαββάτου

Πρωταθλητής... και με τη βούλα ο Ν.Σκοπός - Όλα τα τελικά του Σαββάτου

Πρωταθλήτρια.. και με την βούλα στον β΄ όμιλο της Ανώτερης Κατηγορίας είναι από σήμερα η Δόξα Ν.Σκοπού παίρνοντας παράλληλα την άνοδο προς την Επίλεκτη Κατηγορία, η οποία και ολοκληρώνει ιδανικά την προσπάθεια της ομάδας τα τελευταία χρόνια και μετά την αναγέννηση της να επανέλθει σε υψηλό επίπεδο. Με πρωταγωνιστή τον πολύπειρο Άκη Χουρουζίδη που πέτυχε χατ-τρικ, η Δόξα κέρδισε με 4-1 το Βαλτοτόπι και στο παιχνίδι της τελευταίας αγωνιστικής κόντρα στην Ορεινή είναι αδιάφορη όντας ήδη στο +4 από την ΑΕΝ. Φυσικά μετά το τέλος του αγώνα στήθηκε πάρτυ πανηγυρισμών για το comeback των «ασπρόμαυρων». Η selfie δεν θα μπορούσε να λείπει…

Στα άλλα ματς η ΑΕΝ που περιμένει… λογικά το Ψωμοτόπι από τον α΄ όμιλο για ένα μπαράζ ανόδου κέρδισε με το εντυπωσιακό 8-0 την Ορεινή. Νίκες πέτυχαν και οι υπόλοιποι που προπορεύονται στην βαθμολογία και μάλιστα με αρκετά τέρματα.

Στην μάχη της παραμονής η Τριανταφυλλιά σε ένα εντυπωσιακό ματς με αρκετές ανατροπές κέρδισε με 4-3 την Βέργη, με τον Καφαλίδη να πετυχαίνει τα γκολ της ανατροπής και σε συνδυασμό με την ήττα του Αγίου Πνεύματος με 3-1 από την FC Serres απομακρύνθηκε οριστικά από την 13η θέση η οποία οδηγεί σε μπαράζ παραμονής.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.
12662
22655
32650
42646
52645
62642

 

Στην Β΄ Κατηγορία το Καπνόφυτο έπιασε στην 2η θέση το Παλαιόκαστρο, καθώς οι Ακρίτες κέρδισαν με 3-0 α/α το Στρυμονικό, την στιγμή που ο Απόλλων άφησε βαθμούς με το 0-0 κόντρα στο Βαλτερό. Στον β΄ όμιλο με νίκες συνέχισαν τόσο η Πρώτη όσο και το Ροδολίβος λίγο πριν το μεταξύ τους μεγάλο ντέρμπι.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.
12669
22659
32655
42654
52645
ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.
12867
22866
32860
42860
52857

 

Αναλυτικά οι αγώνες στον πίνακα παρακάτω…

Ημίχρονο * – τελικό αποτέλεσμα **
ΣΑΒΒΑΤΟ 29 / 04 / 2017 ώρα: 17.00

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  25η αγωνιστική
Π.Σ. ΣΕΡΡΕΣ – ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ                                 3 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 19΄ Βαλσαμάκης,  22΄ Γιαννακίδης, 65΄ Καδής   /    84΄ Στόϊκος Π.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπίμπη – Μπαντή – Παυλίδης
ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙ – ΝΕΟΧΩΡΙ ΣΕΡ.                               0 – 4 **
ΣΚΟΡΕΡ: 17΄ – 25΄- 46΄   Μετούσι, 70΄ Κιοφετζής Χρ.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παγωνάς – Βογιατζή – Παυλίδου
ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΣ – ΙΒΗΡΑ                                            1 – 4 **
ΣΚΟΡΕΡ: 27΄- 69΄- 82΄ Γκούτας, 87΄ Μέρτικας   /  75΄ 1 – 2
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρυωνάς – Βότσης – Τούτκας
SERRES 1800 – Α.Ο. ΝΙΓΡΙΤΑΣ                               0 – 3 **
ΣΚΟΡΕΡ: 02΄ Φίτσιος, 85΄ Μαμάλιας, 90΄ Σαλονικιός
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κεφαλάς – Αρχοντογιάννης Χ. – Παπαδόπουλος Δ.
Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ – ΟΡΕΙΝΗ                                          8 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ: 10΄- 16΄- 72΄ Ατζιαμής, 35΄- 55΄ Μπράγκατζης, 40΄   Γκόγκας, 44΄ – 50΄ Μάγγος
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χαψάς – Σάββας – Γκιόκας
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ – ΒΕΡΓΗ                                      4 – 3 **
ΣΚΟΡΕΡ: 25΄ Παπαδόπουλος Επ., 28΄ Λωτίδης, 49΄ –  52΄ Καφαλίδης      /    15΄ Ρίζος, 32΄ Μπουντουρίδης, 47΄ Αμπατζής 
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ευθυμιάδης – Φραγκάκης – Τσαουσίδης
ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ – ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ                               4 – 1 ** 
ΣΚΟΡΕΡ: 20΄- 25΄- 70΄(πεν)  Χουρουζίδης , 85΄ Παγανέλης   /   32΄ Χασιωτάκης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τζουμαλάκης – Σώμης – Σεβοσλίδης

