ΒΟΗΘΟΙ: Τζιουβάρας(Κοζάνης), Τσιότσιος(Μακεδονίας)

4ος: Βουρνέλης(Μακεδονίας)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ:

ΚΟΚΚΙΝΕΣ: 36′ Καψάλης – Πανσερραϊκός. 59′ Παπουτσογιαννόπουλος – Αιγινιακός.

live…live…live…

Καλησπέρα απο το Δημοτικό γήπεδο Σερρών, για την τελευταία φετινή παράσταση… του Πανσερραϊκού εντός έδρας, για το πρωταθλημα της Football League!

Αδιάφορο παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο, μέχρι στιγμής και για τις 2 ομάδες.

Τρια κόρνερ στην σειρά έχει κερδίσει ο Αιγινιακός, που σιγά-σιγά κερδίζει μέτρα στο γήπεδο. Ανεκμετάλευτα όμως και τα τρία.

ΓΚΟΛ για τον Αιγινιακό στο 12′, με πλασέ του Τσολακίδη, στην κόντρα επίθεση. 0-1.

Ο Πανσερραϊκός ανήμπορος να αντιδράσει στο γκολ του Αιγινιακού.

Στο 23′ εκτέλεση φάουλ του Τσιμίκα αρκετά μέτρα έξω απο την περιοχή, αποκρούει ομως ο Τόλιος.

Κλέψιμο του Gaqollari στο κέντρο, γρήγορη αντεπίθεση για τον Αιγινιακό, η μπάλα στα πόδια του Rangelov, ο οποιος γράφει το 2-0 για την ομάδα του.

Μακρινό σουτ του Τσιμίκα, βγάζει με υπερένταση ο Τόλιος. Ο Σερραΐος μέσος είναι ο μοναδικός που προσπαθεί και ξεχωρίζει στο γήπεδο.

Άρχισαν και τα παρατράγουδα απο την εξέδρα, με ειρωνικά συνθήματα, προς το πρόσωπο του Παναγιώτη Διλμπέρη.

Δεν μπορούν τα παλικάρια… που έλεγε κάποτε ο Άγγελος Αναστασιάδης ως προπονητής του Παναθηναϊκού, για να ευθυμήσουμε λιγάκι, πάντα μέσα στο χιουμοριστικό πνεύμα της ΠΑΕ…

Πτώση του Γκούρτσα εντός περιοχής, ο Τσιμεντερίδης λέει παίζεται…αμφισβητούμενη φάση υπέρ των «κόκκινων», δια γυμνού οφθαλμού…

Χαλάει την τελευταία του εικόνα ο Πανσερραϊκος στις Σέρρες. 3-0 ο Αιγινιακός, πριν βγεί το ημίχρονο, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γιαζιτζόγλου και αποβολή του Καψάλη επείδη απεκρουσε την μπαλα με το χέρι σε σουτ του Gaqollari.

Τέλος ημιχρόνου στο δημοτικό γήπεδο Σερρών, ντροπιαστική εμφάνιση του Πανσερραϊκού που χάνει με κάτω τα χέρια…3-0 απο τον Αιγινιακό!!

Μετα το 3-0…του ημιχρόνου δεν είναι απίθανο να έρθει η βελτίωση για τον Πανσερραϊκο και να έχουμε μια όμορφη… ανατροπή! Λέτε;;

Τα λέγαμε…και ο Πανσερραϊκός μας επιβεβαίωσε με 2 γκολ…στο ξεκίνημα του ημιχρόνου απο τον Γκούρτσα και τον Κάκκο!

2-4… απο τον Λάντο Φουσού με αυτογκόλ, στην προσπάθεια του για να διώξει την πορεία της μπάλας, ενω υπάρχουν παράπονα απο τους παίκες των «κόκκινων» διοτι ύπηρχε εκτεθειμένος παίκτης του Αιγινιακού!

Ο Αιγινιακός θέλει περισσότερο το τρίποντο απόψε για να σώσει οριστικά την παρτίδα της παραμονής και ο Rangelov συνεχίζει να σουτάρει ανενόχλητος αλλα αποτρέπει το πέμπτο γκολ ο Μέλκα.

Συνεχίζει την κακή της μέρα η αμύνα του Πανσερραϊκού…νέα χαμένη ευκαιρία για τον Αιγινιακό.

Στο 69′ ο Γκούρτσας με κεφαλιά στρώνει ωραία στο ύψος του πέναλτι στον Κάκκο αλλα το σουτ του τελευταίου μπλοκάρει ο Τόλιος.

Ο Σιάκκας, παίρνει την θέση του Στέβιτς στο 70′.

Ο Γιαξής παίρνει την θέση του Ρούτση στο 73΄.

Ο Κάκκο πέρασε δυο παίκτες του Αιγινιακού, σουταρε, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Παπουτσογιαννόπουλου και ο διαιτητής Τσιμεντερίδης δείχνει την άσπρη βούλα του πέναλτι.

Αποβολή για τον Παπουτσογιαννόπουλου με κόκκινη κάρτα.

Γκόλ για τον Γκούρτσα μετα το εύστοχο πέναλτι απέναντι στον Τόλιο 3-4.

Τελευταία λεπτά του αγώνα, με το παιχνίδι να μην έχει καθόλου ρυθμό και τους παίκτες του Αιγινιακού να προσπαθούν να κρατήσουν πάση θυσία τη νίκη.

Αλλαγή για τον Αιγινιακό, ο Φασίδης περνάει εκτό και ο Σκραπάρας θα πάρει την θέση του.

5′ λεπτά καθυστερήσεων…μερακλής ο Κοζανίτης ρέφερι!