Ο ποδοσφαιρικός χάρτης της Ε.Π.Σ.Σερρών για τη σεζόν 2018-19!*

Ο ποδοσφαιρικός χάρτης της Ε.Π.Σ.Σερρών για τη σεζόν 2018-19!*

Με την ολοκλήρωση και των τελευταίων εκκρεμοτήτων στην Ε.Π.Σ.Σερρών, που αφορούσαν βασικά μία θέση στην Επίλεκτη Κατηγορία και η οποία τελικά κατέληξε στην Serres 1800, διαμορφώθηκε τυπικά ο χάρτης των νέων πρωταθλημάτων για τη σεζόν 2018-19 και τα οποία θα ξεκινήσουν τον ερχόμενο Σεπτέμβριο.

Με την βασική υποσημείωση* πως είναι πάρα πολύ πιθανό να γίνουν αλλαγές και ανακατατάξεις σε όλες τις κατηγορίες, καθώς κάποιες ομάδες μπορεί, σύμφωνα με τα όσα ακούγονται ως σενάρια για την ώρα, να μη δηλώσουν συμμετοχή τουλάχιστον στο πρωτάθλημα στο οποίο υπό φυσιολογικές συνθήκες θα έπαιρναν μέρος και ειδικά όσον αφορά την Β΄ Κατηγορία, κάποιες να μην κατέβουν καν στο πρωτάθλημα, πράγμα που απευχόμαστε ή κάποιες άλλες να… αναγεννηθούν, το «SSN» σας παρουσιάζει την δομή της Ε.Π.Σ.Σερρών.

Στην Επίλεκτη Κατηγορία υπάρχουν τέσσερις νέες ομάδες σε σχέση με το πρωτάθλημα που ολοκληρώθηκε, καθώς υποβιβάστηκε από την Γ΄ Εθνική ο πρωταθλητής της σεζόν 2016-17 Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής, ενώ πήραν την άνοδο Άρης Σκοτούσας, Δόξα Κ.Καμήλας και Serres 1800.

Στην Ανώτερη Κατηγορία, με την υποσημείωση πως ο Αστέρας Νεοχωρίου είναι ο πρώτος επιλαχών σε περίπτωση που κάποια ομάδα δηλώσει αδυναμία συμμετοχής στην Επίλεκτη, έχουμε επτά νέες ομάδες. Τις τρεις που υποβιβάστηκαν, δηλαδή Ολυμπιακό Ροδόπολης, ΑΕΝ και Οδυσσέα Αναγέννησης και τις τέσσερις που πήραν την άνοδο από την Β΄, δηλαδή τις: Ηρακλής Αμμουδιάς, Άρης Ποντισμένου, Ατρόμητος Βαλτοτοπίου, Μέγας Άλεξ.Ν.Ζίχνης.

Τέλος, στην Β΄ Κατηγορία με την Αναγέννηση Ν.Πετριτσίου να κερδίζει τελικά την 5η θέση από την Δόξα Παλαιοκώμης και να έχει το προβάδισμα ανόδου στο πρώτο κενό που θα δημιουργηθεί , έχουμε για την ώρα τέσσερις νέες ομάδες και είναι αυτές που υποβιβάστηκαν από την Ανώτερη. Μέγας Αλέξανδρος Βαλτερού και Διαγόρας Δασοχωρίου από τον α΄ όμιλο και ΠΟΣ 2000 και Μακεδονικός Επταμύλων από τον Β΄ όμιλο.

 

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1. ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ.ΚΑΡΠΕΡΗΣ

2. Α.Ε ΧΡΥΣΟΥ

3. Π.Σ ΣΕΡΡΕΣ

4. ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ

5. ΔΟΞΑ ΛΙΘΟΤΟΠΟΥ

6. ΔΟΞΑ Ν.ΣΚΟΠΟΥ

7. ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΕΙΜΑΡΡΟΥ

8. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΝΑ

9. ΑΟ ΨΩΜΟΤΟΠΙΟΥ

10. ΑΡΗΣ ΣΚΟΤΟΥΣΑΣ

11. ΔΟΞΑ Κ.ΚΑΜΗΛΑΣ

12. SERRES 1800

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ

2. ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ

3. ΕΛΠΙΣ ΠΡΟΒΑΤΑ

4. ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΝΩ ΠΟΡΡΟΪΩΝ

5. ΘΡΑΚΙΚΟΣ Α.ΜΗΤΡΟΥΣΙΟΥ

6. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙΟΥ

7. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΕΡΚΙΝΗΣ

8. ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΩΠΟΥ

9. ΑΟ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑΣ

10. ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΑΠΝΟΦΥΤΟΥ

11. ΝΙΚΗ ΧΡΙΣΤΟΣ

12. ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ.ΑΓΚΙΣΤΡΟΥ

13. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ

14. ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΜΟΥΔΙΑΣ

15. ΑΡΗΣ ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟΥ

16. ΑΕ ΝΙΓΡΙΤΑΣ

17. ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ

18. ΛΑΪΛΙΑΣ ΟΡΕΙΝΗΣ

19. ΚΑΕ ΑΓΙΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ

20. ΑΟ ΝΙΓΡΙΤΑΣ

21. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑΣ

22. ΠΗΓΑΣΟΣ

23. ΕΘΝΙΚΟΣ ΡΟΔΟΛΙΒΟΥΣ

24. ΑΓΩΝ ΚΟΡΜΙΣΤΑΣ

25. ΑΡΗΣ ΠΡΩΤΗΣ

26. ΠΑΟΚ ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΥ

27. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΛΤΟΤΟΠΙΟΥ

28. ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. Ν.ΖΙΧΝΗΣ

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1. ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΑΛΤΕΡΟΥ

2. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΑΣΟΧΩΡΙΟΥ

3. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΠΕΤΡΙΣΙΟΥ

4. ΤΡΙΕΘΝΗΣ ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΩΝ

5. ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΕΡΡΩΝ

6. ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΕΙΑΣ

7. ΠΑΟΤ Ν.ΤΥΡΟΛΟΗΣ

8. ΛΕΟΝΤΕΣ

9. ΑΧΧΙΛΕΥΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ

10. ΔΟΞΑ ΑΧΛΑΔΟΧΩΡΙΟΥ

11. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΠΤΑΜΥΛΩΝ

12. ΠΟΣ 2000

13. ΔΟΞΑ ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗΣ

14. ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΠΟΝΙΑΣ

15. ΟΙΟΝΟΥΣΙΑΚΟΣ ΟΙΝΟΥΣΑΣ

16. ΣΤΡΥΜΩΝ ΠΕΘΕΛΙΝΟΥ

17. ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΕΡΡΩΝ

18. ΕΜΜ.ΠΑΠΠΑΣ

19. ΑΣΠΙΣ ΔΡΑΒΗΣΚΟΥ

20. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΨΥΧΙΚΟΥ

21. ΑΡΗΣ ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑΣ

22. ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙΟΥ

 

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο serressport.gr