Πήραν τα ντέρμπι Ηράκλεια & ΑΕ Νιγρίτας! Μεγάλες μάχες στην Ανώτερη

Πήραν τα ντέρμπι Ηράκλεια & ΑΕ Νιγρίτας! Μεγάλες μάχες στην Ανώτερη

Σε μία αγωνιστική ημέρα με μεγάλο ενδιαφέρον στην Ανώτερη Κατηγορία, ο Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας/Κεσσάνης(αριστερά) και η ΑΕ Νιγρίτας(δεξία) ήταν οι κερδισμένοι παίρνοντας τα ντέρμπι που είχαν να δώσουν.

 

Η Ηράκλεια σε ένα συναρπαστικό ματς στο γήπεδο της Αμμουδιάς, κέρδισε με 2-3 το Ψωμοτόπι με πρωταγωνιστή τον Στέργιο Πάνου και ενώ οι τυπικά γηπεδούχοι είχαν ισοφαρίσει δύο φορές το προβάδισμα που πήρε η ομάδα του Βαγγέλη Τούσκα η οποία στο τέλος πανηγύρισε. Με αυτή τη νίκη οι δυο τους ισοβαθμούν πλέον στην 2η θέση με 42 βαθμούς και η Ροδόπολη έχει ξεφύγει στο +7.

 

Στο άλλο ντέρμπι του β΄ όμιλου η ΑΕ Νιγρίτας με γκολ των Μάγγου στο 27΄, Πρόβατου στο 67΄ και Μπράγκατζη έκανε επίδειξη δύναμης και κέρδισε με 3-0 το Νεοχώρι και εδραιώθηκε στην 2η θέση, παίρνοντας πλέον και σημαντική διαφορά.

 

Κατά τα άλλα στον α΄ όμιλο ισόπαλη με 1-1 έληξε η αναμέτρηση του Γονίμου με τον Θρακικό, το Μεγαλοχώρι πέρασε με ανατροπή, 1-2, από την έδρα της Άνω Καμήλας, το Άγκιστρο κέρδισε εύκολα με 3-0 τον Προβατά και Κερκίνη-Άνω Πορόϊα αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2 έχοντας από ένα ημίχρονο.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.
12656
22654
32651
42650
52648

Στον β΄ όμιλο ο Ν.Σκοπός με δύο γκολ του Χουρουζίδη κέρδισε με 2-0 τον ΑΟΝ και συνεχίζει, η FC Serres έχασε με 2-1 στην Βέργη και ταυτόχρονα την ευκαιρία να ανέβει στην 3η θέση, ενώ το Βαλτοτόπι κέρδισε με 4-0 την Ορεινή και προσπέρασε τα Ίβηρα.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.
12662
22655
32650
42646
52645

 

Στην Β΄ Κατηγορία ήττα έκπληξη με 2-1 γνώρισε στην Βυρώνεια ο ΠΟΣ 2000, ενώ το Καπνόφυτο κέρδισε εύκολα στο Λιμνοχώρι και έμεινε μόνο στην 2η θέση. Το Ροδολίβος κέρδισε με 3-0 στην Οινούσα, ενώ με νίκες συνέχισαν Κορμίστα και Παλαιοκώμη.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.
12669
22659
32655
42654
52645
ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.
12867
22866
32860
42860
52857

 

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΚΟΡΕΡΣ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ…

Ημίχρονο * – τελικό αποτέλεσμα **
Κυριακή 19 / 03 / 2017 ώρα 16.00

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  21η αγωνιστική

ΓΟΝΙΜΟ – ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ                                 1 – 1 **                        
ΣΚΟΡΕΡ: 20΄ Μπούρας   /   12΄ Ασλανίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τρακαλιάνης – Μπομπόγιας – Αναγνωστίδης

