Πρωταθλήτρια… με θέα την Κερκίνη η Ροδόπολη – Τα τελικά του Σαββάτου

Πρωταθλήτρια... με θέα την Κερκίνη η Ροδόπολη - Τα τελικά του Σαββάτου

Ο Ολυμπιακός Ροδόπολης είναι και μαθηματικά ο πρωταθλητής του α΄ ομίλου της Ανώτερης Κατηγορίας μία αγωνιστική πριν το φινάλε του πρωταθλήματος, καθώς με τη νίκη του στην Κερκίνη με 4-0 «κλείδωσε» την 1η θέση και έτσι το ματς της τελευταίας αγωνιστικής κόντρα στον Θρακικό Άνω Μητρουσίου θα είναι φιέστα για την επιστροφή της ακριτικής ομάδας στα… σαλόνια του Σερραϊκού ποδοσφαίρου.

 

Από εκεί και πέρα το Ψωμοτόπι έχει πλέον το ξεκάθαρο προβάδισμα για την 2η θέση και μόνο με… αυτοκτονία θα την χάσει. Ο ΑΟΨ κέρδισε έστω και δύσκολα με 3-2 στο Γόνιμο και την τελευταία αγωνιστική θέλει τουλάχιστον έναν βαθμό κόντρα στα Άνω Πορόϊα. Σε περίπτωση ήττας από την αδιάφορη ομάδα του Διγενή, έχουν τη δυνατότητα να το φτάσουν ο Θρακικός με νίκη μέσα στην Ροδόπολη και η Σκοτούσα με νίκη επί της Κερκίνης και τότε θα βγούν κομπιουτεράκια.

 

Πάντως η Σκοτούσα έχασε την ευκαιρία να έχει περισσότερες ελπίδες αφήνοντας βαθμός στο Άγκιστρο μετά το 0-0, ενώ ο Θρακικός έκανε το καθήκον του και κέρδισε με 2-1 τον Προβατά με τους Γκαϊντατζή και Κύρου να πετυχαίνουν τα γκολ της νίκης-ανατροπής στα τελευταία λεπτά.

 

Tέλος ενδιαφέρον έχει και η μάχη για την αποφυγή της 13ης θέσης που οδηγεί σε μπαράζ για την σωτηρία, καθώς το Ν.Πετρίτσι κέρδισε με 3-0 το Μεγαλοχώρι, μείωσε στο -2 από την Κερκίνη και την τελευταία αγωνιστική φιλοξενείται από την υποβιβασμένη Άνω Καμήλα, ενώ ο Διαγόρας παίζει μέσα στην Σκοτούσα. Έτσι όλα είναι ανοιχτά…

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.
12656
22654
32651
42650
52648
62643
72634
82630
92625
102624
112621
122619
132610

 

Στον β΄ όμιλο ο Ν.Σκοπός με γκολ του Καραμβαλάση στο 85΄ κέρδισε και στην Τριανταφυλλιά με 1-0 και την επόμενη αγωνιστική στο εντός έδρας ματς με το Βαλτοτόπι μπορεί να σφραγίσει την 1η θέση και το πρωτάθλημα, ενώ σε αδιάφορο ματς η Βέργη κέρδισε με 2-0 την Σέρρες 1800.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.
12662
22655
32650
42646
52645

 

