Ο Λιθότοπος πήρε το ντέρμπι της Επίλεκτης | 10η σερί νίκη για το Νεοχώρι στην Ανώτερη

Ο Λιθότοπος πήρε το ντέρμπι της Επίλεκτης | 10η σερί νίκη για το Νεοχώρι στην Ανώτερη

Διαβάστε όλα όσα έγιναν στα ματς του Σαββάτου στην Ε.Π.Σ.Σερρών:

Στην Επίλεκτη Κατηγορία το ντέρμπι της αγωνιστικής πήγε στον Λιθότοπο(φωτό), ο οποίος με γκολ των Ζαχαριά και Παπαδόπουλου κέρδισε με 2-1 το Χρυσό και ξέφυγε 8 βαθμούς από την 3η θέση, πλησιάζοντας το Σιδηρόκαστρο που παίζει την Κυριακή με τον Π.Σ Σέρρες. Στο άλλο ματς το Ψωμοτόπι έδειξε τα δόντια του στην ΑΕΝ και την κέρδισε εύκολα με 4-1 με τον Γιάννη Καρυοφύλλη να σημειώνει δύο από τα γκολ της ομάδας του.

Στην Ανώτερη Κατηγορία και στον β΄ όμιλο το Νεοχώρι συνέχισε το απίστευτο σερί του και πέτυχε την 10η(!) συνεχόμενη του νίκη κερδίζοντας με 3-0 στην Μεσολακκιά, με τον Βόγκλι να σημειώνει ακόμη δύο γκολ, να φτάνει τα 17 και να κρατά την ομάδα του στην 1η θέση. Από την άλλη η Ορεινή έχασε και πάλι βαθμούς, καθώς υποχρεώθηκε σε ισοπαλία με 2-2 στην Κορμίστα, με τον Δράκογλου μάλιστα να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις για τους φιλοξενούμενους. Η Serres 1800 πανηγύρισε ακόμη μία νίκη και παραμένει στην μάχη για την πρώτη δυάδα, καθώς χωρίς να πιεστεί ιδιαίτερα κέρδισε 0-2 τον ΠΟΣ με τους Τσουβαλτζή και Κουκούτση, ενώ το Ροδολίβος κέρδισε με 1-0 τους Επταμύλους με το γκολ του Ανδρίκου.

Στην Β΄ Κατηγορία και στον α΄ όμιλο που επέστρεψε στην δράση ο Ηρακλής Αμμουδιάς, με τον Σαδίκη να σημειώνει δύο γκολ, κέρδισε με 4-1 τον Ιωνικό και πανηγύρισε την 14η νίκη, δύο στροφές πριν το φινάλε της κανονικής διάρκειας, ενώ και το Πετρίτσι κέρδισε με το ίδιο σκορ στην Τυρολόη και ακολουθεί στην βαθμολογία. Στον β΄ όμιλο δεν είχαμε αλλαγή, καθώς το Βαλτοτόπι έστω και στο 90΄ με το γκολ του Μάνιμου κέρδισε 0-1 το Ψυχικό και παραμένει στην 1η θέση, ενώ στο ντέρμπι η Παλαιοκώμη κέρδισε εύκολα με 4-0 τον Πεθελινό, με τον Μελίτο να σημειώνει δύο γκολ και ακολουθεί πάντα στο -1. Τέλος η Οινούσα γνώρισε ήττα στην Πεπονιά με 1-0 και απομακρύνθηκε από την πρώτη δυάδα, ενώ ο Ηρακλής με γκολ του Κούμλελη κέρδισε με 2-0 τον Δραβήσκο.

 

ΔΕΙΤΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΚΟΡΕΡΣ…

Ημίχρονο *      –   τελικό αποτέλεσμα  **

Σάββατο  03 / 02 / 2018        ώρα  15.30

 

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   20η αγωνιστική

ΨΩΜΟΤΟΠΙ – Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ      4 – 1**

ΣΚΟΡΕΡ: 16΄ Χουρουζίδης, 36΄-45΄ Καρυοφύλλης Ι., 78΄ Σαχπατζίδης(πεν.)  /  14΄ Βαγενάς 

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χαψάς – Σάββας – Καμπαρντίνας

ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ – A.E XΡΥΣΟΥ    2 – 1**

ΣΚΟΡΕΡ: 54΄ Ζαχαριάς, 88΄ Παπαδόπουλος Γ. / 57΄ Παπώτης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τζουμαλάκης – Καμπούρης – Χολάνης

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  20η αγωνιστική

ΚΟΡΜΙΣΤΑ – ΟΡΕΙΝΗ       2 – 2**

ΣΚΟΡΕΡ: 26΄ Γιαριτζίδης, 56΄ Βατίτσης / 14΄ Παπαπασχάλης, 90΄ Δράκογλου

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γεωργίου – Πούλιος Ι. – Αρχοντογιάννης Γ.

ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ – ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ    1 – 0**

ΣΚΟΡΕΡ: 70΄ Ανδρίκος

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρομμύδας – Μαλλίδης – Βογιατζή

ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ – ΝΕΟΧΩΡΙ     0 – 3**

ΣΚΟΡΕΡ: 55΄-73΄ Βόγκλι, 62΄ Κυριακάκης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Αναγνωστίδης – Μπομπόγιας

Π.Ο.Σ.  2000 – SERRES 1800    0 – 2**

ΣΚΟΡΕΡ: 11΄ Τσουβαλτζής, 25΄ Κουκούτσης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παγωνάς – Μαργαριτόπουλος – Βακουφτσής

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄  ΟΜΙΛΟΣ  16η αγωνιστική

ΑΜΜΟΥΔΙΑ – ΙΩΝΙΚΟΣ   4 – 1**

ΣΚΟΡΕΡ: 20΄-78΄ Σαδίκης, 45΄ Μητκώνης, 55΄ Γκόρας / 35΄ Ντίνας

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπαντή – Κωνσταντινίδης – Παπαδόπουλος Ι.

ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ – ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ   1 – 4**

ΣΚΟΡΕΡ: ……. /  (2) Δήμου Αλ., Τάτσιος, Γάδος

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Απιδόπουλος – Δουλγέρης – Ντεμάϊ

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  19η αγωνιστική

ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ – ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ   4 – 0**

ΣΚΟΡΕΡ:  40΄ Τσιάτρης, 78΄-90΄ Μελίτος, 82΄Κουρτίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πετρίδης – Μπίμπη – Μαυρίδης

ΠΕΠΟΝΙΑ – ΟΙΝΟΥΣΑ    1 – 0**

ΣΚΟΡΕΡ: 80΄ Σερέκας

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φραγκάκης – Μπάρκας – Αρχοντογιάννης Χ.

ΨΥΧΙΚΟ – ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ   0 – 1**

ΣΚΟΡΕΡ: 90΄ Μάνιμος

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γαβριήλ – Βασίλογλου – Αλεξιάδης

ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΕΡ. – ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ   2 – 0**

ΣΚΟΡΕΡ: 86΄-90΄ Κούμλελης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαγής – Στεργάκης – Μπάρμπας

 

 

Ημίχρονο      –   τελικό αποτέλεσμα  **

Σάββατο  04 / 02 / 2018        ώρα  15.30

 

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   20η αγωνιστική

ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ – Π.Σ. ΣΕΡΡΕΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παρχαρίδης – Παρασκευούδης – Τορούνογλου ( Δράμας)

ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ – ΡΟΔΟΠΟΛΗ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γκουγκούδης – Βογιατζή – Χολάνης

ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ – ΛΕΥΚΩΝΑΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τζουμαλάκης – Σάββας – Καμπούρης

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ – ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ                     0 – 3 α.α.

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:………………………………………………..

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  20η αγωνιστική

ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ – ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πούλιος Α. – Δουλγέρης – Μπάρκας

ΚΕΡΚΙΝΗ – ΒΑΛΤΕΡΟ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπίμπη – Τσίκου – Καραμανίδης Ι.

ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ – ΠΡΟΒΑΤΑΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πετρίδης – Παπαδόπουλος Ε. – Μαλλίδης

ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ – ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φραγκάκης – Βαρκάκη – Τούτκας

ΑΝΩ ΠΟΡΡΌΪΑ – ΑΓΚΙΣΤΡΟ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ευθυμιάδης – Σεβοσλίδης – Ντεμάϊ

ΧΡΙΣΤΟΣ – ΧΑΡΩΠΟ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χαψάς – Μπομπόγιας – Καπρινιώτης

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ – ΔΑΣΟΧΩΡΙ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαγής – Παυλίδης – Παπαποστόλου

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  20η αγωνιστική

ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ – ΠΗΓΑΣΟΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παγώνας – Σώμης – Παπαδόπουλος Ι.

ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ – Α.Ο. ΝΙΓΡΙΤΑΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Απιδόπουλος – Αναγνωστίδης – Βακουφτσής

ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΣ – ΠΡΩΤΗ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αρχοντογιάννης Χ. – Μενέξης – Τζαχειλής

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  16η αγωνιστική

ΒΥΡΩΝΕΙΑ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπαντή – Αχιλλεύς – Κιοσσές Κ.

ΛΕΟΝΤΕΣ ΣΕΡ. – ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαυρίδης – Κωνσταντινίδης – Τρανούδης

ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ – ΑΧΛΑΔΟΧΩΡΙ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βασάκης – Λεοντής – Τάλιου

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  19η αγωνιστική

ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ – ΕΜΜ. ΠΑΠΑΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαδόπουλος Χ(ν) – Μπάρμπας – Τατούδης

ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ – ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γαβριήλ -Καραμανίδης Σ. – Κουρουζίδης

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο serressport.gr