ΑΝΩ ΚΑΜΗΛΑ – ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ                         1 – 2 **
ΣΚΟΡΕΡ: 48΄ Καλένδραλης    /   54΄ Λιάπης , 74΄ Αθανασούλης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πενίρης – Αρχοντογιάννης Χ. – Βασάκης
ΨΩΜΟΤΟΠΙ – ΗΡΑΚΛΕΙΑ / ΚΕΣΣΑΝΗ         2 – 3**
ΣΚΟΡΕΡ: 18΄ Καπαγιάρογλου , 44΄(πεν) Γκάλιος     /  15΄ – 72΄  Πάνου Στ., 25΄ Μεσιούρης Αθ.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρυωνάς – Σώμης – Παπαδόπουλος Ι.
ΚΕΡΚΙΝΗ – ΑΝΩ ΠΟΡΡΟΪΑ                                2 – 2 **
ΣΚΟΡΕΡ: 20΄ – 25΄  Σαμουηλίδης Φ.    /    42΄ Κωτούλας, 68΄ Τομπουλίδης Π.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπουτσής – Σάκκος – Τούτκας
ΑΓΚΙΣΤΡΟ – ΠΡΟΒΑΤΑΣ                                      3 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ: 47΄ Καραγκιαβουρίδης Αδ., 54΄ Ζλατίντσης Αντ., 72΄ Ευσταθιάδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αχτσής – Παπαδόπουλος Δ. – Στεργάκης

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  20η αγωνιστική
ΒΕΡΓΗ – Π.Σ. ΣΕΡΡΕΣ                                        2 – 1 ** 
ΣΚΟΡΕΡ: 8΄ Μικρός Βασ. , 58΄ Φίλλιας   /  40΄ Σιψής
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χουρίδης – Πούλιος Ι. – Σεβοσλίδης
ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ – ΟΡΕΙΝΗ                                     4 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ:  44΄ –  54΄  Γκουτάκης, 50΄ – 87΄ Μοσχοφίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Σαπαρδάνης – Φράγκαλας – Ρ.
ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ – Α.Ο. ΝΙΓΡΙΤΑΣ                  2 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ: 10΄ – 79΄  Χουρουζίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κεφαλάς – Φραγκάκης – Παυλίδου
Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ – ΝΕΟΧΩΡΙ ΣΕΡ.                   3 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ: 27΄ Μάγγος, 67΄ Πρόβατος, 82΄ Μπράγκατζης Δ.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τζουμαλάκης – Ζιγκερίδης – Δουλγέρης
ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΣ – ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙ                   4 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ:  29΄ Χίντζιος, 37΄ Πασχαλίδης, 52΄ Γκαρακλίδης , 56΄ Ράσκοφ    /     35΄ Βαδικόλιας
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καρασάββας – Τρανούδης – Καμπαρντίνας
SERRES 1800 – ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ                   2 – 0 ** 
ΣΚΟΡΕΡ:  83΄- 87΄ Αρβανιτίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πούλιος Α. – Παπαδόπουλος Δ. – Στεργάκης

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  19η αγωνιστική
ΒΥΡΩΝΕΙΑ – ΠΟΣ 2000                                2 – 1 ** 
ΣΚΟΡΕΡ: 8΄ Τσαφαρίδης , 70΄ Διαμαντής   /  25΄ Βαλσαμάκης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπίμπη – Τρικάζης – Κρομμύδας
ΛΙΜΝΟΧΩΡΙ – ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ                    0 – 3 **
ΣΚΟΡΕΡ: 10΄- 15΄  Σεφέρογλου Ραφ., 74΄(αυτ)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαγής – Παυλίδης – Πετσιάνης

Β  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  21η αγωνιστική
ΝΙΚΟΚΛΕΙΑ – ΚΟΡΜΙΣΤΑ                        0 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 37΄ Τσιατσιάρης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παγωνάς – Κωνσταντινίδης – Τσίκου
ΟΙΝΟΥΣΑ – ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ                           0 – 3 **
ΣΚΟΡΕΡ: 18΄ Γεωργιτζίκης, 30΄ Καπετάνιος , 44΄ Κοτσαντζής
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαδόπουλος Π. – Γκιόκας – Μαργαριτόπουλος
ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΕΡ.         4 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 54΄ Καρύπογλου,  59΄ Κεραμυδάς. 63΄ Γριβέλης , 87΄ Πετρίδης   /   50΄ Κοτσαμπασίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γαβριήλ – Τάλλιου – Βαρκάκη