Αναλυτικά οι αγώνες στον πίνακα παρακάτω…

Ημίχρονο * – τελικό αποτέλεσμα **
ΣΑΒΒΑΤΟ 22 / 04 / 2017 ώρα 17.00

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  25η αγωνιστική
ΑΓΚΙΣΤΡΟ – ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ                                   0 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπουτσής – Αρχοντογιάννης Γ. – Κωτούλας
ΓΟΝΙΜΟ – ΨΩΜΟΤΟΠΙ                                       2 – 3 **
ΣΚΟΡΕΡ: 58΄ Καρυοφύλλης, 74΄ Μπούρας     /  15΄ – 39΄  Κουτσιούμπας, 60΄ Καπαγιάρογλου
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δαουλτζής – Πούλιος Ι. – Δουλγέρης
ΚΕΡΚΙΝΗ – ΡΟΔΟΠΟΛΗ                                    0 – 4 **
ΣΚΟΡΕΡ: 15΄  Πανταζής Λαζ., 30΄ Ντιμιτρόφ Ζ., 70΄Πανταζής Λ., 80΄ Θωμαϊδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τζουμαλάκης – Αναγνωστίδης – Κρομμύδας
ΑΝΩ ΠΟΡΡΟΪΑ – ΑΝΩ ΚΑΜΗΛΑ                     3 – 3 **
ΣΚΟΡΕΡ: 36΄ Καπουκρανίδης, 40΄ Ατανάσοφ, 44΄ Ρενάτο Γκούλα   /   33΄ Τσεκιτσίδης Ι, 84΄- 87΄ Τσάτσος
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Στόλης – Καρασάββας – Γκαγκαβούζης
ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ – ΠΡΟΒΑΤΑΣ                        2 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 82΄ Γκαϊταντζής, 90΄ Κύρου   /  34΄ Ντεμάϊ 
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Σεβοσλίδης – Παυλίδου
ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ – ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ                     3 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ: 47΄ Τσιφτσίνης, 80΄ Καραμάνοφ, 84΄ Αραμπατζής Πασχ.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Τούτκας – Φράγκαλας Ρ.
ΗΡΑΚΛΕΙΑ / ΚΕΣΣΑΝΗ – ΧΑΡΩΠΟ               2 – 4 **
ΣΚΟΡΕΡ: 60΄ Πάνου Κ. , 80΄ Μάττας   /    22΄ Ζαφειρίδης, 36΄- 70΄ Ασλανίδης, 55΄ Μελαδίνης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φωτιάδης – Παπαδόπουλος  Ι. – Φραγκάκης

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  24η αγωνιστική

ΒΕΡΓΗ – SERRES 1800                                      4 – 2 **
ΣΚΟΡΕΡ: 42΄- 60΄ – 85΄ Φίλλιας , 45+ Βαρσαμούδης   /    37΄ Δάμπας, 50΄ Αρβανιτίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαδόπουλος Π. – Σάββας –  Καμπαρντίνας
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ – ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ             0 – 1 ** 
ΣΚΟΡΕΡ:  85΄ Καραμβαλάσης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χουρίδης – Βασάκης – Γαβριήλ

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  22η αγωνιστική
ΒΑΛΤΕΡΟ – ΧΡΙΣΤΟΣ                                        0 – 3 **
ΣΚΟΡΕΡ: 30΄ Καρυπίδης Φ., 62΄ Εμμανουηλίδης, 84΄ Κυριακίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αχτσής – Πασχαλίδης – Σαββάτης
ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ – ΛΙΜΝΟΧΩΡΙ                     0 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κεφαλάς – Μπίμπη – Παπαποστόλου

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  25η αγωνιστική
ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ – ΚΟΡΜΙΣΤΑ                           1 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ:  85΄ Ανδρίκος    /    78΄ Γιαριτζίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τρακαλιάνης – Σώμης – Παυλίδης

Ημίχρονο *τελικό αποτέλεσμα **
Κυριακή 23 / 04 / 2017 ώρα 17.00
ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ 24η αγωνιστική
ΙΒΗΡΑ – ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τρακαλιάνης – Οικονόμου – Αλεξίου
ΑΟ ΝΙΓΡΙΤΑΣ – ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπίμπη – Μαγής – Βογιατζή
ΟΡΕΙΝΗ – ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΣ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γκουγκούδης – Αναστασιάδης – Φράγκαλας Δ.
ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ – ΑΕ ΝΙΓΡΙΤΑΣ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρυωνάς – Κωτούλας – Πετσιάνης

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α΄ ΟΜΙΛΟΣ 22η αγωνιστική
ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟ – ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ευθυμιάδης – Κιοσσές Κ. – Γάδος
ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:  Στόλης – Μενέξης – Τσίκου
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ – ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χαψάς – Παπαδόπουλος Χ. – Κεσούλης

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ 25η αγωνιστική
ΝΙΚΟΚΛΕΙΑ – ΠΡΩΤΗ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τζουμαλάκης – Σάββας – Ζιγκερίδης
ΟΙΝΟΥΣΑ – ΤΟΥΜΠΑ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κεφαλάς – Παπαδόπουλος Δ. – Τρικάζης
ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΕΡ. – ΛΕΟΝΤΕΣ ΣΕΡ.
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χουρίδης – Καπρινιώτης – Τάλιου

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ 25η αγωνιστική ΩΡΑ 13.00
ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΕΡ. – ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Καραμανίδης – Στεργάκης

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο serressport.gr