Ούτε τώρα έσπασε το ρόδι για τον Ορφέα Ν.Σκοπού!

Άλλη μια ήττα γνώρισε το σύνολο του Κώστα Σίσκου και μετράει πλέον 5 σερί αποτυχημένα αποτελέσματα στον 4ο όμιλο της Γ’Εθνικής. Ο Ορφέας αν και ήταν κοντά στο σκορ με το τέλος της 1ης περιόδου (21-15), στην συνέχεια δεν είχε την ανάλογη εικόνα με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να πάρουν αυτοί την πρώτη τους φετινή νίκη με 81-58 και να κοιτάζουν με μεγαλύτερη αισιοδοξία τον μαραθώνιο της Γ’Εθνικής κατηγορίας.

Ο αγώνας…

Σε ένα παιχνίδι που ήθελαν εξίσου και οι δυο ομάδες για να «ξεκολλήσουν» από τον πάτο του βαθμολογικού πίνακα, οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ με τους γηπεδούχους ωστόσο να προηγούνται με 21-15 στο πρώτο δεκάλεπτο. Στην 2η περίοδο οι «ασπρόμαυροι» χάθηκαν και στις δυο πλευρές του γηπέδου,κάτι που εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο οι γηπεδούχοι κλείνοντας το πρώτο μέρος στο +16 (48-32).

Στην 3η περίοδο ο Σκοπός κράτησε την διαφορά στα ίδια επίπεδα, αδυνατώντας να μειώσει περαιτέρω και έτσι το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε στο +18 (62-44) για τον Κένταυρο. Η ανάκαμψη έμοιαζε αδύνατη για την ομάδα του Σίσκου και έτσι η συνάντηση ολοκληρώθηκε με τους γηπεδούχους να φτάνουν στην νίκη με 81-58.

Τα δεκάλεπτα: 21-15,48-32(27-17),62-44(14-12),81-58(19-14).

Διαιτητές: Πετανίδου-Τσούλης
Κένταυρος Καλλικράτειας (Βλόστος): Σελεμανάκης 6, Φωτιάδης 4, Γκόνος 4, Πατίκας 13(3), Παρασκευάς 6, Θαλασσινός 6, Ρέμπελος 2, Δέτσικας 11, Δασκαλάκης 12(2), Ζωγράφος 17, Χανιωτάκης, Ανθιμιάδης.

Ορφέας Νέου Σκοπού (Σίσκος): Θεοδωροπουλος 3(1), Κουσιαντζής 6(1), Παρίσης 12(1), Δροσίνος 2, Καντζουρίδης, Καράκασης 2, Γάτος 19, Χατζής 9, Αμβροσίου 3(1), Σίμος 2, Χαβαλές.