Νίκη για τον ΑΟΣ κόντρα στον Πήγασο πριν τα play off

Η ομάδα του ΑΟΣ ήταν η νικήτρια του… ντέρμπι κορυφής με τον Πήγασο Πολίχνης στην τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου πριν τα ειδικά τουρνουά ανόδου στην Α2 Ανδρών.
Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά ματς, καθώς ο μεν Πήγασος έχει εξασφαλίσει τη δεύτερη θέση και ο ΑΟ Σερρών με την 3ηπερνάει στα τουρνουά κατάταξης , οι Σερραίοι μπήκαν δυνατά στον αγώνα και πήραν το πρώτο σετ με 30-28. Στη συνέχεια ο Πήγασος πήρε το προβάδισμα σε όλο το σετ και ισοφάρισε κατακτώντας το με 25-18. Στη συνέχεια οι «πράσινοι» έκαναν υπερπροσπάθεια, καθώς ενώ βρέθηκαν να χάνουν με 18-11 κέρδισαν το σετ με 25-23. Με καλή ψυχολογία οι γηπεδούχοι πήραν και το 4ο σετ και τη νίκη.

Σέρρες: Λαζαρίδης, Ζλάτκος, Κόκκινος, Νικηφορίδης, Κομητούδης Θ., Γραμματικάκης, Καραγκιόζης, Ζεράκης (λ) Κομητούδης Χ.