Ημίχρονο * – τελικό αποτέλεσμα **
ΣΑΒΒΑΤΟ 18 / 03 / 2017  ώρα  16.00

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  21η  αγωνιστική
ΔΑΣΟΧΩΡΙ – ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ                                  1 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ:  75΄ Νάκοφ  /      43΄ Ζιγκερίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Καμπούρης – Δημητριάδης
Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ – ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ                             3 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 70΄ Μπρινιάς , 77΄  Μεταλλίδης, 82΄ Γρατζάκης    /      58΄ Κουταντώνης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τζουμαλάκης – Ζιγκερίδης – Μαλλίδης
ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ                1 – 0 ** 
ΣΚΟΡΕΡ:  65΄ Πετρίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρυωνάς – Αρχοντογιάννης Γ. – Δουλγέρης
ΚΑΡΠΕΡΗ – ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ                                    2 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ:  37΄ – 65΄  Γεράκης   /    20΄  Μαλετσκάνοφ
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κεφαλάς – Σάββας – Σάκκος
ΛΕΥΚΩΝΑΣ – ΣΚΟΥΤΑΡΙ                                   0 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ:  75΄ Στεφανίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπουτσής – Σώμης – Σεβοσλίδης
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ – ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ                              2 – 1 ** 
ΣΚΟΡΕΡ:  7΄ Κοσμόπουλος, 63΄ Βασιλειάδης Κυρ.   /  42΄ Γκατέκας
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Κωτούλας – Αναστασιάδης

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ   21η αγωνιστική
ΡΟΔΟΠΟΛΗ – ΧΑΡΩΠΟ                                  4 – 1 ** 
ΣΚΟΡΕΡ:  12΄ Ζέλιος  , 14΄ Κωνσταντινίδης , 20΄ – 50΄ Καζάκης    /        10΄ Γέρμανλης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δαουλτζής – Μιχαηλίδου – Πούλιος  Ι.
ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ – ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ                    2 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 24΄ Τσεκούρας, 94΄ Τσίκος    /   82΄(πεν) Δήμου
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χαψάς – Παυλίδου – Μενέξης

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  20η αγωνιστική
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ – ΙΒΗΡΑ                           1 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ: 80΄ Παπαδόπουλος Επ.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαδόπουλος Π. – Κιοσσές Ι. – Αρχοντογιάννης Χ.

Β  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  19η αγωνιστική
ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ – ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ           1 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ: 79΄ Πατραλέξης 
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πενίρης – Κεσούλης – Καραμανίδης
ΒΑΛΤΕΡΟ – ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ                       0 – 3 **
ΣΚΟΡΕΡ: 58 – 80΄ Καραγιαννίδης, 70΄ Χαλκίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παγωνάς – Βασάκης – Μπεριντζής
ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ    4 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ:  5΄ – 35΄ Κούδας,  17΄ – 55΄ Κιτσιούκης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αχτσής – Κύρβεης – Αλεξίου
Β  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  21η αγωνιστική
ΤΟΥΜΠΑ – ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ                          0 – 2 **
ΣΚΟΡΕΡ: 8΄ Δεστάνης,  28΄ Σαγγάρης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπομπόγιας – Φραγκάκης  –  Βογιατζή
ΠΗΓΑΣΟΣ – ΛΕΟΝΤΕΣ ΣΕΡ.                   6 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ: 38΄- 55΄  Τσουβαλτζής, 42΄- 75΄- 82΄  Παράσχος, 90΄ Θεοχάρης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπίμπη – Καπρινιώτης – Μπαντή
ΠΡΩΤΗ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΕΡ.                        2 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ: 40΄ Τζιάρας, 70΄ Τάσσιος
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καρασάββας – Ηλιάδης – Δόκος

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο serressport.gr