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  23η αγωνιστική
ΛΙΜΝΟΧΩΡΙ -ΒΥΡΩΝΕΙΑ                                      0 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 80΄ Τριφηνόπουλος
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πενίρης- Αναγνωστίδης – Κωνσταντινίδης
ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ – ΒΑΛΤΕΡΟ                               0 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Δημητριάδης – Σάκκος
ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ – ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟ                            3 – 0 α.α. 
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαγής – Παπαποστόλου – Στεργάκης
ΠΟΣ 2000 – ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ                                    4 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 30΄ Θεοδωρίδης, 35΄- 57΄- 88΄ Φάκης    /   50΄ 2 – 1
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πετρίδης – Γκαγκαβούζης – Κιοσσές Κ.

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  26η αγωνιστική
ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ – ΝΙΚΟΚΛΕΙΑ                             7 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 14΄(πεν) – 27΄- 75΄ Μελίτος, 33΄- 60΄ Καρύπογλου , 80΄ Πετρίδης, 87΄ Νικολακάκος /  39΄ Τσαπαρίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τρακαλιάνης – Καραμανίδης – Τσίκου
ΠΡΩΤΗ – ΕΜΜ. ΠΑΠΑΣ                                         5 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 20΄(πεν) Κεχαγιάς, 37΄ Τζιάρας, 52΄- 60΄ Παντελίδης, 75΄ Μπουμπέκης    /  24΄ (πεν) Καρακασίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καρασάββας – Παπαδόπουλος Ε. – Γάδος
ΠΗΓΑΣΟΣ – ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ                                     1 – 2 **
ΣΚΟΡΕΡ: 15΄ Κιουτσεκτσίδης   /  17΄ Γεωργιτζίκης, 92΄ Τσιμπουργκενούδης 
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φωτιάδης – Ζιγκερίδης – Μαλλίδης
ΚΟΡΜΙΣΤΑ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΕΡ.                           6 – 0 ** 
ΣΚΟΡΕΡ: 35΄ Σταθόπουλος, 43΄ – 65΄ – 84΄  Παύλου, 55΄ Σωμάδης, 70΄ Τσιατσιάρης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γαβριήλ – Σαββάτης – Καμπαρντίνας
ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΕΡ.                          2 – 1 ** 
ΣΚΟΡΕΡ: 75΄ Πεχλιβανίδης Αλ., 83΄ Πεχλιβανίδης Αγ.    /   38΄ Ιντούδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πούλιος Α. – Βασάκης – Κιοσσές Ι.


Ημίχρονο * – τελικό αποτέλεσμα **
Κυριακή  30 / 04 / 2017 ώρα:  17.00
ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  24η αγωνιστική
ΓΟΝΙΜΟ – ΑΓΚΙΣΤΡΟ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τζουμαλάκης – Παπαδόπουλος Χ. – Μαργαριτόπουλος
ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ – ΚΕΡΚΙΝΗ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δαουλτζής – Σεβοσλίδης – Ζιγκερίδης
ΨΩΜΟΤΟΠΙ – ΑΝΩ ΠΟΡΡΟΪΑ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ευθυμιάδης – Παπαδόπουλος Ι. – – Παυλίδου
ΡΟΔΟΠΟΛΗ – ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρυωνάς – Κωτούλας – Φράγκαλας Ρ.
ΑΝΩ ΚΑΜΗΛΑ – ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Κρομμύδας – Σαπαρδάνης
ΠΡΟΒΑΤΑΣ – ΗΡΑΚΛΕΙΑ / ΚΕΣΣΑΝΗ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χαψάς – Μενέξης – Βασάκης

ΧΑΡΩΠΟ – ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αχτσής – Χουρίδης – Φράγκαλας Δ.

Β  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  23η αγωνιστική
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ – ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καρασάββας – Οικονόμου – Αλεξίου
ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ – ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαγής – Πασχαλίδης – Τάλιου
Β  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  26η αγωνιστική
ΛΕΟΝΤΕΣ ΣΕΡ. – ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:  Κεφαλάς – Τρικάζης – Δόκος

 

 

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο serressport.gr