Πανσερραϊκός – Ηράκλεια: 87-54

Πανσερραϊκός - Ηράκλεια: 87-54

Καλή εμφάνιση στο 3ο δεκάλεπτο για την ομάδα του Πανσερραϊκού απέναντι στην ομάδα της Ηράκλειας και νίκη με 87-54.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι «κόκκινοι» ξεκίνησαν νωθρά το παιχνίδι τους με  προβάδισμα 8 πόντων (18-10). Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα μας έγραψε άλλο ένα μικρό προβάδισμα +4 κλείνοντας το ημίχρονο με (34-22). Στο τρίτο δεκάλεπτο οι «κόκκινοι» ανέβασαν την απόδοσή τους. Οι αθλητές μας βελτίωσαν την αμυντική τους λειτουργία στο παρκέ. Στην επίθεση τα «λιοντάρια» μας είχαν σωστές επιλογές, με την διαφορά να ανεβαίνει σταδιακά και με επιμέρους σκορ 29-9 τελείωσαν ουσιαστικά το παιχνίδι (63-31). Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα μας έπαιζε μόνο επίθεση,  με  συμμετοχή όλων των μικρών στο παιχνίδι της, ολοκλήρωσε τον αγώνα με τελικό αποτέλεσμα 87-54.

Απών από τον αγώνα ο ασθενής Αναστάσιος Φραγκούλης.

Διαιτητές: Δημάδης- Κούμνιαλης

Δεκάλεπτα: 18-10, 34-22 (ημ.), 63-31, 87-54

Πανσερραϊκός (Ρούλης Πασχάλης): Χρυσοστομίδης 5(1), Ξακουστός 19 (1), Τσιαντής 4, Αμβροσίου 12(1), Σιδερίδης 21(4), Τσιάγγας, Γιαβρόπουλος 6,  Βασιλειάδης 4,  Πλατνάρης 16(4).